چکش کراس فیت

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


چکش کراس فیت

کراس فیت چیست؟

کراس فیت نوعی تمرین ورزشی می‌باشد که بدن شما را قوی‌تر، خوش اندام‌تر، محکم‌تر و موزون‌تر کرده و با یک سری حرکات مختلف ورزشی ماهیچه‌های شما را تقویت می‌کند. کراس فیت با سطوح مختلف دشواری و زمان‌بندی، بدن شما را به روش‌های مختلفی به چالش کشیده و امتحان می‌نماید. این ورزشی مناسب برای افرادی است که از زندگی روزمره و یکنواخت  و تمرین های تکراری خسته شده و طرفدار چالش و تنوع و مهارت جدید می‌باشند. کراس فیت، یک ورزش سریع و تند بوده که حتی کم تر از 15 دقیقه در روز طول می‌کشد، زیرا یک چهارم ساعت به صورت فشرده و بدون وقفه می‌باشد. کراس فیت می‌تواند به تناسب اندام شما بسیار کمک کرده و شما را تا حد مطلوبی برساند.

چکش کراس فیت

تمرین ضربات کوبشی با پتک کراس فیت ،استقامت و قدرت انفجاری بالاتنه را تا حد زیادی ارتقاء می‌دهد؛ از این رو ورزشکاران رشته های رزمی و مبارزین یکی از از عمده مخاطبان کار با این چکش به حساب می‌آیند. عموما برای تمرین با این وسیله، پتک کراس فیت در کنار لاستیک استفاده می‌شود. کوبیدن این پتک بر روی لاستیک اگر به صورت اصولی انجام گیرد، به خوبی عضلات زیر بغل و عضلات کتف را درگیر می‌کند و در کنار آن ها به خوبی باعث تخلیه انرژی فرد ورزشکار می‌شود.

در این تمرین عضلات کمر، زیر بغل، زانوها، سرشانه بازوها و مچ همگی درگیر ضربات می‌شوند. شاید در ابتدا بیاندیشید کار ساده ای‌ می‌باشد اما بعد از چند بار ضربه زدن می‌فهمید که این کار واقعا کار آسانی نمی‌باشد و اغلب حرفه ای ها این ورزش را انجام می‌دهند. معمولا این چکش در وزن ها و ابعاد متقاوتی تولید شده و عرضه بازار می‌شود. 

تمرین با چکش کراس فیت چه مزایای دارد؟

برای ورزشکاران رزمی و دیگر ورزشکاران تمرینات بوسیله چکش ابزار بسیار مناسبی در هر زمان می‌باشد چه جزء برنامه های تمرینی و چه به عنوان ابزار اولیه برای افزایش و بهبود قدرت مورد استفاده قرار گیرد. همراه با توسعۀ توانایی و قدرت این توانایی را خواهید داشت که ثبات مچ دست را افزایش داده و همچنین قدرت ساعد و گریپ خود را ارتقاء دهید. قدرت گریپ هم برای ورزشکارانی که ضربه می‌زنند و هم کشتی گیران و حتی دیگر گروه های ورزشی دیگر نیز بسیار قابل اهمیت می‌باشد. چکش یکی از اصلی ترین ابزارهایی می‌باشد که  با آن می‌توانید تمرین کرده و قدرت، استقامت، انعطاف پذیری و قدرت انفجاری خود را ارتقاء بخشید. هنگامی که از چکش برای تمرینات قدرتی استفاده می‌نمایید باعث این می‌شود که تا از دامنه کامل حرکات، حرکات با استفاده از چندین مفصل، و تمرکز بر شتاب، چابکی، هماهنگی، سرعت و ثبات ذهنی بهره کامل ببرید. حتی از چکش می‌توان برای تمرین تمام بدن با تایر و یا بدون تایر استفاده کرد. همچنین از تمرین با چکش به عنوان ورزش اولیه  قبل از شروع تمرینات با ابزارالات دیگر می‌توان استفاده کرد. تمرین با چکش عضلات، تاندون ها و رباط ها را در مچ دست، آرنج و کمربند شانه تقویت می‌بخشد. چکش اصلی ترین و بهترین ابزار برای مبارزانی می‌باشد که به دنبال تقویت این مناطق و افزایش قدرت انفجاری خود می‌باشند. استفاده از چکش، انجام تمرینات قدرتی که با دیگر وسایل امکان پذیر نمی‌باشد را میسر می‌کند. هماهنگی دست و چشم نیز بهبود بسیار بهبود پیدا می‌کند.

