جلیقه وزنه ای

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


جلیقه وزنه ای

جلیقه وزنه ای ابزاری برای نوع خاصی از تمرینات تناسب اندام می‌باشد که برای سوزاندن مقدار زیادی کالری و واکنش بدن کاربرد دارد و گاهی اوقات به عنوان تمرین قدرتی شناخته شده که در مقایسه با بیشتر تمرینات فیزیکی دقیق تر عمل کرده و همچنین انعطاف پذیری، تعادل یا استقامت بدن را شامل می‌شود.

جلیقه وزنه دار به سادگی با مقادیر مشخصی وزنه پر می‌شود. بنابراین زمانیکه آن را تن می‌کنید مقدار وزن اضافه شده را فوری احساس می‌نمایید. ایدۀ جلیقه وزنه دار مربوط به یک مفهوم کلی در فیتنس و بدنسازی به نام مقاومت می‌باشد. مقاومت نیرویی بوده که به عنوان چالشی برای بدن عمل می‌نماید. گرانش فرمی از مقاومت بوده و شخصی که جلیقه را تن می‌کند به علت وزن اضافه شده، با مقدار زیادی از وزنه ها درگیر شده و وارد یک چالش بزرگ می‌شود. با استفاده از یک جلیقه مناسب، وزن به صورت صحیح پخش می‌شود. با جلیقه وزنه دار، کاربر مجبور به تلاش بر خلاف وزن بزرگتری در طول یک جلسه تمرین شده و سپس آن وزن را کم می‌کند. رها نمودن این وزن اضافی و راه رفتن آسان تر، قوی تر و صاف تر، مواردی می‌باشد که برخی شرکت کنندگان در تناسب اندام در مورد جلیقه احساس می‌نمایند.

کاربرد

این وزنه های متصل شده برای افزایش قدرت عضلات بدن در ورزش کاربرد دارند. شما خواهید توانست با وزنه های متصل شونده و حمل آن به راحتی و بدون دردسر عضلات پای خود ، دیگر عضلات بدن را تقویت نمایید. اگر هنگام راه رفتن یا دویدن ،جلیقه وزنه را تن نمایید ، سبب می‌گردد که پاهایتان بسیار زودتر از قلب و ریه شما خسته شده و با این روش ، قدرت عضلات پا را ارتقاء می‌دهید. جلیقه وزنه سبب تقویت دیگر عضلات بدن نیز شده و به عنوان مثال اگر شما قبل از تمرین با میله بارفیکس ، جلیقه وزنه را بپوشید ، با هر بار بالا کشیدن خود، بازوها و عضلات بالای بدنتان را نیز تقویت می‌نمایید. این وزنه ها برای سوزاندن کالری و کربوهیدرات هم مناسب بوده ، از آنجا که جلیقه وزنه مانند پیراهن پوشیده می‌شود ، هر زمانی که شما دراز و شست را انجام دهید، نیروی زیادی در عضلات شکم وارد شده و تقویت را زیاد می‌کند. به این طریق افرادی که دارای عضلات شکم ضعیفی می‌باشند، با کمک جلیقه وزنه در ورزش های سخت ، قدرت عضلات خود را چند برابر نمایند.

مزایای مهم جلیقه وزنه دار چیست؟

افزایش سرعت چربی سوزی

همانطور که همه به آن آگاه هستیم ورزش شدیدتر سبب سوزاندن سریع تر و کارآمدتر چربی می‌شود. هنگامی که با سرعت ایمن روی تردمیل راه حرکت می‎‌کنید به نظر می آید که راه عالی برای سوزاندن کالری انتخاب نموده اید اما مطالعات اثبات نموده اند که این کار یکی از کم اثرترین روش های ممکن برای سوزاندن چربی می‌باشد، مگر اینکه شما از جلیقه وزنه دار استفاده نمایید. و از طرف دیگر تمرینات اینتروال با شدت بالا شامل تمرینات قدرتی، سریع ترین و مؤثرترین راه برای محو چربی ها و عضله سازی می‌باشد.

ارتقاء  قدرت عضلانی و استخوانی

افزایش یک جلیقه وزنه دار به اسلکت استخوانی بدن روشی زیرکانه برای فشار بیشتر بر روی عضلات جهت رشد و حمایت از وزن جدید می‌باشد. اما رشد در همین جا نمی‌ایستد، زمانیکه از جلیقه وزنه دار در طول تمرینات استفاده می‌نمایید استخوان ها با ساخت تودۀ استخوانی بیشتر به این وزن جدید پاسخ می‌دهند. این امر سبب ایجاد تراکم استخوان، بافت همبند و یک سیستم عضلانی اسکلتی قویتر می‌گردد. هنگامی که سیستم عضلانی اسکلتی قویتر گردد، تمرینات و حرکات آینده را ساده تر انجام می‌دهید، و به علت پایداری و حمایت به وجود آمده احتمال آسیب دیدگی بسیار کاهش پیدا می‌کند.

مزایای قلبی عروقی افزایش پیدا می‌کند

در حالی که تمرینات قلبی مانند راه رفتن و پریدن برای کار قلب و سیستم قلب و عروق بسیار عالی می‌باشد، اما تنها راه عالی برای تقویت سیستم قلبی عروقی نمی‌باشند. شاید توجه کرده اید حتی زمانیکه وزنه سنگینی را بلند می‌نمایید، ضربان قلب به طور قابل توجهی زیاد شده و دچار تنگی نفس می‌شوید. این موضوع به این دلیل می‌باشد که بدون توجه به نوع فعالیت، افزایش وزن اضافه مقدار متابولیسم را زیاد می‌کند.

در واکنش به این افزایش نیاز به انرژی، بدن سیستم قلبی عروقی را به فعالیت بیشتر وادار کرده، قلب و ریه ها تقویت می‌گردند و توانایی بدن در مصرف کارآمد اکسیژن افزایش پیدا می‌کند. استفاده از جلیقه وزنه دار در طول تمرینات این اثر را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

تقویت عضلات مرکزی

وزن اضافی در بالاتنه با به چالش کشیدن عضلات مرکزی برای حمل و تعادل وزن اضافه سبب فعالیت عضلات شکمی می‌شود. از آنجا که ما از عضلات تثبیت کننده مرکزی برای انجام اساسی ترین حرکات مانند خم کردن بدن، استفاده می‌نماییم، حتی اگر تمرینات عضلات مرکزی را انجام ندهیم پوشیدن یک جلیقه وزنه دار برای عضلات شکمی بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

حال که با این محصول آشنا شدید، برای خرید آن می‌توانید به سایت اسپرت کالا مراجعه نمایید. دسته بندی این محصول در سایت اسپرت کالا شامل: جليقه وزنه اي 9 کيلويي VX، جليقه وزنه اي قابل تنظيم Agilinex می‌شود.


دسته‌بندی