امرزوه به علت گسترش آمار روز افزون اضافه وزن و عوارض و خطرات ناشی از آن، دورکاری و تعطیلی اماکن ورزشی و نیز به دلیل اهمیت زیبایی و تناسب اندام بسیاری از افراد به دنبال روش‌های مختلف کاهش وزن هستند و از رژیم‌های سخت غذایی و ورزش‌های سنگین و طاقت فرسا نیز گریزانند. پیشنهاد ما به این دسته از افراد استفاده از حلقه هولاهوپ است. این ورزش یک ورزش هوازی و در عین حال جذاب و دوست‌داشتنی است. در ادامه مطلب بیش‌تر با حلقه هولاهوپ و انواع آن آشنا خواهیم شد.

مقدمه

امروزه به علت گسترش آمار روز افزون اضافه وزن و عوارض و خطرات ناشی از آن، دورکاری و تعطیلی اماکن ورزشی و نیز به دلیل اهمیت زیبایی و تناسب اندام بسیاری از افراد به دنبال روش‌های مختلف کاهش وزن هستند و از رژیم‌های سخت غذایی و ورزش‌های سنگین و طاقت فرسا نیز گریزانند. پیشنهاد ما به این دسته از افراد استفاده از حلقه هولاهوپ است. این ورزش یک ورزش هوازی و در عین حال جذاب و دوست‌داشتنی است. در ادامه مطلب بیش‌تر با حلقه هولاهوپ و انواع آن آشنا خواهیم شد.
حلقه هولاهوپ از جمله وسایل ورزشی پرکاربرد است و عده بسیاری از مردم برای لاغری ران، شکم، پهلو و حفظ تناسب بدن از آن استفاده می‌کنند. هولاهوپ در دو مدل هوشمند یا ساده طراحی شده است و در سایز و اندازه‌های مختلفی در بازار وجود دارد. بنابراین باید بدانیم معیار انتخاب یک حلقه هوشمند یا ساده مناسب چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد.
برخی از انواع حلقه‌های هولاهوپ یکسره بوده و برخی نیز قابلیت جدا شدن از هم و اتصال مجدد را دارند. اگر هدف از هولاهوپ زدن سوزاندن کالری باشد باید از حلقه‌هایی استفاده کرد که سبک هستند و ضخامت کم‌تری دارند اما حلقه‌های سنگین که برجستگی‌هایی نیز دارند با ضربات شدید بر شکم و پهلو باعث لاغری سریع می‌شوند. به طور معمول وزن حلقه هولاهوپ مورد استفاده برای لاغری شکم و پهلو 900 گرم می‌باشد. افرادی که قد کوتاه‌تر دارند بهتر است از حلقه‌های سبک‌تر و دارای ضخامت کم‌تر استفاده نمایند. اما به طور معمول قطر یک حلقه هولاهوپ مناسب بین 4 تا 44 اینچ است.

هولاهوپ

انواع هولاهوپ
انواع مختلفی از حلقه هولاهوپ با توجه به کاربرد آن وجود دارد که عبارتند از:

هولاهوپ مگنتی

در این نوع از حلقه‌های هولاهوپ، در داخل ژلاتین اطراف حلقه مگنت‌هایی تعبیه شده است که با چرخش به دور بدن و به واسطه آن بدن یک میدان مغناطیسی کوچک ایجاد کرده و به این ترتیب سبب چربی سوزی بهتر می‌شوند.

هولاهوپ اسفنجی

در این حلقه نیمکره‌هایی از جنس فوم کارگزاری شده است، بنابراین سختی دیگر حلقه‌ها را ندارد و با استفاده از این هولاهوپ می‌توان بدون لباس و پوشش و بدون آسیب دیدن دور شکم و پهلو حلقه زد.

هولاهوپ توپدار

این هولاهوپ به دلیل وجود یک سری توپ‌ دور تا دور حلقه، چربی‌های موضعی را نشانه گرفته و سبب از بین رفتن آن‌ها می‌شود و عوارض مربوط به عمل‌های جراحی موضعی را نیز ندارد.

اسمارت هولاهوپ

این نوع حلقه که هولاهوپ هوشمند نیز خوانده می‌شود امکان ورزش و حلقه زدن در فضای محدود و کوچک را فراهم می‌کند. این حلقه هوشمند به کمک بلوتوث و با یک اپلیکیشن به گوشی متصل شده و به این ترتیب زمان حلقه زدن را یادآری می‌کند. به علاوه میزان کالری سوزانده شده، مدت زمان تمرین و حتی تعداد گردش حلقه را محاسبه می‌کند.

هولاهوپ هوشمند

مزایای استفاده از حلقه هوشمند

اسمارت هولاهوپ دارای یک سری ویژگی‌های خاص است، به واسطه حرکت چرخشی جانبی باعث چربی‌سوزی می‌شود و از طرفی قابلیت ماساژ پهلو را نیز دارد. استفاده از آن در مقایسه با سایر هولاهوپ‌ها آسان است و از کمر نمی‌افتد. به همین دلیل کودکان و مبتدیان به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند. دایره‌های انعطافی موجود در هر گره باعث ماساژ عضلات و در نهایت افزایش جریان خون و چربی‌سوزی می‌شود.
این حلقه هوشمند باعث بهبود انعطاف‌پذیری بدن شده و حرکت روده را تقویت می‌کند. هر نیم ساعت حلقه زدن با اسمارت هولاهوپ برابر با سوزاندن هشتاد هزار کالری است و معمولاً 24 گره دارد که می‌توان تعداد آن را متناسب با سایز کمر تنظیم نمود. از دیگر مزیت‌های استفاده از این حلقه قابلیت جدا شدن تک تک گره‌ها است که همین مسئله حمل و نقل آن را آسان کرده و امکان حلقه زدن در هر فضایی را فراهم می‌کند. برای اتصال مجدد تنها باید گره‌ها را مانند قفل و کلید در هم قفل کرد. جنس این حلقه هوشمند از موادی سازگار با محیط زیست و ایمن و غیرسمی است. اگر اولین باری است که از این حلقه استفاده می‌کنید نباید آن را خیلی سنگین کنید و بهتر است در مراحل ابتدایی با وزن کم این کار را انجام دهید.
برای تهیه این حلقه با کیفیت و قیمت مناسب می‌توانید به زودی به
فروشگاه آنلاین ورزشی اسپرت کالا مراجعه نمایید و به تناسب اندام خود و عزیزانتان کمک کنید. هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.