کاربرد مدیسن بال

امروزه توپ ها از اهمیت ویژه ای در تمامی رشته های ورزشی برخوردار هستند. مدیسن بال در تمامی رشته های بدنسازی با وزن های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این توپ را توپ همه کاره می دانند. با استفاده از توپ مدیسن بال فرد قادر به افزایش قدرت و تقویت عضلات خواهد بود. علاوه بر آن افرادی که دارای آسیب دیدگی هستند نیز می توانند از این توپ استفاده نمایند. مدیسن بال در وزن های مختلفی از یک کیلوگرم تا 8 کیلو گرم موجود می باشد که برای نگهداری و دسته بندی این توپ ها از رک مدیسن بال استفاده می‌شود و هر دو از قیمت مناسبی برخوردار هستند. کار با آن ساده می باشد و دارای دستور العمل خاصی نمی باشد و می توانید در هر شرایطی به سادگی از آن استفاده نمایید.

طراحی و سایز مدیسن بال

طراحی توپ مدیسن بال به گونه ای می باشد که به کف دست ها آسیبی وارد نمی گردد. و قطر آن هم تقریبا اندازه عرض شانه (۱۴ اینچ) می باشد. توپ مدیسن بال (medicine ball) برای تقویت بازو، مچ، ساعد و بازوان شما بسیار مناسب می باشد.
قابل ذکر است با استفاده از مدیسن بال انگشتان شما نیز تقویت می شوند. مدیسن بال برای انجام حرکات مختلف ورزشی در فضای منزل و باشگاه مناسب است و ریسک آسیب دیدگی توسط آن بسیار کم می باشد. با این حال قابل ذکر است که استفاده از هر وسیله ای بدون آگاهی مصدومیت و آسیب دیدگی را به همراه خواهد داشت. بهتر است قبل از استفاده از مدیسن بال حرکات کششی را انجام دهید و بدن خود را گرم نمایید تا خطر آسیب دیدگی کاهش یابد. برای جا به جایی و نگهداری توپ های مدیسن بال نیز می‌توان از
رک متحرک مدیسن بال استفاده کرد که وسیله ای مناسب برای باشگاه ها و سالن های ورزشی است.

طراحی و سایز مدیسن بال

مدیسن بال مناسب هر فرد

هر فرد متناسب با وزن و وضعیت بدنی که دارد می تواند نسبت به انتخاب مدیسن بال اقدام نماید. بهتر است در ابتدای شروع کار با مدیسن بال از وزن کم شروع کنید و با برنامه تمرینات خود را جلو ببرید. برنامه ای مناسب می باشد که بطور متناوب پاها ، بالاتنه و نیم تنه را به فعاليت وا دارد. همانطور که گفته شد بهتر است در ابتدا ورزشکاران از توپ با وزن کم استفاده کنند و با پیشرفت تمرینات وزن توپ را افزایش دهند. ورزشکاران برای جلوگیری از آسیب رساندن به بدن باید تمرینات خود را با دقت انجام دهند زیرا استفاده نادرست از مدیسن بال برای بدن مضر و می تواند آسیبی هایی به بدن وارد کند. شما می توانید از توپ مدیسن به صورت انفرادي و يا دونفره استفاده کنید. اين توپ برای توان بخشي ، بهبود قدرت ، تمرينات پلايومتريك ، زمان سرعت و عكس العمل ، هماهنگي و تمرينات تقويت عضلات شكم بسیار مناسب است و مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد مدیسن بال در بدن سازی

یکی دیگر از موارد کاربرد مدیسن بال در بدنسازی می باشد بطوری که امروزه نام دیگر توپ مدیسن بال را باشگاه بدنسازی کامل گذاشته اند. با استفاده از مدیسن بال شما قادر خواهید بود تا اکثر تمرینات مقاومتی و استقامتی را انجام دهید. افرادی که قصد پرورش عضلات سر شانه را دارند بسیار از مدیسن بال استفاده می کنند. قابل ذکر است مدیسن بال در عین کاربرد فراوانی که دارد از قیمت مناسبی برخوردار می باشد.

کاربرد مدیسن بال در بدن سازی

کاربرد پزشکی مدیسن بال

توپ مدیسن بال از جمله وسایلی می باشد که دارای کاربرد تمرینی فراوانی می باشد. یکی از فواید توپ مدیسن بال در پزشکی و فیزیوتراپی می باشد. این نوع از توپ در صنعت توان بخشی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و دارای اثر بخشی مثبت می باشد از این رو تمریناتی که جهت اثر بخشی با توپ مدیسن بال طراحی شده است. علاوه بر آن مدیسن بال برای افرادی که در زمینه عضلات و ماهیچه ها دچار ضعف و ناتوانی شده اند ، بسیار مفید و مثر است و می تواند در بهبود این مسائل تاثیر گزاری بسیار زیادی را داشته باشد.

خواندن مقالات بیشتر و آشنایی با محصولات در فروشگاه ورزشی اسپرت کالا.