مکمل بدنسازی خانگی

بی شک یکی از بهترین راه های جبران کمبود ویتامین استفاده از مکمل‎های خانگی می باشد که می توان با استفاده از آن مقدار پروتئین بدن را افزایش داد.ساخت یک مکمل خانگی کار دور از ذهنی نمی باشد و تنها با دانستن چند نکته و راهکار امکان پذیر می باشد. از این رو ادامه این مقاله به آموزش ساخت بهترین مکمل های ورزشی خانگی، در فروشگاه ورزشی اسپرت کالا خواهیم پرداخت.

طرز تهیه مکمل پروتئین در خانه:

قابل ذکر است که مکمل وی از شیر و فرآورده های لبنی تولید می شود از این رو برای ساخت یک مکمل خانگی در قدم اول نیاز به یک منبع لبنی مانند شیر و یا ماست داریم.

 1. ابتدا یک الک را بر روی ظرف مد نظر خود قرار دهید
 2. .سپس با استفاده از یک تکه پارچه نازک و یا دستمال حوله ای سطح الک را بپوشانید تا بتوانید از آن به عنوان صافی برای صاف کردن ماست استفاده نمایید
 3. .یک سطل ماست را بر روی پارچه ریخته و سپس با استفاده از پلاستیک سطح الک و ظرف را بپوشانید و آن را حداقل 8 ساعت تا یک شبانه روز در یخچال قرار دهید
 4. .در روز بعد درون ظرف خود مایع زرد رنگی را مشاهده خواهید کرد که از آن به عنوان مکمل وی استفاده می کنند.

قابل ذکر است که این مکمل خانگی را نهایتا تا دو روز بعد باید استفاده کنید تا بتوان از فاسد شدن آن جلوگیری کرد.

مکمل وی

طرز تهیه پودر پروتئینی کره بادام زمینی:

مواد لازم:

 • یک فنجان کره بادام زمینی
 • 1 فنجان دانه کنف
 • نصف فنجان جو دو سر

تمامی مواد که شامل کره بادام زمینی، جو دو سر و دانه کنف می باشد را داخل یک مخلوط کن ریخته و آسیاب نمایید. جهت جلوگیری از فاسد شدن مواد، مخلوط بدست آمده را در یخچال نگهداری نمایید.

پودر پروتئینی کره بادام زمینی

طرز تهیه گینر خانگی:

مواد لازم:

 • آرد جو دوسر
 • پودر بادام درختی
 • پودر کره بادام‌زمینی
 • پودر کاکائو
 • پودر پروتئین دلخواه

گینر از جمله مکمل هایی می باشد که از آن به جهت افزایش وزن و عضله سازی استفاده می شود که می توان آن را با استفاده از مواد طبیعی و سالم تهیه کرد. مکمل خانگی گینر یک منبع عالی جهت دریافت کالری پروتئینی و کربوهیدراتی سالم و طبیعی می باشد که ورزشکاران می توانند آن را در برنامه ی روزانه ی خود جای دهند. برای تهیه گینر خانگی، مواد اولیه ذکر شده را با یک دیگر مخلوط کرده و در آب یا شیر حل نمایید. به طور کلی مقدار استفاده از مواد اولیه برای تهیه گینر بستگی به شخص دارد با این حال می توان برای یک وعده از هر مواد ذکر شده 2 قاشق غذاخوری استفاده کرد.

تهیه پودر پروتئینی خانگی:

 • پودر سفیده تخم مرغ:
  پروتئین تخم مرغ یکی از بهترین منابع پروتئین می باشد که می توان از آن به عنوان جایگزین پروتئین های آماده استفاده کرد. جذب پروتئین تخم مرغ با سرعت بالایی می باشد ولی بطور کل نمی توان سرعت جذب آن را با سرعت جذب پروتئین وی مقایسه کرد. برای بدست آوردن پروتئین تخم مرغ از سفیده تخم مرغ استفاده می شود از این رو شما می توانید پودر سفیده تخم مرغ را در شیک های پروتئینی خود بریزید.
 • پودر سویا:
  سویا یک نوع پروتئین گیاهی می باشد که منبعی بسیار مناسب جهت تامین پروتئین بدون کلسترول است. سویا از نظر اقتصادی نیز بصرفه و ارزان می باشد و می توانید آن را برای دریافت پروتئین مورد نیاز خود در برنامه ی غذایی خود جایی دهید.
 • پودر جو دوسر:
  جو دوسر را می توان عضو اصلی شیک ها و اسموتی های افزایش وزن و ورزشی نام برد. جو دوسر دارای کالری زیادی دارد و دارای پروتئین فراوان است و همچنین یک منبع عالی برای تامین فیبر و مواد مغذی می باشد، از این رو می توان از آن در رژیم روزانه خود استفاده کرد.

برای بدست آوردن پودر جو دوسر به راحتی می توانید از یک میکسر استفاده و آن را به پودر تبدیل نمایید. اگر میکسر در دسترس ندارید می توانید از آسیاب های دستی برای پودر کردن آن استفاده نمایید و سپس از آن در شیک های پروتئینی خود استفاده کنید.