مهم ترین تمرینات با بتل روپ

مهم ترین تمرینات با بتل روپ یکی از داغ ترین و جدید ترین موضوعات در دنیای تناسب اندام در چند سال گذشته می باشند. اگرچه بتل روپ یک زمانی وسیله ای بسیار خاص برای ورزشکاران حرفه ای محسوب میشد، اما امروزه تقریبا در تمامی باشگاه ها می توان این ورزش را پیدا کرد. در این مقاله قصد داریم این وسیله ورزشی را به شما معرفی کنیم و بعضی از تمرینات مفید و پیشرفته آن را آموزش دهیم.

انواع تمرینات بتل روپ عبارتند از:

 1. تمرین موجی بتل روپ:
  در بیشتر ویدیو های تبلیغاتی،کلیپ های ورزشی و آموزشی، ورزشکارانی را مشاهده می کنید که در حال انجام دادن تمرین های موجی با بتل روپ می باشند. یکی از چالش برانگیزترین جنبه انجام دادن مهم ترین تمرینات با بتل روپ و تمرینات موجی با بتل روپ این است که اگر آن ها را به شکل درستی انجام دهید، هیچ استراحتی در خلال حرکات شما وجود نداشته و خروجی تمرینات شما باید به میزان ۱۰۰ درصد باشد.
  این تمرین ها را می توان به روش های متفاوتی انجام داد. مثلا می تواند در یک مسافت یا زمان مشخص، اینتروال های مختلفی را پیاده سازی کرد. برای مثال، وقتی که یک بتل روپ ۱۵ متری را از داخل بست خود رد می کنید، به دو قسمت ۷.۵ متری تقسیم می شود. از همین مقیاس می توان برای طراحی تمرین های مسافتی استفاده کرد.
  وقتی که برای اولین بار میخواهید تمرینات موجی بتل روپ را انجام دهید، حتی ۲۰ ثانیه هم زمان زیادی به نظر می رسد. اما به تدریج و به مرور زمان، بدن شما با این نوع از تمرینات سازگار می شود و می توانید که شدت و سرعت حرکات را از ۵ تا حتی ۴۵ دقیقه نیز ثابت نگه دارید. اکثر ورزشکارانی که به صورت منظم با بتل روپ کار می کنند، توانایی حفظ کردن شدت تمرینات به مدت زمان بیش از ۱۰ دقیقه را دارند. البته ما پیشنهاد می کنیم که ابتدا مدت زمان تمرین خود را به ۱۰ تا ۲۰ دقیقه برسانید و از آنجا به بعد، بر روی سرعت و شدت حرکات خود کار کنید.
 2. مهم ترین تمرینات با بتل روپمتغیرهای تمرین های موجی:
 • نحوه ی گرفتن دسته ها:
  اگر قسمت دسته ی بتل روپ را خم کنید، سایز دسته ها در دست شما دو برابر می شود و نگه داشتن دسته ها چالش برانگیز تر و سخت تر می شود.
 • فاصله از بست:
  مکانی که شما در آن می ایستید باید طوری باشد که بتل روپ کمی شل باشد که در این صورت نحوه ی ایستادن شما درست است. ولی هرچقدر نحوه ی ایستادن شما به بست آن نزدیک تر باشد. رساندن موج ها به انتهای بست سخت تر خواهد شد. یعنی در این صورت باید نیروی بیشتری به آن وارد شود تا موج هایی که به وجود آمده توانایی طی کردن تمامی مسیر را داشته باشد.
 • حالت های مختلف بدن:
  حالت های متنوع و مختلفی برای بدن شما در زمان انجام دادن تمرین های ورزش بتل روپ وجود دارد که عبارتند از: حالت ایستاده، حالت نشسته روی زانو ها، حالت نشستن کامل، حالت پلانک، و حرکت کردن در زمان انجام دادن تمرینات. به عنوان مثال وقتی از حالت ایستاده به روی حالت نشسته زانو تغییر حالت می دهید، قسمت های کمتری از بدن شما درگیر این تمرین می شود، ولی رساندن موج ها به انتها هم دشوارتر می شود. انجام دادن حرکات متفاوت مثل اسکات، لانچ، پریدن، حرکات جانبی و… موجب می شود که سطح دشواری از تمرین شما افزایش پیدا کند.

انواع تمرینات موجی بتل روپ:

مهم ترین تمرینات با بتل روپ انجام تمرینات موجی می باشد که شامل 6 دسته هستند و هرکدام از آنها عضلات متفاوتی از بدن را تحت فشار قرار می دهند. در ادامه 6 دسته از تمرینات موجی را معرفی می کنیم

 1. Outside Circles تمرین دایره ای رو به بیرون
 2. Sidewinder تمرین موجی جانبی
 3. Alternating Waves تمرین موج های متناوب
 4. In-Out تمرین داخل و خارج
 5. .Rainbows تمرین رنگین کمان
 6. .Stage Coach تمرین موجی دو قلو

تمرین های موجی با بتل روپ

انواع مختلف تمرین های کشیدن در بتل روپ:

 • Side Pull تمرین کشیدن به سمت بغل

 • Front Pull تمرین کشیدن به سمت جلو

 • Facing Pull تمرین کشیدن به سمت خود

بهتر است ورزشکاران برای انجام دادن مهم ترین تمرینات با بتل روپ از جمله تمرین های کشیدن، از بتل روپ در اندازه ی ۳۰ متری استفاده کنند. زیرا با این کار، کمتر مجبور به عوض کردن بتل روپ خود می شوند و از آن جا که وزن آن نیز بیشتر می شود، سطح سختی تمرینات شما نیز افزایش می یابد. البته فشاری که ناشی از افزایش طول بتل روپ است در طول طناب یکسان نخواهد بود و فقط گاهی اوقات ممکن است مجبور شوید آن را محکم تر و با فشار بیشتری بکشید تا باز شده و به سمت شما بیاید.
استفاده کردن از طناب های ورزشی بتل روپ و همچنین انجام دادن مهم ترین تمرینات با بتل روپ و حرکات پیوسته موجب می‌شود شما کالری بیشتری بسوزانید. جلسات تمرین 10 دقیقه‌ ای روزانه کار بتل روپ نیز می‌ تواند نتایج قابل ‌توجهی داشته باشد و با افزایش ماهیچه ها سوخت و ساز بدن نیز بهبود می یابد.

مشاهده ی آموزش ها و مقالات بیشتر در فروشگاه ورزشی اسپرت کالا.