search
user-icon ثبت نام / ورود

انواع کش های ورزشی


نفیسه نفیسه معینی راد 57 بازدید ۱۴۰۲/۰۴/۰۶

انواع کش های ورزشی و کاربردهای آن چگونه است؟

امروزه استفاده از کش های ورزشی در بین ورزشکاران بسیار رایج شده و بسیاری از آنان از این کش ها برای انجام تمرینات کاربردی و زیادی استفاده می نمایند. شاید با خود فکر کنید که کش های ورزشی نسبت به دیگر وسایل ورزشی کاربرد و استفاده کمتری دارد اما تمریناتی که برای این کش ها تعبیه شده است بسیار متنوع و فوق العاده می باشد. در این مقاله از انواع کش های ورزشی و ویژگی های هر کدام صحبت خواهیم کرد و خواهیم گفت که هر کدام چه کارایی و ویژگی نسبت به یکدیگر به همراه دارند.

مردی در حال ورزش با کش مقاومتی-بدنسازی

کش های ورزشی

این کش ها در اندازه، طرح و قدرت های مختلف تولید می شوند و به فروش می رسند. بیشترین تمریناتی که با این کش ها انجام می شود تمرینات قدرتی و برنامه های اصلاحی می باشد. البته از کش های ورزشی برای درمان عضلات آسیب دیده نیز استفاده می شود. زیرا وقتی عضله شما آسیب می بیند از قدرتش کاسته می شود و انرژی زیادی ندارد. به همین خاطر از کش های ورزشی برای باز گردانی قدرت عضله و تقویت آن استفاده می شود تا دوباره عضله نیروی خود را به دست آورد. کش های ورزشی در بازار فراوان می باشد و در سطوح مختلفی به فروش می رسد. معمولا سطح هر کش را با یک رنگ مشخص می کند و شما باید متناسب با قدرت بدنی که دارید، کش ورزشی خود را انتخاب نمایید و پس از گذر چند هفته، سطح بالاتری را خریداری کنید که میتوانید برای تهیه انواع کش ها به فروشگاه ورزشی اسپرت کالا مراجعه و محصول مورد نظر خود را تهیه نمایید. کش های ورزشی به راحتی قابل حمل و نقل می باشند و شما می توانید آن ها را هر کجا که می خواهید همراه با خود ببرید. همچنین به دلیل جای کمی که میگیرد می توان در هر مکانی مانند خانه، باشگاه و ... از این وسیله استفاده نمود. کش های ورزشی از مدل های مختلفی تشکیل شده اند که در ادامه می خواهیم به تک تک این مدل ها به پردازیم و بگوییم که هر کدام چه ویژگی و چه کاربرد دارد.

