نشر از جانب چیه؟ چطور باید این حرکت رو انجام بدیم؟

نشر از جانب یک حرکت ورزشیه که به فرم گرفتن و تقویت عضلات سرشانه کمک زیادی می‌کنه. در این مقاله می‌خوایم در مورد نحوه‌ی درست انجام این حرکت و فواید اون صحبت کنیم. کسب اطلاعات بیشتر در مورد تمارین سرشانه در سایت ورزشی اسپرت کالا.

مراحل انجام حرکت نشر از جانب:

۱. یک جفت دمبل بردارید و صاف بایستید. کف دست‌های شما باید به سمت داخل باشه. پاهاتون رو به اندازه‌ی عرض شانه باز کنید. عضلات شکم و کمرتون رو سفت کنید و جلو رو نگاه کنید.

۲. بازوهاتون رو به طور همزمان بلند کنید تا به ارتفاع شانه برسن، طوری که بدنتون به شکل «T» دربیاد.

۳. در این پوزیشن کمی مکث کنید و بعد آرام دست‌هاتون رو پایین بیارید و به حالت اولیه برگردید.

۴. دوباره حرکت رو تکرار کنید.

اشتباهات رایج در انجام حرکت نشر از جانب:

•انتخاب دمبل‌های سنگین

حرکت نشر از جانب حرکت سختی نیست، اما برای انجام دادنش باید وزنه‌ی سبک‌تری نسبت به حرکات دیگه‌ای مثل پرس سرشانه انتخاب کنید. همیشه بهتره که حرکات جدید رو با دمبل‌های سبک‌تر شروع کنید و کم کم از دمبل‌های سنگین‌تر استفاده کنید.

اگه از دمبلی که برای شما بیش از اندازه سنگین باشه استفاده کنید، نمی‌تونید حرکت رو به درستی انجام بدید و این می‌تونه باعث آسیب دیدن شما بشه.

•حرکت دادن بدن برای بالا بردن دمبل‌ها

اگه برای بالا بردن دمبل‌ها کمرتون رو جلو عقب کنید و یا زانوهاتون رو خم و راست کنید، یعنی دمبلی که انتخاب کردید برای شما سنگینه! در این حالت، شما به جای استفاده از عضلات مورد هدف این تمرین، از عضلات دیگه استفاده می‌کنید و احتمال داره که آسیب ببینید.

فواید این حرکت:

•تقویت عضلات دلتوئید (سرشانه)

•ایجاد شانه‌های قوی و زیبا

•افزایش انعطاف پذیری شانه‌ها

نشر از جانب باید عضو برنامه‌ی ورزشی بالاتنه‌ی شما باشه. به کمک این حرکت می‌تونید به فرم ایده‌آل بالاتنه‌ی خودتون برسید.