مقالات


تاثیر ورزش مداوم در بهبود درمان سرطان

تاثیر ورزش مداوم در بهبود درمان سرطان

طبق تحقیقات ورزش کردن برای اکثر افراد مبتلا به سرطان بسیار مفید است که می تواند به شما در بهبود کیفیت زندگی و همچنین تامین انرژی برای انجام کارهایی که دوست دارید کمک کند.اسپرت کالا در این مقاله فواید و روش‌هایی برای شروع ورزش منظم برای افراد مبتلا به سرطان ارائه می‌دهد.

بهترین زمان تمرین چه ساعتی است؟

بهترین زمان تمرین چه ساعتی است؟

با برنامه های شلوغ این روزها، پیدا کردن زمان مناسب برای ورزش منظم سخت است.اسپرت کالا در این مقاله به بررسی بهترین زمان در طول روز برای ورزش کردن می‌پردازد.هرچند که ورزش کردن در هر زمانی بهتر از ورزش نکردن است، اما تحقیقات نشان می‌دهد که زمان‌های خاصی از روز برای ورزش کردن موثر تر از باقی طول روز می باشد.به یاد داشته باشید که انسان ها موجوداتی چرخه ای هستند. ریتم شبانه روزی ما به تنظیم هورمون هایی کمک می کند که بر عملکردهای بدن مانند چرخه خواب و بیداری، سطح انرژی، گرسنگی، دمای بدن، ظرفیت تنفس و ذخایر انرژی ما تأثیر می گذارند.زمان بندی و هماهنگی تمرینات ورزشی با ریتم شبانه روزی می تواند موجب افزایش هماهنگی، بهبود متابولیسم بدن و انرژی و همچنین خواب بهتر شود.

نواحی استفاده از نوار کنزیوتیپ و انواع برش برای هر قسمت

نواحی استفاده از نوار کنزیوتیپ و انواع برش برای هر قسمت

امروزه بیش از 50 برند نوار درمانی حرکتی در بازار وجود دارد، اما اصل محصول نوار کنزیوتیپ یا نوار تکس کنزیوتیپ می باشد که در اواخر دهه 1970 توسط دکتر کنزو کاز، یک متخصص کایروپراکتیک ژاپنی ساخته شد که حرکت را مانند نوارهای ورزشی قدیمی محدود نمی‌کرد.اگر تا به حال بازی والیبال یا مسابقه دوچرخه‌سواری را تماشا کردید، احتمالاً نوارهای کنزیوتیپ رنگارنگی که روی شانه‌ها، زانوها، پشت و شکم استفاده می‌شوند را دیده‌اید. این نوارهای حرکت درواقع یک نوار درمانی است که به طور استراتژیک روی بدن استفاده می شود تا درد و تورم را کاهش دهد و عملکرد شما را بهبود بخشد.

راهکارهای مهم برای ورزش ایمن در بارداری

راهکارهای مهم برای ورزش ایمن در بارداری

زنان باردار سالم به حداقل ۲ ساعت و نیم فعالیت هوازی مانند پیاده روی یا شنا در هفته نیاز دارند.در این مقاله اسپرت کالا فواید ورزش و راهکارهایی برای ورزش ایمن برای زنان باردار را ارائه می کند.فعالیت بدنی منظم می تواند به کاهش خطر عوارض بارداری و کاهش دردهای بارداری مانند کمر درد کمک کند.

کدام نوع از تمرینات برای چربی سوزی مناسب تر است؟

کدام نوع از تمرینات برای چربی سوزی مناسب تر است؟

ورزش علاوه بر کمک به کاهش وزن، فواید بسیاری از جمله بهبود حال روحی، تقویت استخوان‌ها و کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها دارد. با اینحال جدا از رژیم غذایی، ورزش کردن یکی از موثرترین راهکارها برای چربی سوزی و کاهش وزن می باشد.اسپرت کالا در این مقاله به بهترین تمرینات ورزشی که برای کاهش وزن بسیار موثر هستند می‌پردازد.

دلیل درد عضلات یک روز پس از تمرین

دلیل درد عضلات یک روز پس از تمرین

تمرینات ورزشی و هر گونه فعالیت بدنی که فشار بیش از حد یا غیرعادی به عضلات وارد می کند می تواند منجر به درد عضلات شود. همه افراد حتی افرادی که به طور منظم ورزش می کنند و آمادگی جسمانی خوبی دارند درد عضلانی را بعد تمرین تجربه می کنند. درد عضلات می تواند ناراحت کننده و دردناک باشد هرچند که معمولا در عرض چند روز ناپدید می شود.اسپرت کالا در این مقاله به جزئیات و دلایل درد عضلات پس از ورزش و همچنین راه‌هایی برای کاهش آن می پردازیم.

تاثیر نوشیدن قهوه بر بهبود عملکرد بدن در تمرینات ورزشی

تاثیر نوشیدن قهوه بر بهبود عملکرد بدن در تمرینات ورزشی

آیا می توانید قبل از تمرین قهوه بنوشید؟ قطعا!قهوه و ورزش به تنهایی خوب خوب هستند، اما وقتی با هم و کنار هم قرار گیرند بسیار مفید و موثرتر خواهند بود!مطالعات نیز تایید می کنند که 1 الی 2 فنجان قهوه می تواند به تمرین ورزشی شما کمک بسیاری کند. فقط نکته این است که سعی کنید قهوه را در حد اعتدال استفاده کنید.هرچند که تحقیقات زیادی درباره عوارض جانبی کافئین وجود دارد اما اگر اعتدال را رعایت کنید و به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن، 3 تا 6 میلی گرم کافئین مصرف کنید. (که برای اکثر مردم، به معنای حدود 2 تا 4 فنجان قهوه است.) عوارض جانبی تهدیدتان نمی کند.همچنین تحقیقات نشان می دهند که مقداری کافئین قبل از ورزش می تواند به تمرین شما کمک کند که در این مقاله اسپرت کالا به بررسی این نوشیدنی خوش طعم و سالم می پردازیم.

ابزار مهم حرکات شکم و پهلو

ابزار مهم حرکات شکم و پهلو

در حال حاضر و در دنیای امروز بسیاری از افراد بیش از پیش به تناسب اندام اهمیت می‌دهند و از این بین لاغری شکم و پهلو اهمیت خاصی یافته است. برای دست یافتن به چنین هدفی هیچ چیز به اندازه ورزشی درست و اصولی و به کمک ابزار مناسب آن، کارساز نیست. در ادامه مطلب به معرفی چند ابزار مهم حرکات شکم و پهلو و نحوه استفاده از آن می‌پردازیم:

راهنمای خرید دمبل

راهنمای خرید دمبل

بسیاری از افراد امروزه به فکر تناسب اندام و کاهش وزن به روش‌های مختلف هستند. عده‌ای نیز به ورزش‌های هوازی روی آورده‌اند و به این ترتیب در صدد تحقق خواسته‌هایشان می‌باشند. اما حقیقت آن است که تنها ورزش‌های هوازی برای دستیابی به یک اندام متناسب کافی نیست و استفاده از دمبل در انواع مختلف یکی از روش‌های ساده و کم‌هزینه انجام این کار است.

عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...