کاربرد چتر سرعت در تمرینات ورزشی

در این مقاله قصد داریم شما را با کاربرد چتر سرعت در تمرینات ورزشی و نحوه ی عملکرد و فواید آن آشنا کنیم. با ما همراه باشید.
امروزه با گسترده شدن ورزش های هوازی، نام های متنوع و جدیدی از انواع مختلف این ورزش ها را می شنوید. یکی از انواع مختلف این وسایل ورزشی چتر های مقاومتی هستند. ممکن است با شنیدن نام این وسیله ی ورزشی برای شما سوال پیش بیاید، چترهای مقاومتی چیست؟ یا کاربرد چتر سرعت در تمرینات ورزشی را بدانید، ما در این مقاله سعی میکنیم به سوالات شما در رابطه با این وسیله ی ورزشی پاسخ دهیم.اطلاعات بیش تر در سایت ورزشی اسپرت کالا.

کاربرد چتر سرعت در تمرینات ورزشی

نحوه ی طراحی این چترهای مقاومتی همانطور که از نامش مشخص است یک چتر سرعتی بوده و اهمیت این محصول ورزشی میان ورزشکاران به دلیل مناسب بودن آنها برای استقامت و سرعت آنها است. زمانی که ورزشکاران شروع به دویدن می کنند، این چترها شروع به باز شدن می کنند و حرکتی شبیه به حرکت موج مانند ایجاد می کنند. وجود این چترهای مقاومتی در پشت سر ورزشکاران به همان گونه ای است که چترهای نجات در زمان فرود آمدن چترهای باز در برابر هوا مقاومت ایجاد می کنند و مانع از سقوط آنها می شوند، اصطکاک و کششی را در خلاف جهت ورزشکار یا دونده ایجاد می کند و ورزشکار را مجبور می کند تا برای غلبه کردن بر این کشش تلاش سخت تری کند. و این کار باعث می شود تا ورزشکار، با  قدرت و سرعت بیشتری به ورزش کردن یا دویدن ادامه دهد.
چترهای مقاومتی در اندازه های متفاوتی تولید می شوند. چترهایی که اندازه های بزرگ تری دارند مقاومت بیشتری را نیز نسبت به چتر های با اندازه  کوچک تر دارند. اندازه ی چترها به ساختار بدن و سطح آموزش ورزشکاران بستگی دارد. قیمت این چترهای مقاومتی بر اساس سایز و اندازه ی آنها مشخص می شود. برای خریدن چترهای مقاومتی بهتر است سایز یا اندازه ی مناسب خودتان را پیدا کنید تا در زمان ورزش کردن باعث فشار آوردن بیش از حد به عضلاتتان نشوید و از ورزش کردن به صورت حرفه ای لذت بیشتری ببرید.
چترهای کوچک، مقاومت کمتری را ایجاد می کنند و به ندرت بر فرم دویدن شما تاثیر می گذارند. از فردی کمک بخواهید تا در ابتدای شروع حرکتتان چتر نجات را برایتان نگه دارد تا حرکت آن به درستی انجام شود. چترها یک اضافه بار را روی ماهیچه های فعال در هنگام دویدن، ایجاد می کنند. هرچه سرعت ورزشکار بیشتر باشد طبیعتا مقاومت بیشتری نیز ایجاد می شود، بنابراین چترهای نجات یک مقاومت ثابت و یکنواخت را به وجود می آورند.  یک توصیه ی عمومی، استفاده کردن از چترها به طول ۲۰ های تا ۵۰ یارد است، که باید به مدت زمان سه  تا ده بار تکرار شوند. همچنین بین هر دو ست نیز باید یک استراحت طولانی مدت داشته باشید. بعضی از مربیان ورزش برای به وجود آوردن سرعت اضافی، بعد از ۲۰ یارد، چتر را از بدن خود آزاد می کنند.

کاربرد چتر سرعت در تمرینات ورزشی

فواید دوی سرعتی و کاربرد چتر سرعت در تمرینات ورزشی برای قلب و سلامتی

یکی از بهترین هدیه هایی که می توانید به سلامتی و قلب خود بدهید، انجام فعالیت های فیزیکی است. در حقیقت انجام دادن همزمان ورزش های منظم و داشتن رژیم های غذایی مناسب، حفظ کردن وزن نرمال و سیگار نکشیدن یک نوع طرح حفاظتی بسیار عالی در مقابل بیماری های کرونری و عروقی می باشد. این راه های بسیار ساده به اندازه ی کافی قادر نبودند تا شما را متقاعد کنند؟ این سبک زندگی شانس مرگ افراد را از همه بیماری ها تا حدود ۸۰ درصد در مدت زمان 8 سال کاهش داد که در این مدت زمان بیشتر از ۶،۲۰۰ سوژه مشاهده شد.
متخصص کری استوارت میگوید: ” برای کسانی که بیماری های قلبی خاص دارند، دوی سرعتی و مقاومتی می تواند به اندازه ی چشمگیری قدرتمند تر از برخی داروها عمل کند.” درک درستی از اینکه چه میزان از فعالیت های فیزیکی برای قلب شما مفید می باشد، می تواند یک انگیزه ی قوی برای پیشروی به سمت فعالیت و حرکت بیشتری باشد. از دیگر فواید و کاربرد چتر سرعت در تمرینات ورزشی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دویدن با چترهای مقاومتی باعث کاهش فشار خون می شود
  • با استفاده از چترهای مقاومتی و دویدن می توانید وزنتان را کنترل کنید
  • با دویدن مقاومتی و سرعتی ماهیچه های خود را تقویت کنید
  • با کمک دویدن مقاومتی می توانید سیگار کشیدن را ترک کنید
  • دوی مقاومتی از استرس و پیشرفت دیابت شما جلوگیری می کند

قدرتی که یک ورزشکار در زمان وارد کردن نیرو به زمین تولید می کند، بر سرعت وی تاثیر گذاشته و سریع تر او را از زمین دور می کند که این کلید یک دوی سرعتی است. در این مقاله سعی کردیم شما را با چترهای مقاومتی و کاربرد چتر سرعت در تمرینات ورزشی و نحوه ی عملکرد و فواید آنها آشنا کنیم، امیدواریم مطالب مفیدی را ارائه کرده باشیم.