ورزش یوگا و آرامش درون

ورزش یوگا یکی از انواع مختلف رشته های ورزشی است که باعث می شود انعطاف پذیری بدن شما افزایش پیدا کرده و همچنین باعث تقویت ماهیچه های شما نیز می شود. یکی از مزیت های انجام این ورزش این است که تمرکز فکری شما را به شدت بالا می برد و از لحاظ ذهنی نیز آرام می شوید.
در این مقاله به بررسی موضوعاتی از قبیل
ورزش یوگا و فواید یوگا برای کاهش استرس و لاغری می پردازیم.
در حقیقت ریشه ی ورزش یوگا به کلمه ی یوج سانسکریت برمیگردد. یوغ به معنای اتحاد و پیوستن است. مدرسه ی یوگا را برای داشتن یک زندگی متعادل و شاد بنیانگذاری کردند. هدف بنیانگذاران این ورزش رسیدن به یک آزادی نهایی یا رهایی است. ورزش یوگا و انجام حرکات ورزشی آن به شما کمک می کند تا بر قسمت های خاصی از بدن، ذهن و حتی روح خود متمرکز شوید.
بر خلاف تصور بعضی از افراد یوگا فقط حبس کردن نفس و دراز کشیدن نیست بلکه یوگا یک نوع مکانیسم است که می تواند شما را به یک دنیای واقعی برساند. اگر خود فرد این اجازه را به انرژی بدنش بدهد، بدن فرد نیز این حس را ناخودآگاه گسترش خواهد داد. این کار قابلیت این را دارد که با بالا بردن تمرکز و قدرتمند کردن حس شما، شما را به این مرحله از قدرت برساند که بتوانید قسمتی از وجود خودتان را بخشی از کل جهان بدانید و هه ی کارها را انجام دهید به این اتحاد یک اتحاد یوگایی گفته می شود که فقط یوگا قادر به خلق آن است.
به طور کلی هدف یوگا به وجود آوردن یک هارمونی روح، مغز و بدن است. زمانی که شما بتوانید تمامی تمرینات یوگا را به درستی انجام دهید قادر به نشان دادن بهترین نوع از توانایی های خود خواهید شد.

ورزش یوگا و فواید یوگا برای کاهش استرس و لاغری

فواید ورزش یوگا

ورزش یوگا یکی از رشته های ورزشی است که علاوه بر هماهنگ کردن ذهن و فیزیک بدنی شما مزایای بسیاری اعم از کاهش استرس و لاغری نیز دارد. مزایا و فواید ورزش یوگا عبارتند از:بهبود بخشیدن گردش خون

 • کاهش فشار خون بالا
 • ورزش یوگا و استقامت قلب و عروق
 • کمک به سلامت دستگاه گوارش
 • متعادل نگه داشتن متابولیسم بدن
 • کنترل وزن و تعادل
 • افزایش دادن استقامت و قدرت بدنی
 • تغییر حالت روحی
 • افزایش اعتماد بنفس و خودباوری
 • بالا بردن تمرکز، کاهش لاغری و استرس
 • تقویت حافظه
 • بهبود بخشیدن به روابط اجتماعی
 • کمک به جذب شدن بهتر ویتامین ها در بدن

فواید یوگا برای کاهش استرس و لاغری

فواید یوگا برای کاهش استرس و لاغری:

از دیگر فواید یوگا می توان به کاهش استرس و لاغری اشاره کرد. به عبارتی خمیره ی یوگا ایجاد ارتباط و هماهنگی بین بدن و ذهن است که این ارتباط و هماهنگی باعث کاهش وزن در افراد می شود. مراجعه به سایت ورزشی اسپرت کالا جهت دریافت برنامه ورزشی اختصاصی. برای مثال پیشگیری و رژیم احساسی برای نخوردن غذا و دریافت کردن بالاترین بهره مندی از ورزش را می توانید با ورزش یوگا تجربه کنید. به طور کلی این طرز فکر شماست که شما را به سمت اهدافتان سوق می دهد تا موفق شوید.
شدت حرکات ورزشی یوگا:

 برای رسیدن به هدف کاهش وزن و لاغری باید شدت انجام حرکات ورزشی را افزایش دهید و روی حرکاتی که باعث چربی سوزی یا همان کالری سوزی بدنتان می شود تمرکز کنید. اگر قصد دارید با ورزش یوگا قصد کالری سوزی یا داشتن اندامی متناسب و عضله ساز دارید باید تمرینات ورزشی یوگا را به حرکاتی که بر روی عضلات بزرگ بدن تاثیر میگذارند محدود کنید. برای مثال انجام تمریناتی مانند جنگجوی 1 و 2 ( حرکات معروف ورزش یوگا)
یکی دیگر از توصیه های حرکات ورزشی یوگا برای کالری سوزی این است که تمامی حرکات ورزشی آن را به صورت پشت سر هم انجام دهید به طوری که دائما در حال فعالیت باشید. برای تمرکز کردن روی کالری سوزی هسته ی بدن خود ما به شما انجام حرکت ورزشی قایق را پیشنهاد می کنیم زیرا با انجام این حرکت عضلات شکمی شما به طور باور نکردنی به آتش کشیده خواهد شد.
حرکات کششی در ورزش یوگا نیز مخصوص کاهش استرس است. این حرکات کششی تنفس افراد را کنترل می کنند و روی این نکته تمرکز می کند که از این رو می توان این حرکات را به هنر و ورزش های رزمی تشبیه کرد. البته از این نکته هم غافل نشویم که تمرینات و حرکات بعضی از مربیان ورزش یوگا برای کاهش استرس متفاوت است.
در اصل تمرکز ورزش یوگا برای رسیدن افراد به آرامش، هماهنگی ذهن و بدن و کاهش استرس است تا از انرژی های مثبت بدن خود برای داشتن یک زندگی شاد و سرشار از آرامش استفاده کنند.