search
ثبت نام / ورود

ورزش پیلاتس چیست؟


نفیسه نفیسه معینی راد 193 بازدید ۱۴۰۲/۰۴/۰۷

ورزش پیلاتس

در این مقاله قصد داریم شما را با ورزش پیلاتس و خواص و مضرات پیلاتس برای بانوان و آقایان آشنا کنیم. حتما تا بحال نام ورزش پیلاتس را از اطرافیان یا دوستان خود که مشغول به فعالیت در این رشته ی ورزشی هستند شنیده اید اما در رابطه با ورزش پیلاتس و فواید آن چه اطلاعاتی دارید؟ از خواص و مضرات پیلاتس برای بانوان و آقایان چقدر میدانید؟
اگر بخواهیم تعریف ساده ای از ورزش پیلاتس داشته باشیم باید اینگونه بگوییم: افرادی که به تناسب اندام خود اهمیت میدهند در بین انواع رشته های ورزشی، ورزش پیلاتس گزینه ی بسیار مناسبی است. همچنین انجام تمرینات پیلاتس تاثیر بسزایی بر ذهن و و بدن افراد می گذارد. قبل از اینکه این رشته ی ورزشی را انتخاب کنید باید اطلاعات کامل و کافی از این ورزش داشته باشید. در ادامه ی مقاله شما را با
خواص و مضرات پیلاتس برای بانوان و آقایان آشنا میکنیم. با ما همراه باشید. بهتر است بدانید که انجام حرکات و تمرینات ورزشی برای همه ی افراد توصیه نمی شود. معمولا افراد زیادی که در این رشته ی ورزشی فعالیت می کنند از این موضوع اطلاع ندارند. ورزش پیلاتس به دلیل حرکات عضلانی و کششی که دارد قابلیت اجرا و کنترل آن به آرامی وجود دارد که ظاهرا همه ی افراد می توانند بدون اینکه مشکل یا دردی را احساس کنند می توانند این تمرینات را به راحتی انجام دهند. به همین دلیل بعضی از پزشکان انجام تمرینات نرمشی این ورزش را به افراد مسن نیز توصیه می کنند. جالب است بدانید خانم های باردار نیز با انجام حرکات ورزشی این رشته به سلامتی خود و جنین کمک کنند.جهت اطلاعات بیشتر درباره ورزش پیلاتس به سایت اسپرت کالا مراجعه نمایید.

چند ورزشکار زن در حال تمرینات پیلاتس در باشگاه

ورزش پیلاتس برای چه کسانی مناسب نیست؟

در مقابل افرادی که ورزش پیلاتس برای آنها بسیار مفید است انتخاب این رشته ی ورزشی و انجام تمرینات آن برای برخی افراد به شدت مضر است و با انجام خودسرانه ی این ورزش ممکن است سلامتی آنها به خطر بیفتد. اما افرادی که این ورزش برای آنها مضر است چه کسانی هستند؟

 • کسانی که مشکل پوکی استخوان دارند.
 • کسانی که مشکل دیسک گردن دارند.
 • کسانی که مشکل دیسک کمر دارند.
 • کسانی که در قفسه ی سینه خود احساس درد دارند.
 • کسانی که سکته کرده اند.
 • کسانی که مشکل ام اس یا صرع دارند.
 • کسانی که بیماری های کلیوی دارند.
 • کسانی که دارای مشکلات مفصلی مانند پا درد یا زانو درد هستند.

خواص و مضرات پیلاتس برای بانوان و آقایان:

از جمله فواید ورزش پیلاتس برای آقایان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ورزش پیلاتس و چربی بدنی کمتر برای آقایان: جمع شدن چربی در بدن آقایان کمی متفاوت تر از بدن بانوان است. ولی به شدت خطرناک هم هست. با توجه به این موضوع که جمع شدن چربی در نواحی شکم آقایان بیشتر است از این رو آقایان بیشتر در معرض ابتلا به سکته ی مغزی و مشکلات قلبی هستند. بنابراین ورزش پیلاتس برای کاهش چربی و تقویت کردن عضلات بدنی آقایان بسیار مفید است.
 • بهترین استایل: همان طور که ورزش پیلاتس باعث استقامت بدنی در بانوان می شود در بدن آقایان نیز همینطور است و همچنین باعث می شود بدنی قوی تر داشته باشید و با مشکل کمردرد خداحافظی کنید.
 • پیلاتس و داشتن هماهنگی و تعادل بدنی: برخی از افراد احساس می کنند که بدن آنها استحکام و هماهنگی لازم را ندارد یا در انجام کارهای روزانه ی خود احساس دست و پا چلفتی بودن می کنند. اگر شما هم این احساس را دارید ما به شما ورزش پیلاتس را توصیه می کنیم زیرا با انجام حرکات و تمرینات این ورزش توده های عضلانی بدن شما افزایش یافته و با تعادل و استقامت بیشتری همراه خواهد بود.

مرد و زن ورزشکار در حال انجام تمرینات پیلاتس به همراه مربی


ورزش پیلاتس و چربی بدنی کمتر برای بانوان:

ورزش پیلاتس در بین بانوان نیز محبوبیت خاصی دارد. هدف بانوان از انجام این ورزش لاغری، مستحکم شدن عضلات، کاهش وزن، فرم دادن به اندام ها و در نهایت رسیدن به تناسب اندام است. با انجام تمرینات پیلاتس در کمترین زمان عضلات بدنی شما تقویت شده و به فرم دلخواه خود می رسید. بسیاری از خانم ها از اینکه با ورزش هایی مانند بدنسازی که کار با دستگاه های آن ممکن است آسیب بیشتری بر مفاصل داشته باشند و از داشتن اندامی عضلانی و مردانه اظهار نگرانی می کنند اما خبر خوش اینکه ورزش پیلاتس باعث تقویت عضلات شده و از حجیم و عضلانی شدن اندام شما جلوگیری خواهد کرد. ضمنا بانوانی که مشکلاتی از قبیل ناهنجاری های شانه، ستون فقرات اعم از قوز، گودی کمر و یا حتی کوتاه بودن عضلات را دارند با انجام دادن تمرینات ورزشی پیلاتس به صورت 2 جلسه در هفته بهبودی کامل خود را به دست می آورند.

مضرات ورزش پیلاتس:

 • اگر در حین انجام تمرینات پیلاتس حرکات ورزشی آن را اشتباه انجام دهید ممکن است آسیب ببینید.
 • به دلیل اینکه پیلاتس یک ورزش هوازی به حساب نمی آید از این رو کاهش وزن این ورزش دائمی نیست.
 • انجام دادن تمرینات پیلاتس ملزم به داشتن تمرکز بالا می باشد.
 • یکی از دلایلی که همه ی اشخاص نمی توانند وارد این رشته ی ورزشی بشوند هزینه ی بالا و کلاس های گران قیمت آن است.
 • پیلاتس ورزش پرهیجان و پر انرژی نیست.
 • تمرینات ورزشی پیلاتس ممکن است باعث به وجود آمدن درد در ناحیه ی عضلات فرد شود.

در این مقاله هدف ما آشنایی شما با ورزش پیلاتس و خواص و مضرات پیلاتس برای بانوان و آقایان بود. با انجام دادن تمرینات ورزشی پیلاتس به چربی سوزی بدن خود کمک می کنید و همچنین در مقابل آن توده های عضلانی بدن شما بیشتر می شود که نتیجه ی آن داشتن اندامی ورزیده و کشیده و رسیدن به وزنی ایده آل و تناسب اندام است.


برچسب‌ها

محصولات پیشنهادی