بوسوبال

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:


بوسوبال

در واقع می توان گفت که کراس فیت ورزش نیست بلکه یک سبک زندگی می‌باشد. این ورزش در واقع برگرفته شده از رشته های ورزشی ژیمناستیک، دو میدانی و وزنه برداری اسمی می‌باشد .در واقع این ورزش بر این اصل شکل گرفته که انجام تمرینات داخل باشگاه در زندگی روزمره ما نیز باید کاربرد داشته باشد. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با این ورزش بیشتر آشنا شوید.

بوسوبال چیست؟

خوب است بدانید بوسوبال به وسیله یک توپ متفاوت انجام می‌گردد. توپ بوسوبال شبیه یک نیم کره بوده که یک طرف آن کاملا صاف و حالت تخت داشته و طرف دیگر آن هم دایره ای شکل می‌باشد. قسمت دایره ای شکل BOSU BALL حالت انعطاف پذیر و نرم دارد که توسط توپ بوسوبال حرکات خوابیده یا نشسته را می‌توانیم انجام دهیم. همچنین با استفاده از بوسوبال تمرینات تعادلی ومقاومتی ویژه‌ای قابل انجام است. بوسوبال باعث برقراری تعادل بین عصب و عضله شده و برای تمرینات استقامتی و عضلانی رقیب ندارد.

بوسوبال و فواید بی نظیر آن

طبق یک نظرسنجی در سال ۲۰۰۸ که توسط انجمن بهداشت و تناسب اندام IDEA انجام شد ، نود و شش درصد مربیان ، آموزش تعادل را به عنوان گزینه اصلی جلسه بیان می‌کنند. به عبارت بهتر ، این متخصصان تناسب اندام برای کمک به تعادل بدن‌، به مشتریان خود کمک کرده تا عضلات و اعصاب را برای ایجاد تعادل بر روی سطح ناپایداری که می‌توانند در زندگی روزمره با آن روبرو شوند را ایجاد کنند ، اما این تنها فایده بوسوبال نمی‌باشد.

توپ بوسو یک افزودنی عالی برای هر سالن ورزشی خانگی می‌باشد. این نه تنها یک کمک تعادل بوده که به کاربران کمک کرده تا عضلات و اعصاب را برای شرایط ناپایداری که در زندگی روزانه تجربه می‌نمایند را هماهنگ کنند. همچنین این توپ شرایط را طوری کرده تا انواع مختلفی از تمرینات مانند کشش ، توان بخشی و تمرینات قدرتی نیز به شما کمک لازم را کنند.

فواید تمرین با بوسوبال چیست؟

به هنگام استفاده از توپ بوسوبال مشاهده خواهید کرد که خیلی از تمریناتی که به نظرتان ساده بوده را قادر نیستید تا به راحتی انجام دهید. در هنگام تمرین هم برای اینکه از روی توپ تعادلتان حفظ شود تمامی عضلات درگیر شده و این موضوع کاملا حس می‌شود. این توپ ها همچنین در رشته ها و کلاس های مختلف ورزشی نیز استفاده می‌شوند. از مزایای دیگر این توپ می توان به موارد زیر اشاره نمود:

1-ارتقاء قدرت و پایداری بدن

تمرینات بوسوبال قدرت هسته میانی بدن را بالا برده و به بهبود انعطاف پذیری پایداری و تعادل بدن کمک می‌نماید. همان طور که در بالا بیان کردیم توپ بوسوبال به خاطر ناپایداری، انجام هر تمرینی بر روی آن بر روی هسته مرکزی بدن تاثیر گذار است.

2-جلوگیری و پیش گیری از آسیب دیدگی های بدن

انجام حرکات ورزشی بر روی سطوح ناپایدار موجب تقویت عضلات پایدارریز می‌گردد. این در حالی است که اگر همین حرکات بر روی سطح صاف انجام دهیم ، بر روی عضلات اصلی تاثیر گذار است.

اگر شما با توپ بوسوبال ورزش نمایید و عضلات ریز شما تا حدودی تقویت گردد، زمانی هم که بر روی سطوح سخت ورزش می‌نمایید این عضلات در گیر خواهند شد.

