کاربرد ول اسلاید

ول اسلاید یک دیسک جفت است که سطح تمرین ناپایداری را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد بسیاری از تمرینات اسلاید بورد را شبیه سازی کنید. ول اسلاید سطح زمین را به یک سطح آموزشی ناپایدار تبدیل می کند، و چالش بیشتری را برای تقویت عضلات شما فراهم می کند. از ول اسلاید می توانید برای هدف قرار دادن عضلات در چندین قسمت بدن مانند پاها، عضلات داخلی ران و عضلات شکم به طور همزمان استفاده کنید. بعلاوه از ول اسلاید برای کشش و تقویت شانه ها، سینه و پشت خود استفاده کنید.

کاربرد ول اسلاید

انواع تمرینات با ول اسلاید

 1. روتین
  برای یک تمرین کوتاه با نتایج سریع ، دست (و یا پای) خود را در ول اسلاید به چالش بکشید. هر دیسک دارای یک قسمت لغزنده است که به شما اجازه می دهد دست ها یا پاهایتان را در حین انجام تمرینات استاندارد قدرتی روی آن بکشید. واترز، یک مربی بدنسازی حرفه ای، می گوید: حرکت کشویی آسان است، اما ول اسلاید باعث می شود که ثبات کمتری داشته باشید و در برابر اصطکاک خود را به چالش بکشید، بنابراین بیشتر از آنچه در تمرینات معمول انجام می دهید عضلات اصلی خود را درگیر می کنید. دیسک ها قابل حمل هستند و وزن آنها کمتر از یک پوند است، بنابر این این تمرین را در هر مکانی می توانید انجام دهید. این حرکت تمرینی را دو یا چند بار، دو تا سه بار، در هفته انجام دهید. توجه به این نکته خالی از لطف نیست که ول اسلاید روی فرش بهتر کار می کند، اما می توانید این تمرین را روی کف صاف نیز انجام دهید.
 2. حرکت لانج معکوس
  اهداف اصلی از این حرکت ورزشی با ول اسلاید تقویت عضلات شانه و چهارسر است. این حرکت در دو مرحله قابل اجرا است. در حالی که پاهای خود را به هم متصل کرده اید، مچ پای راست خود را روی وال اسلاید قرار دهید. در ادامه پای راست خود را پشت سر خود بکشید، و اجازه دهید پای چپ شما در زاویه 90 درجه خم شود. پای خود را به حالت ابتدایی برگردانید، و تمرکز خود را روی بالا کشیدن با گلوت چپ خود قرار دهید. برای هر طرف 15 تکرار انجام دهید.
 3. ول اسلاید یک بازو
  اهداف اصلی این حرکت با استفاده از ول اسلاید ایجاد فشار بر روی عضلات شکم و شانه ها است. برای شروع این حرکت در ابتدا با استفاده از حرکت فشار بالا شروع کنید و هر دست را روی ول اسلاید قرار دهید. در ادامه شکم خود را محکم نگه دارید تا باسن شما پایین نیاید، دست چپ خود را به آرامی چند اینچ جلوتر از خود بکشید، سپس آن را به عقب برگردانید. همین کار را در سمت راست خود انجام دهید. این یک تکرار محسوب می شود. برای تکمیل شدن این حرکت ۱۰ بار آن را تکرار کنید.
 4. لانج جانبی با استفاده از ول اسلاید
  اهداف این حرکت با استفاده از ول اسلاید تقویت عضلات ساق پا و عضلات داخلی ران هستند. برای شروع این حرکت در آغاز پای چپ خود را روی وال اسلاید قرار دهید. در ادامه هنگام نشستن در حالت اسکوات پای خود را به پهلو بکشید و زانو را در 90 درجه خم کنید. سپس پای چپ خود را مستقیم و وزن خود را به سمت راست متمایل کنید. پای چپ خود را به داخل آورده و به حالت ایستاده بازگردید. برای تکمیل این حرکت ۱۵ تکرار را برای هر سمت انجام دهید.
 5. حرکت فرشته برفی وارونه با استفاده از ول اسلاید
  از جمله اهداف مشخص شده برای این حرکت ورزشی می توان به تقویت عضلات شکم و قسمت داخلی ران ها اشاره کرد. برای شروع به اجرای این حرکت به روی ساعد بیایید و هر پای خود را روی یک ول اسلاید قرار دهید. سپس در ادامه پاهای خود را همزمان به طرفین بکشید و سپس بدون اینکه اجازه دهید باسن شما پایین بیاید به هم بپیچید. برای کارایی بیشتر این حرکت را 15 بار تکرار کنید.
 6. حرکت اصلاح شده پا
  اهداف اصلی از حرکت اصلاح شده پا با استفاده از ول اسلاید ایجاد فشار و تقویت ماهیچه های همسترینگ و ساق پا است. برای شروع این حرکت به پشت دراز بکشید و زانوها را خم کنید. هر پاشنه را روی یک ول اسلاید قرار دهید، سپس باسن خود را از روی زمین بلند کنید. در ادامه پای راست خود را به سمت بیرون بکشید تا پای شما تقریباً صاف شود. سپس آن را به سمت باسن خود بکشید. باسن را بالا نگه دارید. همین کار را در سمت چپ خود انجام دهید. این یک تکرار محسوب می شود. برای تکمیل این حرکت بهتر است که ۱۰ تکرار داشته باشید
 7. حرکت کوهنورد با استفاده از ول اسلاید
  از اهداف مشخص شده برای این نوع تمرین می توان از تقویت عضلات شکم و ماهیچه های شانه ها نام برد. برای شروع با قرار دادن بازوها در زیر شانه ها و هر پا بر روی یک ول اسلاید به وضعیت فشار بالا بروید. سپس در ادامه شکم خود را داخل نگه دارید، هنگام بازدم زانوی چپ خود را به سمت قفسه سینه بکشید، سپس آن را به حالت اولیه برگردانید. همین کار را با پای راست خود انجام دهید. این یک تکرار است، که برای تکمیل این حرکت بهتر است که ۱۵ تکرار داشته باشید. مشاهده محصولات ورزشی کراس فیت در فروشگاه ورزشی آنلاین اسپرت کالا.

انواع تمرینات با ول اسلاید