چه چکش برای تمرینات خود استفاده کنیم؟

خرید سایز مناسب چکش نکته ای کلیدی می‌باشد. اگر در این ورزش تازه کار می‌باشید چکش 16 پوندی را اصالا انتخاب ننمایید. این کار تنها به شما آسیب وارد می‌کند. با چکش های سبک تر تمرین خود را شروع نماید. وزن مناسب برای تازه کاران هشت پوند می‌باشد. شما خواهید توانست تکنیک و فرم را با این وزن آموخته و تمرین های اصلی را در حین افزایش سطح استقامت خود به کارگیرید. حتی یک چکش با دسته کوتاه و وزن 4 پوند و طول 12 اینچ برای ضربات دامنه کوتاه درحالیکه به حالت زانو زده در آمده اید، و یا به کارگیری دو چکش در هر دو دست، بهتر می‌باشد.

تمرینات چکش

زمانیکه با چکش ها شروع به تمرین می‌کنید، بر تکرار در برنامه تأکید نمایید. این کار سبب ارتقاء استقامت را در نقاط کلیدی مانند کمر، شانه ها، عضلات مرکزی، بازوها و... می‌شود. همچنین با روش در دست گرفتن چکش در یک دست که تحت عنوان Tomahawks آن را می‌شناسیم خواهید توانست به تمرین بپردازید. این نوع تمرین باعث تعادل و قدرت عضلات مرکزی می‌شود.

استفاده از پا بسیار مهم است. مجبور می‌شوید که در بعضی از تمرینات یک پا را محور کنید و این اطمینان را داشته باشید که به طور محکم در محل خود جای دارد. همچنین می‌شود پاها را در موازات هم قرار دهید و ضربات بالای سر وارد کنید، در این موقع بدن خود را صاف و همتراز نگه داشته و تعادل خود را حفظ نمایید. برای وارد کردن ضربه نیازمند همکاری گروه عضلات بزرگ و عضلات تثبیت کننده در طول حرکت می‌باشید که سبب ایجاد یک تمرین عالی برای ایجاد قدرت و استقامت می‌باشد. اگر در این ورزش تازه شروع به کار کریده اید این اولین تمرین برای شروع می‌باشد، با کسب مهارت خواهید توانست تمریناتی مانند ضربات با یک دست و مانند آن را امتحان نمایید.

مهمترین فواید تمرین با چکش چیست؟

  1. بهبود ظرفیت کارشخص
  2. ارتقاء و بهبود شرایط عضلانی بدن
  3. توسعه عضلات مرکزی ورزشکار
  4. افزایش قدرت ساعد ها و گریپ بدن
  5. ارتقاء قدرت و استقامت کلی بدن ورزشکار
  6. بهبود قدرت چرخشی در بدن

با بیان موضوعات فوق به کارکرد استثنایی این وسیله پی بردید. حال اگر به دنبال خرید یک چکش کراس فیت خوب و با کیفیت می‌گردید به شما پیشنهاد می‌کنم که به سایت اسپرت کالا و بخش این محصول مراجعه کنید و از یک خرید خوب لذت ببرید. محصولات ما در این بخش شامل: چکش کراس فيت Agilinex می باشد که بسیار با کیفیت است و در قیمت بسیار مناسبی ارائه می‌گردد.

تکنیک های تمرینات پیشرفته با چکش چیست؟

همانطور که با تمرینات چکش وارد کردن ضربه برای شما آسان تر می‌گردد، این توانایی را دارید نوعی عملیات تردستی مانند پرتاپ گوی‌های متعدد به هوا و گرفتن آن‌ها که در نوع خود بسیار مشکل و سخت است را اجرا کنید. این یک مهارت واقعی می‌باشد و به تایم نیاز دارد تا در انجام آن حرفه ای گردید، بنابراین با یک وزن بسیار سبک شروع کرده و کم کم پیشرفت کرده و وزن را بیشتر کنید. با انجام این کار یعنی پرتاپ گوی ها به هوا  یک سطح کاملاً جدید از قدرت و هماهنگی بین چشم و دست را تجربه می‌کنید. پیشنهاد ما این است که در آغاز بر روی سطوح شنی، چمن و یا دیگر سطوح نرم تمرین کنید چراکه هیچ کس اصلا نمی‌خواهد در صورت افتادن چکش ها آسیبی به او وارد شود.


دسته‌بندی