پرش باز و یا به عبارتی پرش پا باز به شما کمک می کنه تا کالری سوزی خوبی رو پشت سر بذارید. از این تمرین ها می تونید برای گرم کردن بدنتون هم قبل از انجام تمرین های اصلی کمک بگیرید.

مراحل انجام حرکت پرش باز

1.پاها رو کمی بیشتر ازعرض شانه باز کنید.

2.پنجه ها رو طوری روی زمین قرار بدین که به سمت بیرون باشه.

3.زانوهاتون رو خم کنید.

4.دست هاتون رو روی کمر بذارید.

5.عضلات کمر و پشت رو در حالت صاف نگه دارید.

6.باسن و ران را کمی به سمت عقب متمایل کرده و به حالت اسکوات پایین برید.

7.پرش انفجاری خود را انجام بدید. این پرش رو می تونید با فشار اوردن بر روی پاشنه ی پا به راحتی انجام بدین.

8.در حین پرش یه زاویه ی چهل و پنج درجه به پاهاتون بدین و زمانی که در بالاترین ارتفاع هستین اونارو به سمت بیرون هدایت کنید.

مشکلات رایج پرش پا باز

یکی از متداول ترین ایراداتی که در انجام حرکات پرش باز به شدت رویت می شه اینه که بسیاری از افراد زمانی که می خوان این پرش رو انجام بدن در حالت درستی نمی ایستن. عضلات کمر شما اگر در انجام پرش باز در حالت صافی قرار نگیره ممکنه به مرور زمان درد زیادی رو تجربه کنه. به همین خاطر باید با آگاهی از اصول درست ایستادن در این ورزش از بروز این مشکلات به سادگی جلوگیری کنید. پس یادتون باشه که هیچ وقت کمرتون خم نکنید و یا به شونه هاتون حالت افتادگی ندین.

پرش های آرام

بعضی وقت ها دیده می شه که برخی از افراد پرش های پا بازشون رو به حالت آروم و ملایم انجام می دن. آروم انجام دادن پرش ها خاصیت اصلی این تمرین ها رو از بین می بره و تمرینات شما رو کم تاثیر تر می کنه. پس دقت کنید که پرش هاتون رو به حالت انفجاری انجام بدین.

پایین رفتن بیش از حد قبل از اینکه بدن آماده پرش بشه

زمانی که بدن رو در حالت اسکوات قرار می دین که خودتون رو آماده ی پرش کنید بیش از حد پایین نرید که حالت شما با نشستن هیچ فرقی نداشته باشه. اصولی ترین شکل ممکن برای انجام حرکت پرش باز اینه که فقط حالتی از نشستن رو به بدن خودتون بدین.

فواید پرش پا باز

گرم کردن بدن

ایجاد تعادل در بدن

کالری سوزی

بهبود مهارت های پرشی

انجام حرکت پرش پا باز یکی از بهترین های تمرین هاییه که می توانید برای افزایش مهارت های پرش خودتون ازون استفاده کنید. به شرطی که به صورت منظم این تمرینات رو انجام بدین و هر روز برای اون وقت بذارین. مراجعه به فروشگاه ورزشی آنلاین اسپرت کالا جهت کسب اطلاعات کافی در رابطه با حرکت پرش باز.