پل معکوس یکی از تمرین هاییه که به شدت روی تعادل سازی شما تاثیر مثبت می ذاره. با این حرکت به راحتی می تونید عضلات پاهای قوی داشته باشید. البته عضلات درگیر دیگه مثل، ران ها، کمر، شکم، بازوها، مچ دست و مچ پاتون هم در این تمرینات به صورت ناخودآگاه تحت تاثیر قرار می گیرن. تاثیر حرکت پل معکوس بر تعادل در فروشگاه ورزشی آنلاین اسپرت کالا.

مراحل انجام حرکت پل معکوس

1.در ابتدا بر روی زمین داز بکشید.

2.کف دو پاهاتون رو روی زمین قرار بدین. پاهای شما باید در فاصله ی مناسبی از هم قرار گرفته باشن.( نه نزدیک که تمرین رو متوقف کنید و نه دور که انجام تمرین براتون سخت باشه.)

3.کف دست ها رو از پشت روی زمین بذارید. فاصله رو در این مورد هم باید به خوبی رعایت کنید تا راحت بتونید تمرین رو انجام بدین.

4.به بدن خود حالتی مثل پل بدین و اونو از سطح زمین جدا کنید.

5.ارتفاع پل رو با خم کردن دست و پاهاتون زیاد و کم کنید.

مشکلات رایج حرکت پل معکوس

پایین بودن سطح ارتفاع باسن

زمانی که شروع به انجام تمرین پل معکوس می کنید حتما دقت لازم رو داشته باشین که بدن شما باید در حالت درستی قرار بگیره. پلی که توسط بدن شما ساخته می شه باید صاف باشه. برای اینکه بتونید این تمرین رو به درستی انجام بدین اول یک خط فرضی مستقیمی رو در ذهن خودتون رسم کرده و طبق اون بدنتون رو در حالت درست خودش قرار بدین.

فواید حرکت پل معکوس:

افرایش تعادل بدن ورزشکار

تقویت عضلات درگیر در تمرین مانند پاها و عضلات دست

چربی سوزی شکم

انجام حرکات پل معکوس یکی از تمرین های موثر در تقویت عضلات مختلف بدنه که تاثیر گذاری به شدت قوی داشته و تعادل رو به راحتی به بدن شما برمی گردونه.