کیسه یخ ژله ایی  

کیسه یخ ژله ای در واقع از ترکیب ساده پودر مخصوص ژله مواد نگهدارنده رنگ آب و مواد ضد کف تشکیل و ساخته شده است برای یخ زدن این نوع کیسه های یخ به طور کامل می توانیم به شما این پیشنهاد را بدهیم که آن را به مدت ۵ تا ۱۰ ساعت نگهداری کرده و سعی بر این داشته باشید که در حد ممکن اطراف آن را خالی نگه دارید تا کاملاً کیسه یخ ژله ای یخ زده ای را تحویل بگیرید.  
برای افزایش زمان میزان سرما دهی بهتر است از کیف های حمل مخصوص دارو و یا غذا استفاده کنید و با چند یخ ژله ای کاملا اطراف بسته ی خود را بپوشانید.کیسه یخ ژله ای به علت دارا بودن مواد تشکیل دهنده اش می تواند مدت زمان بسیار بیشتری را در مقایسه با یخ های معمولی سرما دهی داشته باشد و امکان استفاده ی بیشتر را از خود به استفاده کننده میدهد.
شما میتوانید به تعداد نیاز هر بار که لازم دارید آنرا در فریزر قرار دهید و پس از یخ زدن آن استفاده کنید.  
در صورتی که برای مدت زمان زیادی قصد استفاده از یخ ژله ای را ندارید، بهتر است تا آنرا در دمای معمولی و خارج از فریزر نگه دارید.  

کاربرد کیسه یخ ژله ای  

این محصول یعنی کیسه یخ های ژله ای به جهت حمل و نگهداری مواد غذایی،شیمیایی،گل،بستنی ،کیسه های خون و غیره که نیاز به نگهداری در دمای صفر درجه و یا پایی نتر از آن برای ماندگاری بیشتر دارند استفاده می شود که در واقع بسیار پرکاربرد و کمک کننده جلوه کرده است.  
از کیسه های یخ ژله ای در زمان هایی که می خواهیم مسافت های طولانی را همراه با اعضای پیوندی خون گل بستنی و غیره باشیم و دام قصدی آنها را حمل کنیم میتوانیم استفاده بسیاری ببریم البته باید آنها را در محفظه های حفظ دمای پایین قرارداد تا عملکرد بهتری دریافت کنیم.  
زمانی که با قطع برق مواجه هستیم می تونیم با استفاده از این محصول دمای یخچال رو برای مدت طولانی تری پایین نگه داریم. از پک یخ ژله ای میتوانیم در موارد پزشکی نیز استفاده کنیم، در بعضی از امور پزشکی که نیاز به استفاده از کمپرس یخ بر روی پوست است میتوانیم از یخ های ژله ای به صورت مستطیلی و یا یخ های ژله ای به شکل عینک استفاده کنیم.

یخ درمانی با کمپرس  

سرما یخ می تواند التهاب و تورم را کاهش داده و و در توقف خونریزی ها کمک بزرگی باشد سرمای کمپرس یخ می تواند باعث شود گردش خون محدود شود و به نوبه خود در کاهش و کمرنگ شدن هرگونه کبودی کمک کند.  
شما میتوانید یخ پکهای فوری را در جعبه کمکهای اولیه و یا در اتوموبیل خود برای پیشامد ها و یا موارد اضطراری نگهداری کنید.
برای یادگیری همه چیز در مورد چگونگی استفاده از یخ فشرده سرد ،در خصوص چگونگی ساخت و مدت زمان استفاده از کیسه یخ ژله ای در ادامه توضیح خواهیم داد.  

برای ساخت کمپرس سرد شما به این مواد نیاز دارید:  

  • یخ (یا سبزیجات منجمد)
  • آب
  • حوله حمام  
  • حوله ناز ک
  • کیسه پلاستیکی


اول :   یخ را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید. شما میتوانید یخ را با یک کیسه غذای یخ زده جایگزین کنید. بهتر است از کیسه سبزیجات کوچکتر استفاده کنید تا کیسه روی پوست شما بنشیند. در صورتی که نیاز به استفاده ازکیسه های از مواد غذایی یخ زده دارید،مکعب یخ را در بخش باقیمانده بریزید. به این ترتیب، شما در صورت گرم شدن مواد غذایی، یک کیسه یخ پشتیبان نیز دارید. به علاوه شما میتوانید برای جلو گیری از چسبیدن یخ به پوستتان از یک حوله استفاده کرده و حوله را ما بین یخ و پوستتان قرار دهید.  
حوله را با آب سرد  خیس کنید و آن را در یک کیسه پلاستیکی  بسته قرار دهید.  
کیسه یخ را در فریزر به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید.  
کمپرسهای سرد ساخته شده از حوله های مرطوب برای نواحی حساس بهتر هستند ،مثلا چشمها .
دوم : یک حوله حمام را زیر آب سرد یگیرید و آن را اطراف یک کیسه یخ قرار دهید. شما  میتوانید حوله را درون یک حمام یخ فروکنید اگر که فکر میکنید در برابر پوست شما چندان سرد نیست .
سوم : کمپرس سرد را برای مدت ۲۰ دقیقه بر روی ناحیه درد ناک  قرار دهید.  
چهارم : ناحیه را بعد از اتمام کارتان خشک کنید. شما میتوانید آن را روی پوست به صورتی که کیسه یخ را روی ناحیه مورد نظر نگه دارید، حفظ کنید.  
استفاده برای بار دوم : برای کاهش تورم، برای بار دوم کمپرس را بعد از دو ساعت استفاده کنید .ان را نگه دارید تا زمانی که تورم کاهش یابد و کم کم از بین برود.  

کمپرس سرد برای تب،چشم و غیره

استفاده از کمپرس سرد هیچ محدودیتی ندارد و شما می توانید آن را در هر ناحیه درناک از بدن خود قرار دهید کمپرس سرد برای التهاب و درد چشمان پیشانی کمر و غیره می تواند مورد استفاده قرار گیرد در واقع به طور کلی در مواقعی که صدماتی پیش پا افتاده یاکم اهمیت به بدنتان وارد شده است می توانید از یک کمپرس سرد استفاده کنید که در فروشگاه ورزشی آنلاین اسپرت کالا می توانید نمون های از کمپرس سرد را خریداری کرده و از آن استفاده های بسیاری کنید زیرا ماهیت کمپرس سرد یا همان کیسه یخ این است که قادر به کاهش درد نواحی دردناک بدن است. کیسه یخ های ژل های می توانند در مواردی چون رویداد بیمار یهایی نظیر هموروئید آلرژی های چشمی سردرد رگ به رگ شدن عضلات تب و مشکلاتی در تاندون درد را کاهش داده و باعث التیام آن ناحیه شود.
امیدوارم که از داده های این مقاله استفاده کرده باشید و برای خوانندگان عزیز پرکاربرد و جذاب بوده باشد مرسی از همراهی شما عزیزان