ویژگی بهترین توپ فوتبال

توپ فوتبال ضروری ترین مورد برای بازی فوتبال است. شما به معنای واقعی کلمه نمی توانید بدون توپ، فوتبال بازی کنید. به این ترتیب اطلاع از نحوه انتخاب بهترین توپ فوتبال می تواند بسیار با اهمیت باشد. در این مقاله درباره ی ویژگی بهترین توپ های ورزشی مخصوصا توپ فوتبال نوشته ایم. هرچند انتخاب بهترین توپ فوتبال، از میان هزاران گزینه مناسب، نمی تواند کار ساده ای باشد.
برای انتخاب بهترین توپ فوتبال صدها فاکتور وجود دارد، اندازه، بافت، تکنولوژی و مارک های مختلف می توانند در این فاکتور ها جای بگیرند. آنها متفاوت می پرند، متفاوت می ایستند، مراقبت متفاوتی نیاز دارند، و بر این اساس قیمت متفاوتی هم دارند. همه این متغیرها می توانند خرید مطمئن توپ فوتبال را با چالش مواجه کنند.محصولات ورزشی فوتبال در
فروشگاه ورزشی آنلاین اسپرت کالا.

ویژگی بهترین توپ فوتبال

انواع مختلف توپ های فوتبال چیست؟

اگر سریع جستجو کنید، انواع مختلفی از توپ های فوتبال را در اینترنت مشاهده خواهید کرد. برای محدود کردن لیست خود، باید دو مورد را از خود بپرسید:

 1.  کجا با توپ بازی می کنید؟ در زمین سفت (چمن طبیعی) چمن مصنوعی، خیابان (بتنی یا روی آسفالت)، زمین بازی (سالن بدنسازی) و حتی ساحل شنی.
 2. چه زمانی از توپ استفاده خواهید کرد؟ برای یک مسابقه رسمی یا یک بازی دوستانه یا تمرین؟ در طول تابستان، هنگامی که دیدن آن آسان است، یا در زمستان هنگامی که می خواهید رنگ روشن تری برای ردیابی آن در بین عناصر وجود داشته باشد.

بهترین توپ فوتبال حرفه ای

اگر می خواهید با بهترین ها بازی کنید، همان توپ هایی که توسط حرفه ای ها در مسابقاتی مانند لیگ برتر انگلیس، لالیگا، بوندسلیگای آلمان و سایر مسابقات یا در تورنمنت هایی مانند جام جهانی فوتبال، یورو، و یوفا استفاده می شود، بهترین توپ فوتبال مسابقه رسمی برای شما هستند.

توپ های مسابقه ممتاز از سوی فیفا تأیید شده اند، بدین معنا که آنها بالاترین رتبه ای را دارند که یک توپ فوتبال می تواند بر اساس توانایی آنها در حفظ شکل خود، حفظ هوا، عملکرد با پرواز واقعی و ثابت و جلوگیری از جذب آب به دست آورد. همانطور که از نامش پیداست، آنها برای مسابقات ساخته شده اند و فقط باید برای بازیهای سطح بالا یا کسانی که مشتاق آن هستند استفاده شوند.

بهترین توپ فوتبال برای چمن طبیعی

شما لزوماً به توپی که در مسابقات بزرگ استفاده می شود نیاز ندارید. برای شروع یک مسابقه فوتبال استاندارد یک توپ فوتبال استاندارد کافی است. بهترین توپ فوتبال توپی است که دارای استاندارد های تایید شده برای بازی فوتبال باشد.

توپ های مورد تایید NCAA دارای معیارهای زیر هستند:

 • دور توپ نباید بیشتر از 28 اینچ و کمتر از 27 اینچ باشد.
 • وزن توپ در شروع بازی نباید بیشتر از 16 اونس و کمتر از 14 اونس باشد و وزن هرگز نمی تواند از 16.75 اونس بیشتر شود، حتی زمانی که مرطوب و استفاده می شود.
 • فشار توپ باید 8.5 تا 15.6 psi باشد.
 • توپ باید کروی باشد.
 • بدنه بیرونی باید از چرم یا مصنوعی مصوب باشد و در ساخت آن از موادی استفاده نشود که ممکن است برای بازیکنان خطرناک باشد.
 • هیچ محدودیتی در رنگ توپ وجود ندارد.

توپ های مورد تایید NFHS دارای معیارهای زیر هستند:

 • توپ باید کروی باشد.
 • پوشش خارجی باید چرمی یا مصنوعی مورد تایید باشد و باید در برابر آب و هوا و باران مقاوم باشد.
 • دور توپ نباید بیشتر از 28 اینچ و کمتر از 27 اینچ باشد.
 • وزن توپ در شروع بازی نباید بیشتر از 16 اونس و کمتر از 14 اونس باشد.

بهترین توپ فوتبال آموزشی برای چمن طبیعی

این توپ، همانطور که از نام آن پیداست، برای استفاده در فضای باز طراحی شده است تا در برابر سختی های تمرین مکرر مقاومت کند. آنها همچنین یک انتخاب ایده آل برای بازی های تفریحی یا بازیکنان حرفه ای هستند که آماده انجام کارهای اضافی مورد نیاز برای بهبود مهارت های خود هستند.

بهترین توپ فوتبال خیابانی، برای بتن و آسفالت

فوتبال خیابانی نه تنها در مناطق شهری، بلکه در همه جا از محبوبیت بیشتری برخوردار است، جایی که مسابقات کوچک به شما امکان نمایش مهارت های خود را می دهند. درست مثل توپ بسکتبال، یک توپ فوتبال خیابانی باید تقویت و مجهز شود تا در برابر لغزش ها و خراش های ناشی از سر خوردن در روی بتن و آسفالت مقاومت کند. بعلاوه توپ های خیابانی کوچکتر از آنهایی هستند که برای یک زمین بزرگ طراحی شده اند.

بهترین توپ فوتبال سالنی

یک توپ فوتبال سالنی با فوم ساخته شده است بنابراین وزن بیشتری دارد و کمتر پرش می کند. یک توپ فوتسال را می توان در داخل سالن استفاده کرد، اما همه توپ های داخل سالن، مثلا توپ هندبال، را نمی توان برای فوتسال استفاده کرد. توپ های فوتبال سالنی برای بازی فوتبال در مکان هایی که مخصوص فوتبال طراحی نشده اند، مانند زمین بسکتبال یا تنیس، قابل استفاده هستند. همچنین توپ های فوتبال سالنی می توانند در بازی های فضای باز در محیط های کوچک ظاهر شوند.

بهترین توپ فوتبال سالنی

سخن آخر این است که بهترین توپ فوتبال توپی است که اولا استاندارد های لازم برای بازی فوتبال را داشته باشد و ثانیا اینکه متناسب نوع کاربردی که از آن انتظار دارید طراحی شده باشد. شما می توانید برای محافظت از توپ خود از کیف توپ فوتبال استفاده نمایید.