سورتمه

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


سورتمه

یکی از ابزارهای ورزش پرطرفدار کراس فیت سورتمه می‌باشد که به سورتمه کراس فیت معروف می‌باشد. ما در این مقاله که در سایت اسپرت کالا منتشر شده است سعی نموده ایم تا شما را با این محصول پرطرفدار آشنا نماییم.

کراسفیت چیست؟

کراس فیت CrossFit درواقع  ترکیبی از تمرین هاست. این تمرینات شامل مقاومت، پلایومتریک انفجاری، تمرین سرعت، وزنه برداری به سبک قدرتی و المپیکو و ... می‌باشد. این ورزش با انجام این تمرین ها، اجزای اصلی تناسب اندام را تقویت کرده و هدف تقویت این اندام هاست. تناسب ریوی و قلبی، استقامت، قدرت و استحکام عضلانی، انعطاف، نیرو، سرعت، چالاکی، تعادل، هماهنگی و دقت همگی اثرات مثبت ورزش کراس فیت می‌باشد. آموزش روش کراس فیت به 3 تا 5 روز کار در هفته نیاز مند است. ورزش ها شدید و کوتاه بوده و 5 تا 15 دقیقه بیشتر به طول نمی‌انجامند. کراس فیت در سال 2000 تاسیس گردید، ولی جرقه های ابتدایی آغاز آن زمانی زده شد که گلسمن یک ژیمناستکار تازه کار بود. وی مانند تمام نوجوانان ورزشکار قصد قوی تر شدن داشت. او متوجه این موضوع شد که با تمرین با دمبل و وزنه این توانایی را پیدا می‌کند تا از تمام ژیمناستکارهای دیگر جلو بزند. ورزش های کراس فیت از انواع ورزش های انفجاری بوده که به شکل مداری صورت می‌گیرند و استراحت بین آن ها بسیار کوتاه می‌باشد. تمرینات عمده کراس فیت تمریناتی برای سرتاسر بدن بوده که شامل فشاردادن، کشیدن، دویدن، پاروزدن و چمباتمه زدن زیر وزنه می‌باشد. پس از مدتی کراس فیت کاران پی بردند که با ترکیب فعالیت های ورزش های مختلف مثل ژیمناستیک، وزنه برداری و دوومیدانی به سطح دلخواه خود می‌توانند برسند. در این روزش پرهیجان در یک ست تمرینی، هم پایین تنه و هم بالاتنه درگیر بوده و سبب افزایش سوخت و ساز بدن می‌گردد. که همین موضوع سبب افزایش چربی سوزی بدن می‌شود. برنامه های کراس فیت هر روز در حال تغییر هستند و بدن به یک نوع سیستم تمرینی عادت اصلا نمی‌تواند عادت کند.

سورتمه کراسفیت چیست؟

سورتمه از چدن تولید می‌شود و رنگ کوره ای ضد خش برای آن استفاده می‌شود. قابلیت افزایش وزن داشته و به وزن دلخواه شما کم و زیاد می‌شود.یکی از لوازم پیشرفته کراس فیت که موجب افزایش قدرت بدن‌ می‌گردد، سورتمه کراس فیت می‌باشد. در واقع اگر به وسیله ای برای هل دادن و کشیدن نیاز داشته باشید تا به قدرت خود بیافزایید، سورتمه کراس فیت بهترین ابزار برای شما می‌باشد.

یکی از ورزش هایی که سبب استقامت بدن می‌گردد، هل دادن و کشیدن می‌باشد که به وسیله دستگاه سورتمه کراسفیت انجام می‌شود. این دستگاه زیر مجموعه ورزش کراسفیت بوده و یک ورزش پر هیجان و کاریردی است. به این نکته نیز توجه داشته باشید که برای استفاده از سورتمه کراسفیت باید روی چمن مصنوعی باشید که راحت تر عمل ها دادن و کشیدن را اجرا نمایید. همچنین توجه داشته باشید که این دستگاه را نمی‌توان بر روی گرانول،تاتامی و سرامیک استفاده نمود. زیرا اصطحلاک خود را از دست داده و کار با این وسیله سخت می‌شود. یکی از ویژگی های ممتاز ورزش با سورتمه، افزایش چربی سوزی بدن می‌باشد. زیرا فعالیت بدن بالا رفته و سبب چربی سوزی شده و در انتها سبب لاغری هم می‌گردد. پس این وسیله کابردی باعث چربی سوزی بالا شده و کمک می‌کند به اندام مناسب خود برسید.

استفاده از سورتمه چه مزایای دارد؟

  • چربی سوزی را افزایش می‌دهد.

  • کار با آن ساده است.

  • زمان ریکاوری سریع و بالایی دارد.

  • قدرت،تیرو و سرعت شما را افزایش می‌دهد.

  • زمان ریکاوری سریع و احتمال آسیب کمتر

  • عالی برای شرایط خاص ورزشی

بسیاری از ورزش ها به طور ذاتی بی هوازی می‌باشند. سورتمه به شما اجازه این اجازه را داده تا با انجام دوی سرعت که در مدت زمان کوتاه و شدت زیاد، بین چند ثانیه تا دو دقیقه، صورت می‌گیرد شرایط بی هوازی خود را بهبود می‌دهد. با استفاده از سورتمه همچنین این توانایی را دارید تا شرایط هوازی خود را بهبود ببخشبد. می توان با انجام ست های کوتاه با فاصله های استراحت کم و یا استفاده از سورتمه در کنار تمرینات دیگر به عنوان بخشی از برنامه تمرینی به سطح ایده آل خود نزدیک شوید. این نوع از تمرینات بینهایت شدید می‌باشد، اما هنوز به شدت دویدن، به ویژه دویدنی که بر روی چمن یا سطح سیمانی باشد، به عضلات و مفاصل فشار نمی‌دهد.

  • تمرین الگوهای حرکتی متنوع

سورتمه قدرتی بسیار همه کاره و متنوع بوده و به شما این اجازه را خواهد داد حرکت های متنوعی را تمرین نمایید. برای افزایش قدرت می‌توانید سورتمه را هل داده، بکشید، به سمت جلو، عقب و یا طرفین دوید، یا اینکه دست های خود را بالاتر بگیرید و در موقعیت ایستاده و یا دست های خود را پایین آورده و در موقعیت افقی تر خود را قرار دهید.

  • محافظت از بدن در برابر آسیب دیدگی

سورتمه یک ابزار عالی برای بهبود عملکرد و جلوگیری از آسیب می‌باشد و حتی می‌توان بعد از آسیب برای بازتوانی از آن بهره جست. سورتمه بسیار سودمند می‌باشد زیرا قدرت و توانایی کل بدن، به ویژه در پاها، را به طور پیوسته ارتقاء می‌دهد.

درحالیکه سورتمه مزایای بیشماری از نظر عملکردی و زیبایی شناسی دارد، نقش بسیار مهمی نیز در جلوگیری از پیچش مفاصل داشته که در نتیجه فقدان ثبات در عضلات ورزشکار پدید می‌آید. هنگامی که نیازمند دویدن، پرش و تغییر جهت می‌باشید اگر فاقد ثبات و قدرت در پاها باشید به شدت آسیب پذیر هستید.

شما هم اگر قصد خریداری این محصول پرطرفدار را دارید می‌توانید به سایت ما یعنی اسپرت کالا مراجعه نمایید. محصولات ما در این دسته شامل: سورتمه کراس فيت Agilinex، سورتمه کراس فیت دسته دار Agilinex و ... می‌باشد که در بهترین نوع و کیفیت تهیه شده است.

دسته‌بندی