لوازم تمرینی فوتبال

فوتبال یکی از ورزش های بسیار محبوب و تیمی می باشد که در بسیاری از کشورهای جهان، حتی کشورهایی که از کم ترین امکانات ورزشی برخوردار هستند جزو محبوب ترین ورزش های شناخته شده است. بازی فوتبال توسط دو تیم یازده نفره صورت می گیرد. در این ورزش محبوب برای تمرین بازیکنان و مربی، به وسایل و تجهیزاتی نیاز دارند که در ادامه به پرکاربردترین لوازم تمرینی فوتبال خواهیم پرداخت.

لوازم و تجهیزات مهم برای تمرین فوتبال

یکی از نکات مهم در مورد فوتبال استفاده از وسایل مناسب برای داشتن یک تمرین خوب است. که به آن ها خواهیم پرداخت.

لوازم و تجهیزات برای تمرین فوتبال

 • ریباندر
  ریباندر Rebounder وسیله ای می باشد که در ابتدا برای تمرینات دروازه بانی طراحی شده بود ولی در حال حاضر نه تنها برای سایر بازیکنان بلکه در سایر ورزش های توپی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
  در اصل می توان از
  ریباندر به عنوان یک یار تمرینی یاد کرد که بدون نیاز به حضور شخص دیگری می توان بسیاری از تمرینات استاندارد و خلاقانه را انجام داد. ریباندر یکی از پرکاربردترین لوازم تمرینی فوتبال می باشد که با استفاده از آن می توانید مهارت های خود را ارتقا دهید و همچنین باعث افزایش سرعت عکس العمل شما در کنترل و مهار توپ میشود.
 • مانع پرش
  سرعت عمل یا چابکی یکی از عواملی می باشد که در اجرای فعالیت های ورزشی بسیار تاثیرگذار است. چابکی فرد را قادر می کند وضعیت بدن یا جهت حرکت آن را با سرعت و دقت زیاد تغییر دهد. تمرینات چابکی، که با توپ های چابکی می‌توان آن را انجام داد، یکی از ارکان آمادگی جسمانی در فوتبال بوده که توانایی بدن برای تغییر مسیرها را افزایش می دهد. موانع پرش امروزه جزو پرکاربردترین لوازم تمرینی فوتبال محسوب می شود زیرا تمرین با مانع پرش در اکثر ورزش ها برای بالا بردن قدرت، استقامت و سرعت عمل مورد استفاده قرار می گیرد. موانع پرش در ارتفاعات مختلفی قابل خریداری هستند که از ماندگاری بالایی برخوردارند و تا مدت ها می توان از آن استفاده کرد.

توپ های چابکی- پرکاربردترین لوازم تمرینی فوتبال

 • بوسوبال
  توپ بوسوبال شبیه یک نیم کره می باشد که  یک طرف آن کاملا صاف و حالت تخت دارد و طرف دیگر آن هم دایره ای شکل است. قسمت دایره ای شکل BOSU BALL انعطاف پذیر و نرم است که میتوان توسط توپ بوسوبال حرکات خوابیده یا نشسته را انجام داد. ورزشکاران با استفاده از بوسوبال می توانند تمرینات تعادلی و مقاومتی ویژه ای را انجام بدهند. بوسوبال باعث برقراری تعادل بین عصب و عضله میشود که برای تمرینات استقامتی و عضلانی مورد استفاده قرار می گیرد و بسیار مفید است. از این رو می توان بوسوبال را جزو پرکاربردترین لوازم تمرینی فوتبال دانست.

کامل ترین لوازم تمرینی فوتبال در فروشگاه اینترنتی اسپرت کالا.

 • توپ فوتبال
  توپ یکی از مهم ترین اجزای تمرین فوتبال می باشد. توپ های فوتبال با توجه به نوع بازی و نوع زمین بازی به انواع مختلفی تقسیم می شوند, که شامل: توپ فوتبال تمرینی، توپ فوتبال مسابقه، توپ فوتبال مسابقات حرفه ای، توپ فوتبال ساحلی و... می باشد. داشتن یک توپ با کیفیت می تواند تاثیر بسیار خوبی در روند تمرینی شما بگذارد.
 • قیف تمرین
  قیف های تمرینی را نیز می توان از پرکاربرد ترین لوازم تمرینی فوتبال دانست که برای اجرای تمرینات متنوع به مربیان فوتبال کمک میکند. رنگ براق و متنوع این مخروط های تمرینی باعث میشود تا از زمین بازی به وضوح متمایز شده و بازیکنان در طی اجرای مراحل تمرینی با مشکل مواجه نشوند.
 • میله کمان شکل میخ دار
  این محصول برای پاس و کنترل توپ به شما کمک میکند تا کنترل توپ و پاس دادن را تمرین و بهبود نمایید. با حرکت از میان موانع شما قادر خواهید بود بهتر دریبل کنید و سطح و کیفیت تمرین فوتبال شما افزایش می یابد. همچنین شما می توانید از میله کمان شکل میخ دار به عنوان دروازه برای تمرین های انفرادی استفاده کنید.