وی آپ (V  آپ)

حرکت وی آپ و فواید اون

وی آپ یک حرکت ورزشی برای تقویت عضلات شکمه، اما در واقع روی تمام عضلات بدن کار می‌کنه. این حرکت به طور هم زمان عضلات زیرشکم و سرشکم رو به چالش می‌کشه. انواع حرکات لاغری شکم در سایت ورزشی اسپرت کالا.

نحوه‌ی انجام حرکت:

۱. روی زمین (ترجیحاً روی یک مت) دراز بکشید و دست‌هاتون رو صاف بالای سرتون نگه دارید.

۲. عضلات شکمتون رو منقبض کنید و هم زمان دست‌ها و پاها رو بالا بیارید و تنه‌ی خودتون رو از روی زمین بلند کنید، طوری که انگار دارید سعی می‌کنید که دست‌ و پاتون رو به هم برسونید. پاهاتون رو صاف نگه دارید. در این حالت باید بدن شما به شکل V در بیاد.

۳. دست و پاتون رو پایین بیارید و به حالت اولیه برگردید.

۴. حرکت رو تکرار کنید.

اشتباه رایج:

قوز کردن و جلو آوردن شانه‌ها

در شروع حرکت، حتماً عضلات شکمتون رو منقبض کنید و با کمک اون عضلات تنه‌ی خودتون رو از روی زمین بلند کنید. خیلی ها ممکنه به جای استفاده از عضلات شکم، شانه‌های خودشون رو جلو بیارن. همیشه در حین انجام حرکت وی آپ پشتتون رو صاف نگه دارید تا به کمرتون آسیبی وارد نشه.

فواید حرکت وی آپ:

•تقویت عضلات سر شکم

•تقویت عضلات زیرشکم

•تقویت عضلات پهلو

•فرم دهی کلی به شکم

•تقویت عضلات پشت، کمر، ران‌ها و شانه‌ها

اکثر افراد می‌تونن حرکت وی آپ رو انجام بدن اما اگه مشکل خاصی دارید و یا دچار آسیب دیدگی هستید، با دکتر و مربی خودتون مشورت کنید. ممکنه که مربی شما ورژن دیگه‌ای از حرکت وی آپ رو به شما پیشنهاد کنه. اگه در هنگام انجام حرکت در قسمتی از بدنتون احساس درد می‌کنید، از مربی بپرسید که حرکت رو درست انجام میدید یا نه.

وی آپ به شما کمک می‌کنه که شکم ایده آلتون رو بسازید! پس سعی کنید که این حرکت رو به روتین ورزشی خودتون اضافه کنید.