دروازه و ملزومات

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


دروازه فوتبال

یکی از محبوب ترین بازی های روی کره زمین که مخاطبان و طرفداران بسیار زیادی دارد، ورزش فوتبال می باشد. این ورزش که از دو تیم یازده نفر تشکیل می شود، جز ورزش های تیمی و گروهی قرار می گیرد. این ورزش قدمت بسیار زیادی دارد و ادعا شده است که چینی ها اولین افرادی بودند که با یک جسم گرد به بازی فوتبال پرداخته اند. البته انگلیسی ها نیز ادعای خودشان را دارند و ادعا می کنند که فوتبال در سال 1866 توسط آن ها و سپس به مرور در کل جهان گسترش یافته است. البته این را نیز نمی توان پنهان کرد که در سال 19004 سازمان فیفا به روی کار آمد و با راه اندازی مسابقات جهانی فوتبال باعث شد که فوتبال بر سر زبان ها بیفتد.

دروازه فوتبال

برای فوتبال به چه مواردی احتیاج است؟

برای انجام بازی فوتبال به یک زمین مستطیلی شکل به طول 120 متر و عرض 90 متر احتیاج می باشد. همچنین برای برای آغاز بازی به 11 بازیکن در هر دو تیم و به دو عدد 45 زمان نیاز می باشد. یکی از وسایل دیگری که در بازی فوتبال مورد نیاز می باشد، دروازه فوتبال است. دو عدد دروازه فوتبال برای فوتبال لازم است که در هر دو طرف زمین و برای هر دو تیم قرار می گیرد. تمام پتانسیل این بازی تلاش برای انداختن توپ در دروازه حریف است. حال در این میان عوامل متعددی از جمله بازیکنان ذخیره برای تعویض، مربی، تماشاچی ها، خبرنگاران، داور و غیره نیز برای شروع بازی لازم می باشند.

دروازه فوتبال

دروازه فوتبال یک وسیله مهم و ضروری برای آغاز بازی فوتبال است و بسیاری از بازیکنان فوتبال رویای باز کردن دروازه فوتبال تیم حریف را در سر می پرورانند. تور دروازه فوتبال بسیار شبیه به یک تور قلاب بافی شده است که به رنگ های مختلف و با ساختاری مربعی طراحی شده است. اندازه این دروازه فوتبال بسیار حائز اهمیت بوده و بر اساس سن بازیکنان تعیین می گردد. به عنوان مثال در بازی های رسمی فوتبال که برای بزرگ سالان برگزار می شود، اندازه دروازه فوتبال 32/7 در 44/2 است. در کنار ابعاد دروازه فوتبال، برای تعیین اندازه دروازه فوتبال معیار های متعددی در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال همان طور که پیش از این گفته شد یکی از معیار ها رده سنی بازیکنان است. در کنار این عامل، عواملی نظیر اندازه زمین فوتبال نیز می تواند موثر باشد. به عنوان مثال اندازه زمین فوتبال برای 22 نفر بازیکن در رده سنی بزرگ تر با گروه فوتبال نوجوانان متفاوت خواهد بود، بنابراین بالطبع تور دروازه فوتبال نیز اندازه متفاوتی خواهد داشت.

دروازه فوتبال را از کجا می توان تهیه کرد؟

دروازه فوتبال از یک تور سفید رنگ و دو پایه عمودی و یک پایه افقی ساخته شده است که نیازمند اصول ساخت دروازه فوتبال می باشد، بنابراین از هر فروشگاه ورزشی نمی توان آن را تهیه کرد. برای صرفه جویی در وقت و هزینه ها و همچنین برای رعایت بهداشت در ایام همه گیر شدن ویروس کرونا، می توان با مراجعه به وب سایت رسمی اسپرت کالا دروازه فوتبال را خریداری کرد. دروازه فوتبال قابل حمل استیل VX با ابعاد 100 در 70 از جنس استیل مرغوب در اسپرت کالا موجود می باشد. برند VX با ارائه وسایل ورزشی ساخته شده از متریال با کیفیت قابل مقایسه با بهترین برند های روز اروپا خواهد بود.