ویژگی بهترین توپ والیبال

یکی از ورزشهای پرطرفدار در جهان امروز والیبال است. بر هیچکس پوشیده نیست که توپ مهمترین عنصر این رشته ورزشی مفرح و جذاب است در این مقاله بر ویژگی بهترین توپ های ورزشی علی الخصوص ویژگی بهترین توپ والیبال نوشته ایم. این بازی در اواخر دهه 1800 ایجاد شد و از آن زمان توپ مرکز اصلی بازی باقی مانده است. یادگیری نحوه مانور دادن و کنترل توپ هدف اصلی هر بازیکن والیبال است، چه در تیم حرفه ای بازی کند و چه برای سرگرمی والیبال بازی کند. از این رو انتخاب بهترین توپ والیبال میتواند چالش بر انگیز ترین کاری باشد که یک علاقه مند به والیبال پیش رو دارد. دسترسی به ملزومات والیبال در فروشگاه ورزشی آنلاین اسپرت کالا.

ویژگی بهترین توپ والیبال

بهترین توپ والیبال داخل سالن و والیبال ساحلی

وقتی صحبت از والیبال به میان می آید، مطمئناً توپ والیبال اولین موضوعی است که به ذهن هر فردی می رسد. توپ والیبالی که در داخل سالن کار می کند، قطعا نمی تواند در ساحل به کار گرفته شود. هر نوع والیبال، داخل سالن و یا ساحل، به توپ مخصوص خود نیاز دارد تا بتواند به بهترین نحو ممکن مناسب بازی والیبال باشد.
بهترین توپ والیبال داخل سالن ترکیبی از دو یا سه رنگ مختلف را شامل می شوند یا می توانند کاملاً سفید باشند. اندازه توپ والیبال جوانان برای استفاده در محیط داخلی 63 تا 65 سانتی متر یا 25 تا 26 اینچ است. وزن آنها 9.2 تا 9.9 اونس یا 260-280 گرم است. فشار داخلی این توپ ها 4.3 psi یا 0.30 کیلوگرم بر سانتی متر مربع است. اندازه توپ والیبال داخل سالن بزرگسالان 65 تا 67 سانتی متر یا 25.5 تا 26.5 اینچ است. وزن آنها 9.2 تا 9.9 اونس یا 260 تا 280 گرم است. آنها دارای psi 4.3 تا 4.6 یا 0.3 تا 0.325 کیلوگرم بر سانتیمتر مربع هستند. هنگام نگاه کردن به اعداد، تفاوت زیادی بین این دو وجود ندارد، اما برای سبک های مختلف بازی بزرگسالان در مقابل جوانان، آنها قابل توجه هستند. به یاد داشته باشید که بازیکنان می توانند با کف دست به توپ ضربه بزنند و توپ را از تور رد کنند. داشتن اندازه کمی کوچکتر، با psi کمتر می تواند به طور قابل توجهی در انجام این کار به آنها کمک کند. متوجه خواهید شد که هر دو توپ بسیار ساده و از نظر ویژگی سبک وزن هستند.
والیبال ساحلی شامل بسیاری از عناصر در فضای باز است. بهترین توپ والیبال ساحلی باید از شرایط بازی در محیط باز پیروی کند. گرمای خورشید، اشعه ماوراء بنفش، ماسه و غیره اینها نیاز psi را کاملاً تغییر می دهند. اندازه توپ های والیبال ساحلی بین 66 تا 68 سانتی متر یا 26 تا 27 اینچ است. وزن کلی آنها همانند توپ والیبال داخل سالن است. psi آنها در 2.5 تا 3.2 یا 0.175 تا 0.225 کیلوگرم بر سانتی متر مربع تنظیم شده است. متوجه خواهید شد که psi تنها چیزی است که بسیار متفاوت از توپ داخل سالن است. این به خاطر سطحی است که توپ باید از آن برگشت کند. شن و ماسه بسیار متفاوت از کف سالن است. این psi کمتری را برای تطبیق کارآمد تضمین می کند. توپ والیبال ساحلی نیز کمی بزرگتر از توپ های داخلی است و بافت زبرتری نسبت به پوشش بیرونی دارد. این پوشش کاملاً با نیازهای بیرونی بازی مطابقت دارد.

بهترین توپ والیبال داخل سالن و والیبال ساحلی
اگر در حال بازی والیبال هستید، تمرین و بازی با تجهیزات مناسب مهم است و این شامل توپی می باشد که برای محیط شما طراحی شده است و می تواند بر کل بازی شما تأثیر بگذارد و به شما امتیاز لازم را برای کسب پیروزی می دهد. داشتن توپ اشتباه یا تمرین با یک توپ اشتباه از نظر استراتژیک در نتیجه ای که کسب می کنید بسیار متفاوت خواهد بود. جهت محافظت از توپ والیبال می توانید از کیف توپ والیبال تیوبی استفاده کنید.

جنس بهترین توپ والیبال

چیزی که یک توپ والیبال را از دیگری متمایز می کند، موادی است که از آن ساخته شده است. به طور کلی، سه قسمت مختلف در توپ والیبال وجود دارد:

  • پوسته بیرونی
    معمولاً پوسته بیرونی از چرم مرغوب یا چرم مصنوعی ساخته شده است. والیبال داخل سالن از پانل های مختلفی ساخته شده است که به طور ایمن به پوشش داخلی چسبانده شده اند. وقتی صحبت از والیبال ساحلی یا فضای باز می شود، بهترین توپ والیبال از پانل هایی ساخته شده اند که به پوشش داخلی محکم شده اند. اگر با دقت به توپ نگاه کنید، نخ ها و سوراخ ها و نحوه نگه داشتن آن را با صفحات مشاهده خواهید کرد.
  • هسته
    توپ والیبال معمولاً از یک هسته لاستیکی ساخته شده است. دلیل این امر وزن بسیار کم آن است. به یاد داشته باشید که بیشتر والیبال ها در محدوده وزنی 9.2 تا 9.9 اونس قرار دارند.
  • پانل ها
    در گذشته نمای بیرونی والیبال 18 پانل در اطراف خود داشت. توپ های رسمی برای المپیک و سایر لیگ های حرفه ای سه رنگ هستند و دارای 8 صفحه هستند. دلایل متفاوتی وجود دارد که چرا پنل ها وجود دارند اما آنچه مهم است تأثیر آنها است. آنها به توپ کمک می کنند تا محکم در کنار هم بماند و برای بازی ساده باشد.