نردبان چابکی

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


نردبان چابکی

یکی از قابلیت هایی که باید یک فرد یا حتی یک ورزشکار به آن توجه کند، کمک به ارتقای هماهنگی و افزایش سرعت بدن می باشد. توانایی حرکت کردن با سرعت بالا، تغییر جهت و یا ایست کردن و حرکت مجدد می تواند به حرفه ای شدن یک فرد در ورزش مورد علاقه اش و همچنین جلوگیری از آسیب حین ورزش و مسابقه را کاهش دهد. برای رسیدن به این اهداف، می توان از تمرینات چابکی بهره گیری کرد. به عنوان مثال می توان از نردبان چابکی استفاده کرد.

نردبان چابکی

زیر و بم نردبان چابکی

نردبان چابکی با آن دسته از نردبان های معمولی کمی فرق دارد، این نردبان قابل حمل می باشد و همچنین می توان آن را به راحتی جمع کرد. نردبان چابکی بر روی دیوار قرار نمی گیرد، بلکه می توان آن را روی زمین پهن نمود. نردبان چابکی از جنس های متفاوتی از جمله پارچه که انعطاف پذیر هستند، ساخته می شود. استفاده از نردبان چابکی عملکردی مشابه با ورزش های آمادگی جسمانی و هوازی را ایجاد خواهد کرد. به عبارت دیگر نردبان چابکی در کنار افزایش قدرت و سرعت بدن، می تواند به روند چربی سوزی و کاهش وزن در ورزشکاران نیز کمک ویژه ای بکند. در کنار این موارد می تواند به فرد کمک کند تا بر روی حرکات خودش تمرکز داشته باشد. بیشتر تمرینات ورزشی که توسط افراد و با هدف تمرینات هوازی انجام می شوند، بسیار کسل کننده هستند. به عنوان مثال استفاده از تردمیل و همچنین دوچرخه ثابت می تواند به مرور زمان فعالیت ورزشی را خسته کننده جلوه دهد، بنابراین می توان به عنوان جایگزین این نوع ورزش های هوازی از نردبان چابکی استفاده کرد. این نردبان چابکی علاوه بر کالری سوزی بیشتر، قابل حمل بوده و می توان در هر مکانی به راحتی از این وسیله استفاده کرد.

نردبان چابکی برای چه کسانی قابل استفاده می باشد؟

هر ورزشکاری متناسب با رشته ورشی مورد نظر خود به تقویت یکی از نقاط بدن خود نیازمند خواهد بود. به عنوان مثال یک فوتبالیست نیازمند داشتن پاهای عضلانی و قوی بوده، این در حالی است که یک  شناگر می بایست در خصوص تقویت عضلات دست و تنه اقدام نماید. حال در این میان برخی ورزشکاران در خصوص داشتن پاهای قوی، چابکی زیاد، افزایش سرعت، افزایش هماهنگی بدن و غیره فعالیت می کنند. این افراد آن دسته از کسانی هستند که به نردبان چابکی احتیاج داشته و باید از آن استفاده کنند. این ورزشکاران می توانند در رشته های ورزشی نظیر بسکتبال، فوتبال، دو سرعت، تنیس، ورزش های رزمی و غیره فعالیت داشته باشند.

نردبان چابکی را از کجا می توان تهیه کرد؟

برای تهیه نردبان چابکی می بایست به فروشگاه های ورزشی معتبر مراجعه کرد. اما برای صرفه جویی در هزینه و وقت، خرید آنلاین وسایل ورزشی آن هم از وب سایت های معتبری همچون اسپرت کالا توصیه می گردد. نردبان چابکی نرم قابل تنظیم در دو نوع نرم ( با ابعاد 4.5متر در 38 سانتی متر و 3 متری در 25 سانتی متری) MaxWell و نوع سخت  (ابعاد 6 متری در 43 سانتی متری، 4.5 متری در 43 سانتی متری، 8 متری در 43 سانتی متری) MaxWell در اسپرت کالا موجود می باشد. برند MaxWell با ارایه وسایل ورزشی ساخته شده از متریال با کیفیت قادر به رقابت با برند های روز اروپایی می باشد.

دسته‌بندی