search
user-icon ثبت نام / ورود

صفحه تعادلی چیست؟


نفیسه نفیسه معینی راد 62 بازدید ۱۴۰۲/۰۴/۰۶

صفحه تعادلی چیست؟

صفحه تعادلی، که شامل تخته های تکان دهنده و تخته ثابت است، یک ابزار تناسب اندام است که می توانید هنگام انجام تمرینات برای کمک به بهبود تعادل و حالت بدن، کمک به توانبخشی، جلوگیری از صدمات پایین تنه و افزایش قدرت هسته، و مزایای دیگر آن استفاده کنید. صفحه تعادلی در اشکال مختلف وجود دارد، اما در نهایت بهترین آنها به آنچه برای شما بهتر عمل می کند برمی گردد. صفحه تعادلی معمولاً از چوب ساخته شده است و دارای یک قسمت صاف و یک قسمت گنبدی و ناپایدار در مرکز تخته است. این به شما اجازه می دهد تا در جهات مختلف حرکت کند. صفحه های تعادلی می توانند مستطیلی یا دارای شکل منحنی باشند که به شما امکان می دهد از پهلو به پهلو یا از جلو به عقب حرکت کنید. صفحه تعادلی گرد، که تخته های تکان دهنده نیز نامیده می شوند، به شما امکان می دهد که در اطراف و در جلو و عقب حرکت کنید، اما آنها همچنین به شما اجازه می دهند تخته را به صورت دایره ای حرکت دهید. فیزیوتراپیست ها اغلب از صفحه تعادلی در بازسازی آسیب های ساق پا، به طور خاص، پیچ خوردگی مچ پا استفاده می کنند. تخته تعادلی همچنین یک ابزار کمک آموزشی ارزشمند برای جلوگیری از آسیب های ناشی از ورزش و محافظت در برابر سقوط در افراد در هر سنی است. مشاهده انواع صفحه های تعادلی در فروشگاه ورزشی آنلاین اسپرت کالا.

مزایای استفاده از صفحه تعادلی عبارتند از:

  • بهبود تعادل و هماهنگی
  • تقویت ماهیچه های ساق پا
  • افزایش مهارتهای حرکتی
  • جلوگیری از آسیب به ویژه برای مچ پا
  • کمک به توانبخشی آسیب

صفحه تعادلی سخت دستگیره دار  برند Agilinex

صفحه تعادلی برای کاهش وزن

صفحه تعادلی بیشتر به دلیل نقش خود در پیشگیری از آسیب، توانبخشی و کاردرمانی، آموزش تعادل شناخته شده است. با این حال، هر نوع فعالیت بدنی کالری می سوزاند، بنابراین استفاده از تخته تعادل نیز ممکن است به کاهش وزن کمک کند. یک مطالعه کوچک تفاوت در مصرف انرژی را برای 30 بزرگسال سالم هنگام کار نشان داد. محققان میزان انرژی شرکت کنندگان را در حالت نشسته، هنگام ایستادن بر روی سطح صاف و هنگام ایستادن بر روی صفحه تعادل اندازه گیری کردند. شرکت کنندگان در مجموع 1.5 ساعت، 30 دقیقه در هر 3 موقعیت، به این آزمایش پرداختند. نتایج نشان داد که مصرف انرژی هنگام استفاده از تخته تعادل 14.2 درصد بیشتر از حالت نشسته بود. میزان کالری سوزانده شده در حین ورزش به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند نوع فعالیت، شدت و وزن بدن شما. برای تعیین میانگین، می توانید از یک کالری شمارنده فعالیت بدنی استفاده کنید که به شما اجازه می دهد وزن بدن، مدت زمان و فعالیت را وارد کنید. در حالی که ممکن است در لیست فعالیت ها " صفحه تعادلی " پیدا نکنید، می توانید فعالیت مشابهی مانند کالیستنیک را انتخاب کنید. به عنوان مثال، یک فرد 150 پوندی که 20 دقیقه با کالیستنیک متوسط کار می کند، حدود 80 کالری می سوزاند. با استفاده از صفحه تعادلی، تعادل خود را بهبود بخشید. توانایی تعادل تابعی از سه سیستم بدن است: سیستم بصری، سیستم دهلیزی، سیستم حس عمقی. به طور خاص، تمرینات تعادل می تواند حس عمقی را افزایش دهد، یعنی درک موقعیت بدن و حرکات شما در فضای سه بعدی را ارتقا دهد. به عبارت دیگر، این توانایی بدن شما است که مکان، حرکات و اقدامات خود را حس می کند. کارشناسان معتقدند حس عمقی مچ پا نقش مهمی در ایجاد تعادل دارد. استفاده از صفحه تعادلی یا تکان دادن می تواند عضلات، رباط ها و تاندون ها را برای ایجاد ثبات در مچ پا آموزش دهد.
در یک بررسی اخیر، 7 کارآزمایی کنترل شده تصادفی با مجموع 3،726 شرکت کننده مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که آموزش حس عمقی با استفاده از تخته تعادل یا تکان خوردن می تواند خطر ابتلا به پیچ خوردگی مچ پا را برای اولین بار یا مکرر کاهش دهد. یک مطالعه کوچک نشان داد که بیماران سکته مغزی که همراه با فیزیوتراپی معمولی تمرینات تکان خوردن را انجام می دادند، افزایش قابل توجهی در تعادل در مقایسه با گروه کنترل که از صفحه تعادلی استفاده نمی کردند، نشان دادند. یک مطالعه کوچک دیگر در سال 2011، تأثیر تمرینات صفحه تعادلی بر عملکرد بدنی 23 فرد مسن را مورد ارزیابی قرار داد. شرکت کنندگانی که دوبار در هفته و به مدت 9 هفته از صفحه تعادلی استفاده کردند، افزایش قابل ملاحظه ای از زمان ایستادن روی صفحه تعادلی را نسبت به گروه کنترل نشان دادند. این نتایج نشان می دهد که افراد مسن می توانند تعادل ایستاده خود را با آموزش بر روی صفحه تعادلی بهبود بخشند.

انواع تمرینات با صفحه تعادلی

 


برچسب‌ها

محصولات پیشنهادی