توپ وزنه ای

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


مدیسین بال

مدیسین بال یا توپ پزشکی یک وسیله ساده به منظور انجام تمرینات قدرتی برای عضلات شکم و تنه می باشد. مدیسین بال ها مقاومت را در عضلات بالا برده و آن ها را برای تمرین های بدن سازی آماده می کنند. البته نکته اینجا است که از توپ های پزشکی صرفا در بدن سازی استفاده نمی شود، بلکه تمرینات بالینی ارائه شده توسط فیزیوتراپ ها نیز از این وسیله استفاده خواهد شد. توپ های پزشکی در وزن های متفاوتی ارائه شده و هر وزن برای انجام تمرینات خاصی در نظر گرفته می شود. در واقع مدیسین بال ها به اندازه یک توپ بسکتبال هستند و وزن آن ها از یک کیلوگرم شروع شده و افزایش می یابد. برای استفاده از مدیسین بال ها حتما نباید حرفه ای باشید، بلکه افراد مبتدی نیز می توانند از مدیسین بال استفاده نمایند.

مدیسین بال اسلم بال

موارد استفاده از مدیسین بال ها

همان طور که گفتیم علاوه بر کاربرد ورزشی، مدیسین بال ها کاربرد پزشکی نیز دارند. نکته جالب این است که مدیسین بال ها وسیله ای جدید نیستند، بلکه بقراط در قرن ها پیش چرم حیوانات را به هم می دوخت و ان ها را پر از شن و ماسه می کرد و به ورزش می پرداخت. امروزه مدیسین بال ها، نوعی توپ همه کاره هستد که با هدف افزایش قدرت عضلانی به کار برده می شوند. این توپ با قطری به اندازه عرض شانه و جنسی که به کف دست ها آسیب نمی رساند حتی برای افراد آسیب دیده هم وسیله مناسبی بوده و نسبت به سایر وسایل ورزشی از قیمت مناسبی بر خوردار است.  هنگام استفاده از مدیسین بال اندام هایی بازو، مچ، ساعد ، شکم و تنه به کار گرفته می شوند و در کنار تقویت آن ها استرس نیز کاهش خواهد یافت.

چگونه باید مدیسین بال متناسب را برای ورزش انتخاب کنیم؟

در هنگام انتخاب مدیسین بال، می بایست بر اساس میزان آمادگی بدن و وزن بدن تصمیم صحیح را گرفت. در ابتدای کار پس از گرفتن برنامه از یک مربی مار باید از سبک ترین وزن مدیسین بال استفاده کرد. برنامه ورزشی مدیسین بال باید به گونه ای باشد که به مرور پاها، تنه و دست ها را به کار گرفته و فعال کند. در طی پیشرفت روال تمرینات، به مرور باید مربی توپ با وزن سنگین تری را در اختیار فرد قرار دهد. البته یکی از مواردی که باید در حین تمرین با مدیسین بال رعایت شود، دقت است. در غیر این صورت ممکن است هر گونه تمرین اشتباه به عضلات آسیب برساند.

اسپرت کالا سایتی معتبر برای خرید مدیسین بال به صورت انلاین

وسایل ورزشی به دلیل سر و کار داشتن با بدن انسان می بایست از کیفیت بالایی بر خوردار باشند. همان طور که از عنوان این قسمت بر می آید، برای خرید وسایل ورزشی معتبر به یک وب سایت معتبر نظیر اسپرت کالا نیاز می باشد. در اسپرت کالا مدیسین بال های برند Agilinex در وزن های 3، 5، 7 و 9 کیلویی با قطر 36 سانتی متر موجود می باشد. وسایل ورزشی برند Agilinex ساخته شده از متریال با کیفیت و قابل مقایسه با بر ترین برند های روز اروپا می باشد.

دسته‌بندی