search
ثبت نام / ورود
جستجو در نتایج
قیمت
از
تومان
تا
تومان
امتیاز
برند
{{ field.title }}
{{ item.title }}
{{ field.title }}
%{{ product.price.off }}

{{ product.title }}

{{ product.rate.rate }} از {{ product.rate.all }} رای {{ formatPrice(product.price.showPrice.originalPrice/10) }} {{ formatPrice(product.price.price) }} تومان ناموجود
{{ product.rate.rate }} از {{ product.rate.all }} رای

{{ product.title }}

%{{ product.price.off }} {{ formatPrice(product.price.price) }} تومان

{{ formatPrice(product.price.showPrice.originalPrice/10) }}
ناموجود

محصولات پیشنهادیداوری
داوری
دسته بندی

داوری

داور در فوتبال یک شخصیت بسیار مهم و حیاتی است که وظایف مختلفی در جریان بازی دارد. داور در طول بازی به منظور اجرای قوانین بازی، حفظ منصفانه‌ترین حالت از بازی و رفع اختلافات احتمالی بین تیم‌ها و بازیکنان حضور دارد. یک داور ابتدا باید یک روانشناس کارکشته و خوب باشد تا بازی را در طول ۹۰ دقیقه متعادل نگه دارد و اداره نماید. علاوه بر این یک داور در وسط زمین، دو کمک داور نیز دارد که او را در این مهم یاری می‌نمایند. البته در جام جهانی ۲ داور پشت دروازه نیز برای کمک بیشتر و خطای کم‌تر حضور دارند. داور بر اساس قوانین وضع شده برای جریمه نمودن خطای یک بازیکن، چند راه‌حل...

داور در فوتبال یک شخصیت بسیار مهم و حیاتی است که وظایف مختلفی در جریان بازی دارد. داور در طول بازی به منظور اجرای قوانین بازی، حفظ منصفانه‌ترین حالت از بازی و رفع اختلافات احتمالی بین تیم‌ها و بازیکنان حضور دارد. یک داور ابتدا باید یک روانشناس کارکشته و خوب باشد تا بازی را در طول ۹۰ دقیقه متعادل نگه دارد و اداره نماید. علاوه بر این یک داور در وسط زمین، دو کمک داور نیز دارد که او را در این مهم یاری می‌نمایند. البته در جام جهانی ۲ داور پشت دروازه نیز برای کمک بیشتر و خطای کم‌تر حضور دارند. داور بر اساس قوانین وضع شده برای جریمه نمودن خطای یک بازیکن، چند راه‌حل پیش رو دارد. یک ضربه خطا به سود حریف داده یا یک کارت زرد به بازیکن خاطی نشان دهد و یا با یک کارت قرمز او را جریمه کند که در این صورت بازیکن خاطی باید زمین مسابقه را ترک نماید. اگر کسی دو کارت زرد در یک بازی بگیرد، داور به او کارت قرمز نشان خواهد داد.

وسایل داوری فوتبال

داوران فوتبال برای انجام وظایف خود به تجهیزات مختلفی نیاز دارند تا بازی را به خوبی نظارت کنند و تصمیم‌های منصفانه بگیرند. برخی از محصولات مورد نیاز داوری فوتبال که در مجموعه اسپرت کالا با کیفیت ترین نوع آن در اختیار شما قرار می‌گیرد عبارت است از:

1-سوت: سوت از جمله وسایل حیاتی و مورد نیاز داوری می‌باشد و داور بدون یک سوت خوب عملا کاری را از پیش نمی‌برد. داور فوتبال به کمک سوت خود زمان بازی را در اختیار گرفته و آن را اداره می‌نماید. او به کمک این سوت شروع و پایان بازی، خطاهای صورت گرفته، توقف بازی و ... را اعلام می‌دارد. داور به کمک سوت خود تمام بازیکنان را از تصمیمات خود مطلع می‌سازد.

2-کیت: یکی دیگر از وسایل مورد نیاز یک داور کیت داوری می‌باشد. این بسته که شامل اقلام: یک عدد مداد، یک عدد سوت و بند، یک عدد کارت زرد و قرمز، یک عدد سکه شیر یا خط می‌باشد، به داور در اداره روند بازی کمک شایانی می‌نماید. مداد جهت نوشتن اسامی بازیکنانی که جریمه شده و کارت دریافت نمودند. کاربرد سوت و بند را نیز در بالا بیان نموده‌ایم. کارت زرد و قرمز هم برای جریمه بازیکنان خاطی به تشخیص داور بازی کاربرد دارند.

3-پرچم: پرچم که حالت شطرنجی دارد برای کمک داوران بازی فوتبال می‌باشد. پرچم کمک داوران، ابزار کار آن ها می‌باشد و به کمک این پرچم خطاهای صورت گرفته، اوت‌ها، افسایدها و ... را به داور اصلی نشان می‌دهند. در اصل در فوتبال کمک داوران هیچ صحبتی نکرده و فقط به کمک پرچم خود موارد فوق را به داور اطلاع می‌دهند.

4-پرچم کرنر: یکی دیگر از وسایل داوری که کمک فراوانی به داور می‌کند پرچم کرنر می‌باشد. پرچم کرنر حد نقطه اوت و کرنر را نشان می‌دهد. در واقع این پرچم ها نوعی نشان یا علامت هستند که داور و کمک های او بتواند به کمک آن حد کرنر را تشخیص دهند.

خرید انواع لوازم مورد نیاز داوری از اسپرت کالا

انواع وسایل مورد نیاز یک داور فوتبال مانند: سوت داوری، پرچم کرنر، کیت داوری و ... را با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت در مجموعه اسپرت کالا موجود کرده‌ایم تا بهترین انتخاب را داشته باشید، چون لایق بهترین‌ها هستید.