پد اسکوات

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


پد اسکوات

پد اسکوات از جمله وسایل حرکت اسکوات یا اسکات می‌باشد که ما در سایت اسپرت کالا بهترین و باکیفیت ترین مدل این محصول را برای شما ارائه می‌دهیم. این محصول پیش نیاز اسکوات می‌باشد، به همین قبل از هرچیزی به توضیح اسکوات می‌پردازیم:

اسکوات چیست؟

اسکوات یا اسکات حرکت و تمرینی در بدنسازی و تناسب اندام می‌باشد که عضلات چهارسر ران را هدف قرار داده و سبب تقویت عضلات پشت، عضلات سرینی (باسن)، عضلات شکم و عضلات همسترینگ (پشت پا) می‌گردد. اسکوات یکی از حرکت های مهم و اصلی ورزش وزنه برداری قدرتی می‌باشد که این توانایی را دارد تا سرعت، ارتفاع پرش و توانایی های ورزشی را بیشتر کرده و موجب تقویت مقاومت استخوان ها می‌شود.

ورزش اسکوات با وزنه یا تنها با استفاده از وزن بدن به این معنی می‌باشد که این حرکت ورزشی بسیار آسان و در دسترس مردم می‌باشد. حرکت اسکوات حتی می‌تواند موجب تولید قدرت و توانمندی در پاها و عضلات پنهان پا گردد در حالی که به طور کلی ثبات و توازن بدنی را ارتقاء می‌دهد.

با این حال زمان انجام حرکت اسکوات باید شکل و فرم بدنی در حالت مناسبی باشد تا تا حرکت تاثیرگذار باشد. اغلب اینگونه می‌اندیشند که روش صحیح انجام این حرکت ورزشی را یاد دارند. در صورتی که وضعیت نامناسب آن ها در زمان انجام این حرکت به بدن صدمه های جدی و شدیدی را می‌تواند وارد کند.

حال ممکن است برایتان سوال باشد که چه افرادی بهتر حرکت اسکوات را انجام می‌دهند؟

 1. کسانی که دارای قد متوسط یا کوتاه باشند بهتر حرکت اسکوات را انجام می‌دهند.
 2. کسانی که مقاومت بدنشان بیشتر از دیگران باشد نیز بهتر حرکت اسکوات را انجام می‌دهند.

بهتراین اشخاص تمرین اسکوات را اجرا نکنند:

 1. کسانی که در مفاصل زانو، مچ پا و ستون فقرات و دیسک کمر دچار مشکل بوده و یا عمل جراحی داشته اند، حتما برای اجرای این حرکت با پزشک معالج خود مشورت نمایند، ممکن است پزشک به آنها اجازه ندهد این تمرین را انجام دهند.
 2. افراد ابتدایی نبایستی به هیچ وجه سرخود این تمرین را در برنامه خود اضافه نمایند و باید ابتدا با مربی خود مشورت نمایند و پیش از انجام تمرین آموزش های لازم را فرا گیرند.

ماهیچه‌های درگیر در حرکت اسکوات کدامند؟

ماهیچه‌های اصلی درگیر

ماهیچه های اصلی درگیر در این حرکت ماهیچه سرینی بزرگ، ماهیچه چهارسر ران، ماهیچه‌های همسترینگ می‌باشند.

ماهیچه‌های فرعی درگیر

ماهیچه‌های فرعی درگیرماهیچه عرضی شکم، ماهیچه سرینی متوسط/کوچک، ماهیچه دوقلو می‌باشند.

فواید ورزش اسکوات برای بدن چیست؟

-اسکوات بهترین محرک هورمون رشد برای بدن

تمرین اسکوات یکی از بهترین تمرینات عضلات پا بوده که خواهد توانست محرک خوبی جهت ترشح هورمون های آنابولیک مثل تستسترون و هورمون رشد در بدن گردد. این تمرین، تمرینی قدرتی برای کل بدن به حساب می‌آید که بیشتر عضلات بدن شما را درگیر می‌نماید.

اینگونه تمرینات را نیز در برنامه های خود جای دهید، زیرا شما قطعا به هورمون های آنابولیک آزاد شده در فرایند عضله سازی نیازمند می‌شوید. برای ترشح هورمون های آنابولیک، تمرین اسکوات را به طور صحیح و روزانه انجام داده البته به صورت صحیح.

-تقویت عضلات پایین تنه ورزشکاران

اسکات خواهد توانست گستره ی عظیمی از گروه های عضلانی پایین تنه را جهت حفظ تعادل و اجرای حرکت عضلات فرعی در گیر ‌نماید. با توجه به فرم اجرای این حرکت، عضلات پایین تنه را به خوبی تقویت می‌کند.

- قدرت مرکزی بدن افزایش را افزایش می‌دهد

اسکات تمام عضلات بدن را درگیر می‌نماید و برای انجام آن بایستی کلیه عضلات بدن خود را منقبض کرده و فشار وارد کنید. منقبض نمودن عضلات موجب جلوگیری از ایجاد صدمات و حفظ راستی ستون فقرات و افزایش قدرت مرکزی بدن می‌گردد. اجرای این حرکت از بخش بالایی بدن شروع شده و کم کم به سمت پایین تنه می‌رسد.

