مزیت های کش مینی لوپ پارچه ای

کش مینی لوپ پارچه ای یکی از کوچک ترین لوازم جانبی ورزشی است که به هنگام تمرین در باشگاه ها معمولا استفاده می شود. البته کش مینی لوپ پارچه ای تنها جنبه نمایش و تزیین ندارد، و می تواند یک ابزار بسیار موثر و کاربردی باشد. با استفاده از این ابزار، کش مینی لوپ پارچه ای، بسیاری ارز تمرینات بدنسازی را می توانید به راحتی در هرمکانی، حتی بدون اینکه نیاز به باشگاه داشته باشید، انجام دهید. به این ترتیب ارزش این وسیله ورزشی حتی می تواند در حد یک باشگاه بدنسازی مجهز باشد. مهمترین تمریناتی که با استفاده از کش مینی لوپ پارچه ای میتوانید داشته باشید، تمرینات قدرتی هستند. البته کسانی که ورزش های هوازی را ترجیح می دهند، مانند شنا یا دویدن، از این ابزار برای گرم کردن قبل از تمرین اصلی استفاده می کنند. مشاهده انواع کش های ورزشی در فروشگاه ورزشی آنلاین اسپرت کالا.

مزیت های کش مینی لوپ پارچه ای

کش مینی لوپ پارچه ای چیست و چه کاربردی دارد؟

کش مینی لوپ پارچه ای، همانطور که از نام آن معلوم است در رده کش های ورزشی قرار می گیرد. این وسیله معمولا به این صورت استفاده می شود که به دور عضله مورد نظر پیچیده می شود و تمرینات ورزشی را شکل می دهد. کش مینی لوپ پارچه ای در سایز ها و اندازه های متفاوتی در دسترس هستند، که البته بسیاری از آنها که در سایز های کوچکتر هستند قابل حمل هستند.
عملکرد کش مینی لوپ پارچه ای می تواند به مانند وزنه باشد، یعنی میتواند انقباض لازم در عضله را برای شما به همراه داشته باشد تا دیگر نیازمند وزنه برای تمرین نباشید. برای کنترل فشار تمرین هم می توانید با نزدیکتر کزدن بازو ها به یکدیگر از میزان فشار وارد شده بر عضلات بکاهید و برعکس. همانند سایر ابزار ورزشی، اینجا هم لازم به تذکر است که تسلط به نوع حرکت و شیوه صحیح استفاده از ابزار دارای اهمیت بسیار بالایی است و می تواند از بسیاری از آسیب دیدگی ها جلوگیری کند.
اگر مبتدی هستید، بهترین روش استفاده از کش مینی لوپ پارچه ای این است که چندین نمونه با ضخامت ها و مقاومت های مختلف و همچنین اندازه های متفاوت تهیه کنید. در ابتدا با سبک ترین نمونه کار را شروع کنید و به تدریج به مراحل سنگین تر بروید، البته توجه داشته باشید که در نحوه اجرا حرکات و نوع کش مینی لوپ پارچه ای که استفاده می کنید حتما با یک فرد متخصص در این زمینه مشورت کنید.

مزایای کش مینی لوپ پارچه ای

استفاده از کش مینی لوپ پارچه ای دارای مزیت های بسیار زیادی است، مهمترین و شاید اولین مزیت این است که شما دیگر نیازی به بسیاری از تجهیزات باشگاهی ندارید. به این ترتیب با استفاده از کش مینی لوپ پارچه ای، هرجا و هر مکانی می تواند برای شما باشگاه باشد.
داشتن انعطاف بدنی برای هر ورزشکاری از اولین اولویت ها است، کش مینی لوپ پارچه ای با ارائه تمرینات قدرتی و کششی می تواند به افزایش انعطاف بدنی کمک شایانی کند.از این رو است که این ابزار ورزشی از پرطرفدار ترین ابزار ورزشی در میان ژیمناستیک کارها است.
از طرف دیگر برای کسانی که در ورزش تازه کار هستند، استفاده از کش مینی لوپ پارچه ای می تواند بسیار راهگشا باشد. چرا که این ابزار بدنسازی می تواند جایگزین مناسبی برای انواع مختلف ابزار  بدنسازی شود. خوب البته واضح است که تازه کار ها شاید نتوانند با همه ابزار ورزشی حرفه ای کار کنند، اما یادگیری استفاده از کش مینی لوپ پارچه ای می تواند این مشکل را حل کند.
بعلاوه استفاده از کش مینی لوپ پارچه ای به درگیر کردن برخی از عضلات که در بسیاری از تمرین های دیگر معمولا نادیده گرفته می شوند کمک می کند. این بخش از مزیت کش مینی لوپ پارچه ای، قابل توجه ورزشکاران دو و میدانی است. زیرا آنها در تمرینات حرفه ای از توجه به عضلات شکم و چهار سر شانه دوری می کنند. به این ترتیب با استفاده از کش مینی لوپ پارچه ای می توانند این نقص را جبران کنند. ضمن اینکه احتمال آسیب دیدگی با کش مینی لوپ پارچه ای بسیار کمتر از وزنه های بدنسازی در باشگاه ها است.

دو تمرین با استفاده از کش مینی لوپ پارچه ای

  1. تمرین عضلات دو سر بازو:
    کش مینی لوپ پارچه ای را به دور مچ دست خود بپیچید، پا ها را به عرض شانه باز کنید و کش را هم به همین مقدار تحت فشار قرار دهید. سپس در ادامه بازو ها را پایین بیاورید و به سمت عقب حرکت دهید. این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید و دو تا سه ست از این حرکت استفاده کنید.
  2. حرکت چرخش شانه:
    کش مینی لوپ پارچه ای را درست در بالای آرنج قرار دهید، درحالی که بازو ها را به سمت پایین نگه داشته اید. سپس در ادامه با استفاده از دست مخالف کش مینی لوپ پارچه ای را تحت فشار قرار دهید تا اینکه بازو خم شود و زاویه ۹۰ درجه به خود بگیرد. در ادامه مچ را به سمت بیرون بکشید تا فشار وارد شده را احساس کنید. به حالت اول برگردید تا چرخه تمرین تکمیل شود. این حرکت را برای دو تا سه ست ده تایی می توانید انجام دهید.

دو تمرین با استفاده از کش مینی لوپ پارچه ای