کاربرد نردبان چابکی

این ابزار تمرین بدنسازی، نردبان چابکی، به نردبان و نردبان تمرین نیز در بین ورزشکار ها معروف است. هدف اصلی از تمرین با استفاده از نردبان چابکی، تقویت عضلات و ماهیچه های پایین تنه است. نردبان چابکی در سطوح مختلف عرضه می شود و از ورزشکاران مبتدی تا ورزشکاران حرفه ای همگی می توانند از آن بهره مند شوند. نردبان چابکی به خودی خود شامل تمرین خاصی نیست. این یک قطعه از تجهیزات ورزشی است که می تواند برای انجام تعداد زیادی از تمرینات چابکی استفاده شود. این حرکات سریع ضربان قلب شما را بالا می برد، تعادل و هماهنگی شما را به چالش می کشد و می تواند سرعت و عملکرد ورزشی را بهبود بخشد.

کاربرد نردبان چابکی

فواید استفاده از نردبان چابکی

تمرینات نردبان چابکی اغلب جزء انواع خاصی از تمرینات تناسب اندام، از جمله آموزش SARQ و آموزش HIFT هستند. هر نوع از این تمرینات ورزشی مزایای قابل توجهی را ارائه می دهند که منحصربه فرد هستند.

تمرین SARQ با استفاده از نردبان چابکی

عبارت SARQ در زبان انگلیسی مخفف سرعت، چابکی، و واکنش پذیری سرعتی است. تمرینات به طور سنتی توسط ورزشکاران نظامی و حرفه ای انجام می شد. اما در سال های اخیر، این نوع از تمرینات در سالن های بدنسازی در سراسر نقاط دنیا بسیار محبوب شده است. این کلاس ها طیف وسیعی از شرکت کنندگان را در سطوح مختلف آمادگی جسمانی جذب می کند. مزایای تمرینات SARQ با استفاده از نردبان چابکی بسیار گسترده است. تمرینات SARQ با استفاده از نردبان چابکی مشارکت ورزشکار را در تمرینات افزایش می دهد. بهعلاوه این گونه تمرین کردن به از بین بردن خستگی و انجام سریعتر تمرین کمک می کند. اکثر افرادی که این تمرینات را امتحان کرده اند نیز به شما خواهند گفت که زمان تعامل با هم تیمی های خود را اصلا درک نمی کنند و گویی که زمان برای آنها متوقف شده است. در واقع، مطالعات نشان داده است که این نوع تمرین، پایبندی به یک برنامه ورزشی را تشویق می کند.
تمرینات SARQ با استفاده از نردبان چابکی عملکرد ورزشی را بهبود می بخشد. ورزشکاران در بسیاری از ورزش های مختلف و در سطوح مختلف از تمرینات چابکی بهره مند می شوند. تمرینات چابکی معمولاً در برنامه هایی برای ورزشکاران در ورزش هایی مانند
والیبال، فوتبال و فوتبال آمریکایی برای افزایش عملکرد گنجانده شده است. حرکات سریع مهارت های مورد نیاز در طول مسابقات را بهینه سازی می کند. برای به دست آوردن مزایای تمرینات SARQ با استفاده از نردبان چابکی، لازم نیست ورزشکار باشید. در مقاله ای برای شورای ورزش آمریکا، پیت مک کال، متخصص تناسب اندام خاطرنشان می کند که تمرینات SARQ باعث بهبود هماهنگی و آگاهی بدن برای تمرین کنندگان در تمام سطوح می شود. در نتیجه، فعالیتهای روزمره می تواند ایمن تر و آسان تر انجام شود.
در حقیقت، مطالعات مزایای تمرین با استفاده از نردبان چابکی را در افراد مسن ثبت کرده اند و دریافتند که ممکن است به کاهش خطر زمین خوردن کمک کند. به عنوان بخشی از یک مطالعه تحقیقی که در محیط زندگی جامعه انجام شد، افراد مسن تمریناتی را شامل تمرین با نردبان چابکی انجام دادند. سایر تمرینات شامل فعالیتهای با مانع کم و زیاد، تمرینات چابکی مخروطی، توپ سوئیسی، دیسک تکان دهنده و تمرینات فوم غلطک بود.

تمرین SARQ با استفاده از نردبان چابکی
محققان پس از یک برنامه آموزشی 12 هفته ای به پیشرفت های قابل توجهی در تناسب اندام، تحرک و قدرت دست یافتند. نویسندگان مطالعه همچنین به این نتیجه رسیدند که آموزش چابکی به شرکت کنندگان کمک می کند تا اطلاعات بصری را بهتر پردازش کنند و در نتیجه در چالش های دوره موانع موثرتر عمل کنند. در تحقیقی که در ژورنال های معتبر علمی و بین المللی منتشر شد، محققان تمرینات نردبان چابکی را بر روی اعضای ارتش ارزیابی کردند. مطالعه تحقیقی آنها 41 فرد را که تحت آموزش چابکی یا پروتکل های آموزشی سنتی برای مدت شش هفته قرار گرفته بودند، مقایسه کرد. در پایان آزمایش  محققان چندین معیار عملکرد فیزیکی و شناختی را ارزیابی کردند. آنها دریافتند که تمرینات نردبان چابکی نه تنها آمادگی جسمانی را بهبود می بخشد، بلکه هوشیاری بصری، مهارت های گوش دادن و حافظه عملیاتی را نیز بهبود می بخشد. شورای ورزش آمریکا همچنین اعلام کرد که تمرینات با استفاده از نردبان چابکی، مزایای تمرینات عصبی عضلانی را برای بهبود عملکرد فردی ارتقا می دهد. آنها تمرینات نردبان چابکی را در لیست بهترین تمرینات آگاهی شناختی خود قرار می دهند.

تمرینات عملکردی با شدت بالا با استفاده از نردبان چابکی

به گفته نویسندگان یک مطالعه علمی، تمرینات عملکردی با شدت بالا یک روش ورزشی است که بر حرکات عملکردی و چند مفصل تأکید می کند که می تواند در هر سطح آمادگی جسمانی تغییر کند و باعث جذب بیشتر عضلات نسبت به تمرینات سنتی شود.
سایر مزایای HIFT با استفاده از نردبان چابکی شامل بهبود حداکثر مصرف اکسیژن، کاهش چربی بدن، بهبود محتوای مواد معدنی استخوان، بهبود استقامت قلبی عروقی و بهبود عملکرد ورزشی (از جمله چابکی، سرعت، قدرت و استقامت) است. مشاهده انواع ملزومات ورزشی در فروشگاه ورزشی آنلاین اسپرت کالا.

کاملترین مجموعه لوازم فوتبالیمشاهده کاملترین مجموعه لوازم فوتبالی