حرکت کرانچ دوچرخه و فواید اون

کرانچ دوچرخه یک حرکت ورزشیه که روی عضلات شکم تأثیر زیادی میذاره. این حرکت علاوه بر شکم، روی پهلوها هم کار می‌کنه. برای انجام حرکت کرانچ دوچرخه به تجهیزات ورزشی نیاز ندارید. برای آشنایی بیشتر با این حرکت ما را در سایت ورزشی آنلاین اسپرت کالا همراهی کنید.

مراحل انجام حرکت:

۱. به پشت روی زمین (ترجیحاً روی یک مت) دراز بکشید و زانوهاتون رو خم کنید. کف پاهای شما باید روی زمین قرار داشته باشه. دست‌هاتون رو پشت سرتون بذارید.

۲. عضلات شکمتون رو منقبض کنید.

۳. به کمک دست‌هاتون سرتون رو بالا نگه دارید و زانوهاتون رو بالا بیارید.

۴. پاهاتون رو به آرامی مثل پدال زدن دوچرخه به حرکت دربیارید. وقتی یکی از پاهای شما به سمت سینه خم میشه، پای دیگه رو صاف کنید. همیشه پاها رو بالاتر از لگن نگه دارید.

۵. وقتی یک پا رو بالا میارید، آرنج دست مخالفتون رو به زانوی اون پا برسونید.

۶. سعی کنید که ۲۰ بار این حرکت رو تکرار کنید.

اشتباهات رایج:

چرخش باسن

فقط تنه‌ی شما باید چرخش‌ داشته باشه، باسنتون رو ثابت نگه دارید.

جلو کشیدن گردن

سرتون رو به سمت جلو نکشید، اینجوری فشار زیادی به گردن شما وارد میشه.

فواید کرانچ دوچرخه:

•تقویت عضلات اصلی شکم

•تقویت عضلات زیر شکم

•تقویت عضلات مورب شکم (پهلوها)

•چربی سوزی

•تقویت عضلات ران‌ها

•فرم دهی به شکم

داشتن یک شکم قوی، به حفظ فرم خوب بدن و داشتن عملکرد مناسب در کارهای روزمره کمک می‌کنه. برای انجام دادن خیلی از حرکات ورزشی دیگه، شما به عضلات قوی در ناحیه‌ی شکم نیاز دارید. سعی کنید که همیشه تمرینات ورزشی مختلفی برای شکم انجام بدید تا عضلات این ناحیه رو تقویت کنید.

اگه در نواحی کمر و یا گردن دچار مشکل هستید، قبل از انجام حرکت کرانچ دوچرخه با دکتر مشورت کنید. اگه این حرکت درست انجام نشه، می‌تونه به ستون فقرات شما آسیب برسونه. اگه در حین انجام حرکت احساس کمر درد کردید، حرکت رو ادامه ندید.