کش cx دسته دار

انواع کش های ورزشی

  1. کش های چند رشته ای: این دسته از کش ها معمولا به صورت کش های 5 رشته ای یافت می شوند. این کش های ورزشی جزء بهترین کش های مقاومتی محسوب می شوند زیرا کش های چند رشته ای شامل 5 کش با مقاومت های مختلف می باشد که در دو سر کش ها قلاب های قرار گرفته است. شما می توانید تعداد کش ها را کم و یا با خرید یک کش تکی قلاب دار به تعداد آن اضافه کنید. همچنین در این محصول گیره در موجود می باشد تا شما بتوانید به وسیله در اتاق یا هر در دیگری به تمرینات خود به پردازید. یکی دیگر از خوبی های این کش ورزشی این است که دو عدد ساق بند گیره دار قرار دارد که شما می توانید آن ها را به ساق پای خود متصل کنید و تمرینات پا انجام دهید. کش های چند رشته ای تحمل فشار بسیار بالایی دارد. شما می توانید از این کش به صورت تک رشته، دو رشته و ... استفاده کنید و میزان فشار آن را برای خود تنظیم کنید.
  2. کش های مینی لوپ: کش های مینی لوپ نسبت به بقیه مدل های کش مقاومت کمتری دارند و علاوه بر استفاده های ورزشی، در مراکز توانبخشی و فیزیوتراپی ها نیز کاربرد دارند. البته کش مینی لوپ در دنیای ورزش بسیار پر استفاده می باشد و ورزشکاران زیادی در تمرینات خود از این کش استفاده می کنند. طول کش های مینی لوپ از 2/1 تا 3 متر و بیشتر از آن می باشد و پهنای آن نیز بین 10 تا 20 سانتی متر متغیر می باشد. تمریناتی که با این کش ها انجام می شود بسیار متنوع می باشد و تمرینات طراحی شده با کش های مینی لوپ برای تمام بدن شما مناسب می باشد و شما می توانید برای تقویت عضلات تمام بدن خود از این کش استفاده نمایید. این کش در رنگ های مختلفی تولید می شود که هر کدام از رنگ ها دارای ضخامتی مشخص است و مقاومت آن نسبت به رنگ های دیگر متفاوت می باشد. به همین خاطر سطح ورزشی شما نشان می دهد که شما باید کدام کش برای خود انتخاب و با آن تمرین کنید.
  3. کش های هشت شکل: اسمی که بر روی این کش گذاشته اند به این دلیل است که این کش به عدد 8 شباهت دارد و این مدل کش ها به کش های ایروبیک بسیار معروف می باشند. طول این کش ها نسبت به کش های لوله ای کمتر می باشد و یرخلاف کش های حلقه ای دو دسته در دو طرف این کش وجود دارد. کاربرد دسته های موجود در این کش این است که در هنگام برداشتن وزن زیاد و وارد کردن قدرت زیاد به کش از کش شما محافظت می کند. تمریناتی که برای این کش تعبیه شده، بیشتر برای بالا تنه بدن شما کارایی دارد اما تمرینات محدودی نیز برای پایین تنه شما موجود می باشد تا شما بتوانید از آن به نحوه کاملا مفیدی استفاده کنید. اما با این حال بیشتر از کش های هشت شکل برای تقویت عضلات سه سر بازو، عضلات پشت و سینه، عضلات و حرکات شانه شما استفاده می شود.
  4. کش های لوله ای دسته دار: این کش ها با نام سی ایکس شناخته شده اند که جزء محبوب ترین کش های ورزشی قرار دارد. جنسی که این کش ها دارند نسبت به کش های دیگر سخت و مقاوم تر می باشد و سنگینی که این کش ها دارد به شدت به کاربرد آن افزوده است. دسته ای که برای کش های لوله ای تعبیه شده اند، از جنس های پلاستیک و یا نایلون می باشد که برای راحت تمرین کردن شما با کش طراحی شده اند. دامنه تمریناتی که با کش های لوله ای می توان انجام داد بسیار زیاد و چشمگیر می باشد که به صورت کاملا درجه یک بالا تنه و پایین تنه شما را پوشش می دهد. شما با این کش می توانید تمرینات باشگاهی را با همان کیفیت قدرتی در هر مکانی مثل خانه و ... انجام دهید.
  5. کش های چهار جهته: یکی دیگر از مدل کش های مفید برای ورزش، کش های چهار جهته می باشد. این کش ها با طراحی قوی و رنج متنوع تمریناتی که دارند، از پر کاربرد ترین کش های مقاومتی محسوب می شوند. این کش تمریناتی را در جهت تقویت شکم، پا ها، بازو ها، پهلو ها و ... استفاده می شود که اغلب با تمرینات سخت قدرتی باشگاه برابری می کند. اگر می خواهید برای تقویت نواحی شکم و کمر خود از یک وسیله کاربردی و مفید استفاده نمایید، کش های چهار جهته می تواند یک انتخاب مناسب برای شما باشد.
  6. پاور بند: کش های پاور بند برای پایین تنه بسیار پر کاربرد می باشد و همه ورزشکاران از این کش برای تقویت مچ پا، عضلات ران و در کل برای تقویت پایین تنه خود استفاده می کنند. طول این کش ها از 2/1 تا 3 متر تولید شده و رنگی که این کش های پاور بند دارد میزان مقاومت آن ها را مشخص می کند. از کش های پاور بند برای باز کردن 180 درجه پا نیز استفاده می شود و با تمرین های که انجام می دهید، می توانید به توانایی باز کردن 180 درجه پا برسید. این کش ها را اغلب می توان با بارفیکس استفاده نمود و در انجام تمرینات بارفیکس بسیار می تواند به شما سود برساند.

ویژگی و مزایای استفاده از کش های ورزشی

کش های ورزشی برای تمرینات ایروبیک و پیلاتس بسیار مورد استفاده قرار می گیرد اما مقاومتی که در حین ورزش به عضلات ورزشکار وارد می شود، بیشتر است. کش های مقاومتی و یا مینی بند جای بسیار کمی را اشغال می کند و به راحتی می توان هر کجا که می خواهید آن را حمل کرد. کش های ورزشی برای تمرینات ترکیبی بسیار عالی عمل می کند و برای این مدل از تمرین ها بسیار فوق العاده می باشد. کش های مقاومتی وسیله بسیار مناسبی برای افزایش انعطاف پذیری و قدرت بدنی می باشد. همچنین دامنه حرکتی شما نیز افزایش پیدا می کند و بدن از لحاظ کششی بسیار منعطف تر از قبل می شود. کش های مقاومتی برای هر کسی مناسب می باشد زیرا این کش ها در مقاومت و اندازه های مختلف تولید می شود.
در کل می توان گفت که کش های ورزشی یک انتخاب معرکه برای هر کسی است که می خواهد ورزش حرفه ای را شروع کند و نتیجه های خوب و مثبتی را بر روی بدن خود بگیرد. شما نیز می توانید بنا به سلیقه و نیاز خود از مدل های مختلف کش های مقاومتی و ورزشی استفاده کنید. خرید این کش ها بسیار آسان می باشد و در هر بازار ورزشی موجود می باشد و شما میتوانید به راحتی از طریق
فروشگاه ورزشی آنلاین وسایل مورد نیاز خود را تهیه نمایید. امیدواریم این مقاله توانسته باشد در زمینه کش های ورزشی توضیحات جامع و کاملی را خدمت شما ارائه داده باشد.


برچسب‌ها

محصولات پیشنهادی