پرش جمع حرکتیه که باعث گرم کردن بدن شما می شه و به نوعی کشش قبل از تمرین به شمار می ره. عضله ی هدف در این تمرین ها همسترینگه که به شدت اون رو درگیر و تقویت می کنه. اطلاعات بیش تر در مورد این حرکت در فروشگاه ورزشی آنلاین اسپرت کالا.

مراحل انجام حرکت پرش جمع:

1.درحالتی که زانوهای خودتون رو کمی خم کردید بایستید.

2.دست های خودتون رو در جلوی سینه قفل کنید. دست ها باید رو به زمین باشن.

3.به اندازه ی یک چهارم حرکت اسکوات پایین برید.

4.به سرعت به حالت انفجاری بپرید. زمانی که می پرید سعی کنید زانوهاتون رو هم به دست ها برسونید تا به کف دست شما اصابت کنه.

5.موقع فرود اومدن زانوهاتون رو خم کنید تا فشار ضربه رو بگیره.

اشتباهات رایج

خم نکردن زانوها در هنگام فرود

ممکن است شما هم جزو اون دست از افرادی باشید که در زمان فرود اومدن پرششون زانوهاشون را در حالت صاف روی زمین قرار می دن. باید بدونید که این حرکت به شدت روی زانوها و تحلیل رفتن اونا اثر گذاره. پس نباید به هیچ وجه روی زانوی صاف فرود بیاید. ما در حرکت پرش جمع به این دلیل کمی در زانوهامون حالت خمیدگی ایجاد می کنیم که فشار رو در ناحیه کم کنیم تا زانوهامون دچار آسیب نشن.

انجام دادن پرش به صورت آرام

پرش جمع زمانی روی بدن شما تاثیرات خاص خودش رو می ذاره که حالت انفجاری داشته باشه. پس هیچ وقت این کار رو به صورت آروم و ملایم انجام ندین چون هیچ تاثیری ازش نمی بینید.

پایین نگه داشتن پاها در هنگام پرش

ماهیت اصلی پرش های جمع به اینه که وقتی دارین پرش رو انجام میدین پاهارو هم به سطح دستاتون برسونید. این کار رو حتما انجام بدین، در غیر این صورت نمی شه رو این تمرین اسم پرش جمع رو گذاشت.

فواید حرکت پرش جمع

کالری سوزی

تقویت تمامی عضلات درگیر در پرش به خصوص باها

گرم کردن بدن

افزایش انعطاف پذیری در بدن

سعی کنید برای نتیجه گیری عالی انجام این حرکات رو به عادت های همیشگی و برنامه ی روزانه ی خودتون تبدیل کنید.