3-تمرین و آموزش تعادل بدن

4-بهبود انعطاف پذیری

5-انجام تمرینات کاردیو

6-افزایش قدرت بدنی

7- انجام تمرینات قدرتی

8-بهبود حس آگاهی حرکتی

9- امکان انجام تمرینات افزایش پایداری


با بوسوبال چه حرکاتی را می‌توان انجام داد؟

  • حرکت کوهنوردی با بوسوبال 

توپ را طوری روی زمین قرار داده که قسمت دایره ای و بر آمده آن روی زمین قرار گیرد. با دستان خود در موازات شانه هایتان 2 لبه صاف بوسو بال را محکم نگه دارید . پاهای خود را به صورت صاف به سمت عقب کشیده، درحالیکه دستهایتان در جای خود محکم قرار دارد ، یک پای خود را به سینه نزدیک کرده و به حالت اولیه برگردانید. حال دوباره با پای مخالف همین حرکت را برای 30 ثانیه به طور مداوم تکرار کنید.

  • پلانک جانبی بر روی ساعد با بوسوبال 

توپ بوسوبال را از قسمت صافش روی زمین بگذارید. ساعد خود را روی توپ قرار دهید و پاهای خود را کشیده و به گونه ای که به پهلو دراز هستید، عضلات میانی و مرکزی را منقبض نموده ، بلند کرده و پل بزنید و این حرکت را به طور مداوم برای 30 ثانیه تکرار نمایید

  •  پلانک تک پا با بوسوبال 

قسمت صاف توپ را بر روی زمین قرار دهید و ساعد های خود را روی توپ گذاشته و یک پای خود را از زمین بلند کنید و در موقعیت ایست، ثابت نگه دارید. عضلات میانی و مرکزی را منقبض کنید و برای 30 ثانیه به طور مداوم حرکت را اجرا نمایید.

  • شنا سوئدی با بوسو بال 

قسمت برآمده توپ را روی زمین بگذارید، به موازات شانه گوشه های توپ را با دستانتان نگه داشته و سپس حرکت شنا را انجام داده و دقت نمایید این حرکت باید به درستی انجام شود.

  •   پلانک با بوسوبال 

قسمت صاف توپ را روی زمین قرار دهید و ساعد خود را روی بوسوبال بگذارید. دقت نمایید که در این حرکت باید تعادل خود را به درستی حفظ نمایید. همچنین باید شانه ها و آرنجتان در یک خط قرار داشته باشد. ماهیچه های شکمتان را منقبض نمایید و سعی کنید که بدنتان صاف باشد. از 10 تا 20 ثانیه شروع کرده و کم کم تایم را به یک دقیقه ارتقاء دهید.

  •  پرش با پای باز با بوسو بال 

قسمت صاف توپ را روی زمین قرار داده و روی قسمت بر آمده باستید و سپس به پایین روی زمین پرش کنید طوریکه هر پا در یک طرف بوسوبال باشد. سپس دوباره به مرکز بپرید و حرکت را دوباره اجرا نمایید.

  •   حرکت شکم ایستاده با بوسوبال 

این جزو حرکت های ایستایی بوسوبال می‌باشد. برای اجرای این حرکت رو به روی بوسوبال ایستاده و آرنج دستانتان را تا نمایید و به صورت عمودی مقابل صورت نگه دارید و پای راست خود را بر روی توپ قرار داده و پای چپ را خم نمایید و تا امتداد شکم بالا آورید. دست ها را به سمت پاها به صورت زاویه 90 درجه پایین آورده و عضلات شکم را منقبض نمایید و این حالت را حفظ کنید.

ما در مجموعه بزرگ اسپرت کالا سعی نموده‌ایم تا بهترین و با کیفیت ترین محصولات را در اختیار شما قرار دهیم. بوسوبال جزء بهترین محصولات این سایت می‌باشد که می توانید با مراجعه به سایت اسپرت کالا این محصول را مشاهده و خریداری نمایید. محصولات بوسوبال ما شامل بوسوبال مینی پرو اکتيسان Togu، بوسوبال Togu،  بوسوبال ميني Togu، بوسوبال Act Earlier، بوسوبال با صفحه چوبي Agilinex و غیره می‌باشد.دسته‌بندی