search
ثبت نام / ورود

مزیت ورزش های آبی برای سلامتی


نفیسه نفیسه معینی راد 83 بازدید ۱۴۰۲/۰۴/۰۶

مزیت ورزش های آبی برای سلامتی

اگر به دلیل گذراندن زمان زیادی در ورزش های آبی احساس گناه می کنید، زمان احساس گناه به پایان رسیده است. در واقع، شرکت در ورزش های آبی برای بدن و ذهن شما مفید است. در اینجا آنچه باید در مورد مزایای ورزش های آبی برای سلامتی بدانید آورده شده است. آشنایی با ورزش های مختلف در فروشگاه ورزشی اسپرت کالا.

کودکی در حال انجام اسکی روی آب (ورزش آبی)

  • بهبود وضعیت ذهنی: اولین فایده ای که ورزش های آبی می تواند داشته باشد این است که می توانند وضعیت ذهنی بهتری را برای شما فراهم کنند. هنگامی که چیزی شبیه شنا را امتحان می کنید، بدن شما باید همزمان روی بسیاری از ماهیچه های مختلف تمرکز کند، که می تواند به تقویت حافظه شما کمک کند. هم‌چنین نشان داده است که شنا می تواند رشد سلول های جدید مغزی را که در آن سلول های مغز به طور معمول تجزیه می شوند، تقویت کند. آنها به طور طبیعی در طول زمان به دلیل سن و استرس تجزیه می شوند، اما با کمک ورزش های آبی مانند شنا، سلول ها می توانند بهبود یابند. مطمئناً این امر به شما کمک می کند تا حد امکان ذهن خود را جوان و فعال نگه دارید.
  • تسکین استرس: یکی از بزرگترین و مهمترین اثرات مثبت ورزش های آبی، کاهش استرس است. در ظاهر، ممکن است متوجه شوید که در هنگام انجام ورزش احساس انرژی بیشتری می کنید، اما در واقع در درون شما اضطراب شما کاهش یافته است. ورزش های آبی ملایم تری مانند شنا می تواند به ایجاد یک ذهنیت آرام کمک کند، اما این تنها شنا نیست که می تواند خطر افسردگی شما را کاهش داده و چشم انداز کلی شما را در زندگی بهبود بخشد. هم‌چنین می توانید استرس را با استفاده از ورزش های آبی مانند غواصی از بین ببرید، جایی که حرکت در زیر آب به شما امکان می دهد از آرامشی که در اقیانوس وجود دارد لذت ببرید. در زیر آب حرکت جهان کند می شود و حواس شما تغییر می کند و ورزش های آبی به عنوان یک نمونه کامل برای از بین بردن استرس عمل می کنند.
  • تراکم استخوان: با نگاهی به اینکه ورزش های آبی چگونه می توانند از نظر فیزیکی برای شما مفید باشند، اولین فایده ای که می خواهیم به آن بپردازیم بهبود تراکم استخوان است. با افزایش سن، استخوان های شما به طور طبیعی کلسیم و قدرت خود را از دست می دهند، با گذشت زمان شکننده تر می شوند. این امر را می توان با ورزش های شدید مانند دویدن روی تردمیل و ورزش های آبی به تاخیر انداخت. ورزش های آبی می تواند تراکم کلی استخوان شما را بهبود بخشد. آب به کاهش فشار استخوان های شما کمک می کند و تراکم استخوان ها را برای شما بهبود می دهد. حتی ورزش های آبی که در آب نیستند، مانند قایقرانی، می تواند به تراکم استخوان کمک کند. به همین ترتیب، این ورزش ها نیز می توانند به آرتروز به همان دلیل کمک کنند. آرتروز یک بیماری مفصلی است که به تورم یا حساسیت مفاصل مربوط می شود. ورزش های آبی فشار مفاصل، به ویژه مفاصل بزرگ مانند باسن شما را از بین می برد، حرکت را آسان تر می کند و در نهایت میزان تورم شما را کاهش می دهد.
  • بهبود سلامت: ورزش های آبی می تواند به بهبود سلامت افراد مبتلا به بیماری مزمن قلبی و همچنین افراد مبتلا به دیابت کمک کند. به طور معمول، افرادی که از این شرایط رنج می برند، به منظور حفظ سطح سلامتی، علاوه بر نگرانی های غذایی، به فعالیت های بدنی زیادی نیز نیاز دارند. ورزش های آبی به طور معمول تمرینات قلبی و عروقی کم فشار هستند، بنابراین فشار زیادی به قلب شما وارد نمی کنند، که برای بیماران قلبی ایده آل است. شما همچنان یک تمرین را انجام می دهید، اما این یک تمرین آرام برای قلب و بدن است، که سلامت کلی شما را بهبود می بخشد و در این روند احساس خوبی به شما می دهد.
  • خطر کمتر برای بیماری های مزمن: در نهایت، ورزش های آبی می تواند با کاهش خطر ابتلا به بیماری مزمن به بدن شما کمک کند. ورزش های آبی روی هر قسمتی از بدن شما کار می کنند و کالری را به شیوه ای سالم و پربار می سوزانند. در نتیجه، متابولیسم شما بسیار سریعتر می شود، کالری را به طور منظم می سوزانید و از بروز هرگونه بیماری جلوگیری می کنید.
  • شما هم‌چنین با ورزش های آبی سالم و پرانرژی خواهید بود و سیستم ایمنی خود را بهبود می بخشید و در عین حال به افزایش سلامت روان خود نیز کمک می کنید. هنگامی که احساس خوبی دارید، می توانید به سمت آفتابی زندگی نگاه کنید.

اگر مطمئن نیستید که ورزش های آبی را از کجا شروع کنید، به امکاناتی که در اطراف دارید نگاه کنید. ممکن است یک استخر که در نزدیکی محل سکونت شما باشد بتواند به عنوان نقطه آغاز ورزش های آبی برای شما باشد. ممکن است بخواهید چند تمرین را امتحان کنید تا ببینید که کدام ورزش برای شما بهترین است. هیچ وقت برای امتحان چیزهای جدید، بهبود سلامت کلی و ایجاد نگرش جدید در زندگی دیر نیست.

دو زن در حال پارو زنی بر روی آب


برچسب‌ها

محصولات پیشنهادی