12 ورزش لاغری و چربی سوزی سریع شکم و پهلو

ورزش کردن یکی از ارکان مهم سلامتی به شمار می رود. امروزه با افزایش مصرف غذاهای چرب و فست فود و تغییر سبک زندگی به زندگی های ماشینی افراد بیشتری به دنبال ورزش و کاهش وزن هستند. ورزش هایی وجود دارند که می تواند در کنار رژیم درست غذایی در کمترین زمان ممکن بهترین نتایج را رغم بزنند از این رو در ادامه این مقاله به بهترین ورزش های لاغری و چربی سوز خواهیم پرداخت.

طناب زدن

طناب زدن یکی از بهترین و کم هزینه ترین ورزش های لاغری و چربی سوز می باشد که صرفا با چند دقیقه طناب زدن می توانید کالری بسیار بالایی را بسوزانید. به طور تقریبی مقدار کالری سوزانده شده با 10 دقیقه طناب زدن برابر با 30 دقیقه دوی آرام می باشد. همچنین طناب زدن باعث بهبود چابکی، سرعت، تعادل و هماهنگی می‌شود. طناب زدن ورزشی ضربه ای می باشد که از بهترین راه ها برای بهبود توده ی استخوانی شناخته شده است. طناب زدن یک ورزش ساده و کم هزینه است که برای انجام آن تنها نیاز به یک طناب ورزشی دارید که میتوانید آن را در این فروشگاه ورزشی اینترنتی پیدا کنید. بهتر است کسانی که دچار مشکل ارتوپدی در اندام‌ تحتانی هستند (مثل آرتروز زانو)، خانم‌‌های باردار و دارندگان پروتزهای پزشکی مختلف که امکان جابجایی‌ پروتز در آنها وجود دارد، بدون مشورت پزشک معالج نسبت به طناب زدن اقدام نفرماید.
 همچنین بخوانید: آموزش طناب زنی

تکواندو

تکواندو از ورزش های رزمی کره‌ای می باشد که از بهترین ورزش برای چربی سوزی و لاغری می باشد. یک کلاس عادی تکواندو شامل ضربات دینامیک و تمرینات لگد زنی، ضربات بلاک، تمرینات استقامتی میان‌تنه و تمرینات کششی می باشد. با استفاده از ورزش تکواندو شما قادر خواهید بود تا استقامت و قدرت بدنی خود را افزایش دهید.

درازنشت یا کرانچ

از بهترین روش های لاغری شکم می توان به کرانچ اشاره کرد. تحقیقات و گزارشات متخصصان ثابت کرده است تناسب اندام با روش کرانچ بالاترین رتبه را در میان ورزش های چربی سوز دارد.
نحوه ی انجام حرکت کرانچ مورب

پیاده روی

ورزش های هوازی از بهترین ورزش های لاغری هستند که می تواند کالری زیادی را بسوزانید و چربی های خود را آب کنید. راه رفتن از اولین و ساده ترین تمرین های هوازی می باشد. روزانه 30 الی 50 دقیقه را صرف پیاده روی کنید و سپس شاهد لاغری خود باشید.

شنا

شنا از جمله ورزش های لاغری می باشد که می توانید با استفاده از آن صد ها کالری بسوزانید و به اندام ایده آل خود برسید. ورزش شنا دربرگیرنده ی حرکات زیادی می باشد که بدنتان را به چالش می کشد و این امر باعث می شود تا چربی های دور کمرتان را آب کنید و اضافه وزن خود را از بین ببرید.

ورزش شنا برای لاغری

بالا رفتن از پله ها

کارشناسان ثابت کرده اند بالا رفتن از پله‌ها، برای کالری سوزی و لاغری، بسیار مفید و موثر است. اگر دونده‌ی مبتدی هستید، انجام این فعالیت برای شما اهمیت بیشتری دارد. بنا به گزارش RunnersWorld experts، حرکات پلایومتریک (بالا رفتن از پله‌ها) باعث تقویت عضلات، قلب و ریه‌ها می‌شود و تأثیرات خوبی در دویدن دارد. از این رو از طریق این ورزش می تواند چربی های خود را آب کنید.

بسکتبال

بسکتبال یک ورزش تیمی و پر تحرک است که به شما کمک می‌کند تا چربی‌هایتان را بسوزانید، آرام شوید، سیستم قلبی و عروقی‌تان را تقویت و روحیه‌ی تیمی پیدا کنید. ضمنا بسکتبال یکی از پرطرفدارترین و رایج‌ترین ورزش‌ها در سراسر دنیاست و فعالیت و تفریح مورد علاقه‌ی خیلی از افراد است. با انتخاب بسکتبال به عنوان ورزشی که قصد انجام آن را دارید به راحتی می توانید لاغر شوید و اضافه وزن خود را از بین ببرید.

دوچرخه سواری

دوچرخه‌سواری یکی از بهترین ورزش‌های هوازی و مفید برای قلب و سیستم تنفسی می باشد. یک مقصد را به عنوان هدف خود انتخاب کنید و آن مسیر را با استفاده از دوچرخه طی کنید تا کالری زیادی بسوزانید و از شر چربی های شکم و پهلو خلاص شوید.

دوچرخه سواری برای لاغری

بدنسازی

بدنسازی از جمله بهترن روش های کاهش وزن و لاغری می باشد که حتی فرایند چربی سوزی حتی بعد از تمرین شما نیز ادامه خواهد داشت. با بدنسازی در کنار کاهش وزن و چربی سوزی می توانید عضلات خود را تقویت کنید و عضلات را جایگزین چربی نمایید.

همچنین بخوانید: آموزش بدنسازی در خانه

زومبا

زومبا به حرکات ورزشی منظم، ترکیبی از رقص و ایروبیک طبق برنامه ورزشی دقیق می‌گویند که بر اساس رقص‌های لاتین انجام می‌‌شود از طریق این ورزش مفرح می توانید کالری سوزی کنید و به اندام ایده‎آل خود برسید.

اسپینینگ

ورزش اسپینینگ که با استفاده از دوچرخه‌ ثابت و ۴۵ دقیقه رکاب‌ زدن و عرق کردن در اتاقی بسته انجام می‌شود که حرکات گسترده ای را در بر می گیرد و از بهترین ورزش های لاغری به حساب می آید.

دویدن

دویدن را می توان بهترین و ساده ترین روش برای کاهش وزن و چربی دانست که بسیار موثر می باشد.