ریباندر

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


ریباندر

هر شخصی که طرفدار ورزش محبوب فوتبال است و یا در این رشته در حال فعالیت است، می بایست با تمام تجهیزات ورزشی این ورزش آشنایی کامل داشته باشد. هر وسیله یا تجهیزاتی با هدف خاصی طراحی شده است، برخی به منظور افزایش سرعت و چابکی ورزشکار، برخی برای افزایش قدرت تمرکز بازیکن و حتی برای افزایش قدرت و آمادگی جسمانی. در این میان یکی از جدید ترین و به روز ترین تجهیزات ورزش فوتبال که به منظور تمرین در دنیای فوتبال مورد استفاده قرار می گیرد، ریباندر می باشد. ریباندر در ابتدای امر برای دروازه بانان طراحی شده بود؛ اما امروزه دیگر علاوه بر سایر بازیکنان فوتبال، ورزشکاران سایر رشته های ورزشی که به نوعی با توپ سروکار دارند نیز از رباندر استفاده می کنند. ریباندر اولین بار توسط برندی به نام crazy catch طراحی و وارد بازار شد. هم اکنون نیز این برند فروش انحصاری ریباندر را بر عهده دارد. این برند به طور کلی 4 نوع ریباندر تحت عناوین professional , wild child , upstar  و freestyle را وارد بازار کرده است. در هر کدام از این 4 نوع ریباندر دو زیر مجموعه شامل ریباندر دو طرف و ریباندر یک طرف یا کلاسیک موجود می باشد. نوع یک طرفه و ریباندر دو طرفه از نظر قابلیت پرتاب توپ از یک طرف یا دو طرف با یکدیگر فرق خواهند کرد. به عنوان مثال با استفاده ریباندر دو طرفه می توان به طور همزمان به دو بازیکن تمرین انجام داد. از ریباندر می توان حین انجام تمرینات انفرادی یا تیمی استفاده کرد. استفاده از ریباندر می تواند تمرینات گل زنی برای بازیکنان را راحت کرده و دیگر بازیکنان نیازی به یار تمرینی نداشته و هر کدام می توانند به راحتی و به صورت جداگانه به تمرین بپردازند.

ریباندر rebounder

زیر و بم ریباندر

ریباندر در ظاهر یک چهارچوب فلزی مقاوم از که در قسمت جلویی آن یک تور چهارخانه شکل طراحی شده است. این قسمت برای انجام تمرینات توسط بازیکنان و ورزشکاران است. در قسمت پشتی ریباندر یک مجددا چهارچوبی فلزی به همراه تور وجود دارد که هم کار نگهداری ریباندر به عنوان پایه را انجام داده و هم می توان از آن سمت برای انجام تمرینات دیگر استفاده کرد. ریباندر دارای یک چهارچوب افقی شکل در بالا است که میزان بلندی و کوتاهی و زاویه دو دریچه توری قرار گرفته در دو سمت دروازه کوچک را تنظیم می کند. از نظر ساختاری دو نوع ریباندر موجود می باشد، یک نوع فری استایل و نوع دیگر پایه ثابت است. ریباندر فری استایل را می توان به دست نگه داشت و با استفاده از یک بار تمرینی به انجام تمرینات ورزشی با توپ پرداخت. این در حالی است که ریباندر پایه ثابت روی زمین قرار گرفته و نیازی به نگه داشتن آن توسط حریف تمرینی نمی باشد.

اسپرت کالا، وب سایتی معتبر برای خرید ریباندر

برای خرید ریباندر می توان به یک وب سایت معتبر ورزشی نظیر اسپرت کالا مراجعه کرد. در اسپرت کالا ریباندر یک جهته VX با ابعاد 1 × 1 متر مربع همراه با قابلیت تنظیم زاویه و جنس آهنی و همچنین ریباندر دستی دروازه بانی VX با ابعاد 55×55 متر مربع و جنس فلزی موجود می باشد. برند VX ارائه کننده وسایل ورزشی ساخته شده از متریال با کیفیت قابل مقایسه با بهترین برند های روز اروپایی می باشد.

دسته‌بندی