قیف و کنز

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


قیف و کنز

پیشینه ورزش فوتبال چیست؟

فوتبال ورزشی است پرطرفدار و محبوب میان مردم جهان. این ورزش همانند سایر رشته های ورزشی دارای پیشینه ای است که ما در ادامه به بررسی آن می پردازیم

فوتبال از آسیا ظهور نمود و در این قارهٔ کهن کار خود را آغاز کرد. شواهد تاریخی بیانگر این است که قدمت بازی فوتبال به سدهٔ دوم و سوم پیش از میلاد در چین می‌رسد. پرچم‌دار این ورزش دودمان هان بودند که با توپی چرمی پرشده از پر و مو لگد بازی کردهو به آن شوت می زدند. دور این توپ‌ها حدود ۴۰–۳۰ سانتی‌متر بوده و تقریبا بزرگ بودند. این بازی چینی (تسو چو)معروف بود و امپراتوری هان در دوران زمامداری خود، این بازی را در سراسر چین رواج داد و بسیار آن ار گشترده نود. نوع دیگری از این ورزش حدود ۶۰۰–۵۰۰ سال بعد در ژاپن آغاز شد؛ اما هیچ مسابقهٔ رقابتی میان ژاپن و دودمان هان انجام نشد. در آن زمان، بازیکنان در دایره‌ای نسبتاً کوچک ایستاده و توپ را از یک‌دیگر عبور داده و به نوعی دریبل می زدند.(کمری)نام ژاپنی این بازی معروف لغب گرفت و در مقایسه با فوتبال امروزی تفاوت های بسیاری داشت. سپس فوتبال در یونان و به شکل ورزش هارپاستوم در روم نیز رواج پیدا نمود. فوتبال در بازی‌های یونانیان و رومیان تغییرات عمده‌ای به خود دید؛ به‌طوری‌که دو تیم در یک میدان مستطیل‌شکل که خط میانی میدان نیز داشت، به بازی می‌پرداختند. مردمی که هارپاستوم بازی می نمودند، اغلب مردم خشنی بوده و عملا به توپ لگد زده تا آن را به گل تبدیل نمایند. یا به کس دیگری پاس داده که وی چنین این گل را به ثمر برساند. تیم دیگر نیز قصد متوقف‌ نمودن روند تیم حریف و بازپس‌گیری توپ را به هر طریق ممکن انجام داده و بسیار جدی دفاع می کردند. هیچ طول و عرض خاصی برای میدان بازی اختصاص داده نمی‌شد. بازیکنان شماره‌ای نداشته و کمبود قوانین به شدت احساس می‌شد.

نسخه مدرن و امرزی بازی فوتبال

مدرن‌ترین نسخهٔ فوتبال در سدهٔ دوازدهم میلادی از انگلستان سرچشمه می گیرد. این بازی در انگلستان بسیار محبوب گردید؛ اما پادشاهان هنری دوم و هنری چهارم انگلستان فوتبال را ممنوع‌ اعلام نمودند و بازی آن را به شدت محکوم کرده و با خاظیان به شدت برخورد می کردند. آن‌ها اعتقاد داشتند که محبوبیت فوتبال به محبوبیت ورزش‌های سنتی انگلستان مانند شمشیربازی و تیراندازی با کمان لطمه فراوانی وارد کرده و از طرفداران آن ها می کاهد.

پیشینه معاصر بازی

پیشینهٔ معاصر این بازی جهانی به بیش از ۱۰۰ سال پیش بر می گردد. زمانی که این ورزش در انگلستان پا گرفت و جوانه زد و اتحادیه فوتبال انگلستان تشکیل شد و همچنین فوتبال به ورزشی رسمی تبدیل‌ گردید. فوتبال به نوع و سبک امروزی خود، در اوایل سال ۱۸۰۰ میلادی در هفت مدرسهٔ عمومی انگلستان استارت زده شد. شش مدرسه تقریباً همان فوتبال به سبک قدیمی را اجرا می نمودند؛ اما مدرسهٔ راگبی انگلستان که در سال ۱۵۶۷ تأسیس‌ گردید، نسخه‌ای متفاوت از فوتبال را ارائه‌ می نمود. مدارس دیگر نیز قوانینی را ساخته و در پایان، بازی فوتبال مدرن را بنیان‌گذاری نمودند. در این سال اندازه و وزن توپ‌ها نیز استاندارد گردید و به قانون تبدیل شد. در نخستین بازی ۹۰ دقیقه‌ای فوتبال، دو تیم لندن و شفیلد در سال ۱۸۶۶ به رقابت با یک‌دیگر پرداخته و مسابقه دادند.

پس از آن انگلستان شروع به گسترش فوتبال نمود و آن را از مرز اروپا نیز گسترده کرده و رواج داد. برای نخستین‌بار در سال ۱۸۶۷ فوتبال به آرژانتین، به عنوان یک کشور غیراروپایی پا گذاشته و شروع به فعالیت نمود. ملوانان، بازرگانان و سربازان بریتانیایی به‌سرعت فوتبال را به‌نقاط مختلف جهان مانند ایتالیا، اتریش، آلمان، آرژانتین، اروگوئه و برزیل گسترش دادند و تبلیغ آن را کردند.  اگرچه در زمان‌های قدیم تنها مردان فوتبال این بازی را انجام می داند. اما در اواخر سده نوزدهم، بانوان هم به انجام فوتبال روی آوردند. در طول جنگ جهانی اول که مردان در مشاغل خود مشغول بودند، بانوان به بازی فوتبال می پرداختند. در حدود سال ۱۸۷۵، پادشاه ادوارد سوم انگلستان فوتبال را به‌دلیل خشونت، غیرقانونی اعلان کرد و بیان نمود که اگر کسی فوتبال بازی کرد، زندانی شده و شکنجه می شود.

با توجه به گفته های بالا می توان به راحتی ریشه و پیشینه فوتبال را فهمید. اما بازی فوتبال به یکسری امکانات و محصولات با کیفیت و مرغوب نیازمند است. ما در مقاله می خواهیم برای شما محصولات زیر را معرفی نماییم که بسیار در کیفیت بازی یک بازیکن تاثیر می گذارد. این محصولات شامل موارد ذیل می شود:

1-نشانه خطی: این محصول را می توانید در سایت اسپرت کالا مشاهده نموده و خرید کنید. برخی زیر مجموعه های این محصول شامل: پک 6 عددي نشانه هاي مسطح خطي VX، پک 6 عددي نشانه هاي مسطح خطي همراه با کیف VX و ... می شود که برای راهبرد تاکیتیک های مربی در بازی نقش فراوانی دارد.

2-قیف و کنز: این محصول نیز که در مجموعه اسپرت کالا موجود است بسیار مفید و کارآمد می باشد و می تواند سطح فوتبال را ارتقاء دهد. این محصول شامل: ست مانع سرعتي (قيف و میله) نوع 1 VX، قيف پايه پهن 23 سانتي متري MaxWell، پک 6 عددي نشانه هاي مسطح خطي VX؛ کنز 7.5 سانتي متري VXو ... می شود که می توانید جزئیات آن را در سایت اسپرت کالا مشاهده نمایید.

3-بند قیف: در سایت اسپرت کالا این محصول را مشاهده کرده و خریداری نمایید. نمونه ای این محصول:  بند قابل تنظیم حمل کنز VX و ... می باشد.


دسته‌بندی