تمرین اسکات، سبب هماهنگی بالا تنه و پایین تنه شما شده و عضلات ناحیه میانی بدن را تقویت می‌کند. این تمرینات ترکیبی و قدرتی برای افرادی که به دنبال تقویت عضلات و پس ساختن سیکس پک می‌باشند، بسیار کارا و مفید می‌باشد.

-افزایش انعطاف پذیری بدن

تمرین اسکات علاوه بر اینکه موجب تقویت عضلات و افزایش قدرت می‌گردد، انعطاف پذیری را نیز بهبود می‌بخشد. حرکت وسیع اسکات سبب فشار ناحیه لگن و منعطف این ناحیه شده بنابراین آسیب های کششی و دردهای این نواحی به نسبت بسیار زیادی کم می‌شود.

-کاهش وزن و چربی سوزی بدن

اسکات عضلات بدن شما را درگیر کرده و موجب افزایش ضربان قلب و سرعت سوخت و ساز شما می‌گردد. این تمرین برای چربی سوزی و هم برای عضله سازی انجام می‌شود و محبوب ورزشکاران می‌باشد.

- قدرت جهش و کشش عضلات را افزایش می‌دهد

اسکات با تقویت عضلات ران و ساق موجب افزایش قدرت جهش و کشش شده و در زمینه قدرتی و هم کششی بسیار تاثیر گذار است. افزایش قدرت کششی اگر به درستی و اصولی انجام شود سبب کاهش آسیب دیدگی ها در تمرینات بدنسازی می‌گردد.

-تقویت عضلات نواحی زانو و لگن

علت ایجاد درد های مزمن مفصل زانو و لگن در برخی از افراد این موضوع است که عضلات این نواحی ضعیف می‌باشند به همین علت هنگام انجام فعالیت های روزانه و انواع فعالیت های شدید ورزشی فشار بالاتری به مفاصل وارد شده و مصدومیت و درد بیشتر می‌شود. تمرین اسکات این توانایی را دارند تا به خوبی عضلات این نواحی را تقویت کرده و با تقویت عضلات موجب کاهش درد های مزمن مفصل زانو و لگن گردد.

دیگر فواید ورزش اسکوات برای بدن چیست؟

 1. بهبود بخشیدن به وضع نگه داری بدن
 2. بهترین حرکت برای گرم کردن بدن
 3. از بین برنده سلولیت
 4. افزایش حرکت بدن

انواع حرکت اسکوات

 1. اسکوات از بغل
 2. چرخشی
 3. انجام حرکت با دست کشیده بر بالای سر
 4. اسکوات پرشی
 5. دو مرحله ای

چند نکته ضروری هنگام انجام حرکت اسکوات

 • در اجرای این حرکت برای راحتی از کمربند مخصوص تمرینات بدنسازی و زانوبند استفاده کنید.
 • وزنه ها را تدریجی و در حد توان خود اضافه کنید و همچنین هیچ عجله ای در افزایش وزنه ها نداشته باشید زیرا اجرای حرکت اسکات با وزنه های سنگین احتمال آسیب دیدگی را بسیار بالا می‌برد و شما را حرکت صحیح باز می‌دارد.
 • از مربی ورزشی خود خواهش کنید شیوه اجرای تمرین را به شما بیاموزد و قبل از انجام تمرین آموزش های لازم را دریافت نمایید.

پد هالترچیست؟

پد اسکات یک بالشتک می‌باشد که بین میله و شما و در حین تمرین هالتر قرار می‌گیرد و محافظت و راحتی را برای گردن و شانه ها به شما به ارمغان می‌آورد. پد اسکوات از مواد فومی با دوام ، ضد خش درست شده و به آسانی بر روی میله با بست چسباننده ایمنی قرار می‌گیرد.

ویژگی های پد اسکات

 • پشتیبان و محافظ گردن و شانه ها و همچنین پا ها  و ران باسن می‌باشد.
 • از فوم با کیفیت بالا و چگالی بالا با بوم نایلون قابل تنفس بدون لغزش ساخته شده است.
 • با اندازه انواع میله های استاندارد و المپیک از 1 تا 1.125  برای ورزشکاران حرفه ای و نیمه حرفه ای طراحی شده است.
 • یک کالای سبک و راحت می‌باشد، پد اسکوات در کیسه بدنسازی شما جا می‌شود.
 • یک وسیله ضروری هنگام ورزش با هالتر می‌باشد.
 • سطح آن نایلون بوده و رطوبت را به راحتی جذب نمی کند و دوام بالایی دارد.
 • سبک و قابل حمل می‌باشد.
 • استحکام پشتیبانی برای بارگذاری وزن بیشتر بر روی هالتر است.
 • خطرات و صدمات را کاهش می‌دهد.

شما می‌توانید این محصول را از سایت اسپرت کالا سفارش دهید. این محصولات شامل: پد اسکوات York، پد اسکوات اسفنجي Agilinex می‌باشد که بسیار باکیفیت و مرغوب می‌باشد.


دسته‌بندی