فلکسی بار

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


فلکسی بار

فلکسی بار یا میله ارتعاشی ، ابزاری فوق‌العاده جهت بهبود و ارتقاء سطح تناسب اندام به صورت کلی و همچنین کاهش وزن، تحرک و توان‌بخشی است. شما چه ورزشکار حرفه‌ای یا مبتدی باشید ویا اینکه در چه سنی هستید،  فلکسی بار وسیله‌ای مناسب برای شما می‌باشد و می‌توانید با وسیله آن به تقویت عضلات خود کمک کنید. ارتعاشاتی که به وسیله حرکت نوسانی فلکسی بار تولید می‌شود تاثیرات منحصربه‌فردی بر روی ماهیچه‌های شما می‌گذارد. تمرین درمانی بوسیله ابزار نوسان پذیر (ارتعاشی) از روش‌های نسبتا جدیدی می‌باشد که امروزه مورد بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و در  که در اروپا و آمریکا بسیار رواج پیدا کرده است. محققین از جنبه‌های مختلفی این ابزار را مطالعه کرده که یکی از آن‌ها بررسی سطح فعالیت و الگوی فعالیت برخی از عضلات هنگام نوسان این وسایل در جهات و وضعیت‌های متفاوت می‌باشد.

طریقهٔ استفاده از دستگاه فلکسی بار به چه صورت است؟

سازوکار دستگاه فلکسی به این صورت می‌باشد که با ایجاد ارتعاش، بر روی عضلات شما بسیار تاثیر گذار است. از دیگر کاربردهای دستگاه فلکسی تمرین درمانی می‌باشد که به‌تازگی این روش با دستگاه‌های ارتعاشی مرسوم شده و یکی از این دستگاه‌ها فلکسی بار است.

طریقه استفاده به این‌گونه می‌باشد که شما باید وسط دستگاه را در دستتان بگیرید و آن را به‌گونه‌ای که آرنجتان خم نگردد تکان داده و این عمل را تکرار کنید. انجام مداوم حرکات فلکسی بار سبب تقویت عضلات و افزایش متابولیسم بدن و همچنین بالا رفتن ضربان قلب شما می‌گردد. از دیگر فواید این دستگاه ایجاد فاصله میان مهره‌ها بوده که سبب افزایش فضا برای خروج اعصابی که در داخل آن‌ها وجود دارند می‌گردد. یکی از عوامل درد اعصاب فشرده، فاصلهٔ کم میان مهره‌ها است‌. این درد در ستون فقرات کمر، گردن و حتی قفسهٔ سینه احساس می‌گردد. فلکسی بار عضلات عرضی شکم را بهبود داده و همچنین برای مورد هدف قرار دادن ماهیچه‌های کف لگن یک روش بسیار مناسب می‌باشد. از دیگر مزایای دستگاه فلکسی امحواختلالات عضلانی در بدن می‌باشد. ازبین‌رفتن اختلالات عضلانی سبب کم شدن دردهای آرتریت و درد پشت می‌گردد.

تأثیر فلکسی بار

دستگاه فلکسی بار علاوه بر جنبهٔ ورزشی ، جنبه‌های درمانی نیز دارد. نوسان‌های این دستگاه سبب تفاوت در فعالیت عضلات راست کننده ستون فقرات بدن می‌گردد. در واقعاً این دستگاه به اصلاح فعالیت عضلات راست کننده ستون فقرات کمک می‌نماید. استفاده از این دستگاه و همچنین انتخاب حرکات مناسب این توانایی را دارد علاوه بر تقویت عضلات شما عملکرد عضلات شما را نیز بهبود بخشیده و موجب عملکرد بهتر ستون فقرات و همچنین جلوگیری از دردهای مربوط به این ناحیه گردد.

سیستم فلکس چه ویژگی هایی دارد؟

این برنامه در سراسر جهان محبوبیت بسیار بالایی دارد.  زیرا در مدت زمان کوتاهی نتیجه دلخواه را می‌دهد. این به رژیم سختی نیاز نداشته و قوس اضافی در باسن و کمر را محو می‌کند. برنامه توسعه انعطاف پذیری که افزایش تدریجی و مداوم دامنه حرکت را با گذشت زمان فراهم می‌آورد. اثربخشی این وسیله بارها به اثبات رسیده و همه آن را درک کرده اند.

سیستمی مانند فلکس نیز برای کشش دادن به تاندون ها بسیار تاثیر‌گذار است. تمرینات گنجانده شده در آن به کشش نه تنها ماهیچه ها ، بلکه رباط ها نیز کمک کرده و قابلیت انعطاف بافت آنها بیشتر می‌شود. این اقدامات به سفت شدن بدن کمک کرده و سبب برطرف شدن استرس روانی در بدن می‌شود.

چگونه آن را صحیح اجرا کنیم؟

فلکس حتی می‌تواند کمک خوبی به فعالیت های ورزشی و خودآموزی نماید. کار با تکنیک فلکس بسیار راحت بوده و تمریناتی که در آن گنجانده شده است نیاز به آموزش خاصی نداشته و در دسترس همگان قرار دارد. لباس و کفش تنگ ورزشی و کف نرم برای این ورزش بسیار مناسب می‌باشد.

به افرادی که تمایل به لاغر شدن دارند، یک رژیم غذایی متعادل و همچنین مصرف غذاهای پر کالری (چرب ، آرد ، شیرین) توصیه می‌گردد. با یک رویکرد یکپارچه ، بعد از دو هفته ، کاهش چربی کمر و باسن بسیار محسوس است.

منظم بودن تمرینات به هدف آموزش بستگی داشته و برای بهبودی حداکثری ، 2-3 جلسه در هفته کافی می‌باشد. اگر قصد خلاص شدن از وزن اضافی دارید، می توانید 2 بار در روز تمرین نمایید. نکته قابل توجه این است که حرکات آن باید به درستی انجام شده تا تاثیر حداکثری خود را بر عضلات بگذارد.

این محصول در سایت ما یعنی اسپرت کالا قابل مشاده است و نمونه های این محصول شامل: فلکسی بار Agilinex و فلکسی بار Trendy می‌باشد.


دسته‌بندی