سرعتی و چابکی


سرعتی و چابکی

فوتبال به انگلیسی Football:  یک ورزش تیمی است و جزء  محبوب‌ترین ورزش هاست که در بیشتر کشورهای جهان رواج دارد. فوتبال را دو تیم یازده‌نفره تشکیل داده  که با یک توپ فوتبال بر روی چمن طبیعی یا مصنوعی با هدف گل‌زدن مسابقه می دهند. یازده بازیکن هر تیم شامل چند مهاجم، هافبک، مدافع و یک دروازه‌بان می باشد که توسط سرمربی و با توجه به تکنیک او در زمین چیدمان آنها صورت می‌گیرد. مانند یک سیستم عمل می‌نماید که به آن سیستم فوتبال نامیده می گویند. امروزه بیش از ۲۵۰ میلیون فوتبالیست در بیش از ۲۰۰ کشور موجود است.

سرعت بالا در فوتبال چه فوایدی دارد؟

فوتبال ورزشی می باشد که برای حرفه ای شدن در آن نیاز به آموختن و تمرین تکنیک های آن به صورت مکرر و فراوان است. سرعت و چابکی بالا در فوتبال یا داشتن تکنیک مناسب و کارآمد همگی نیاز به تلاش و استمرار در تمرینات و همچنین توجه به برنامه غذایی و سلامت جسم دارد. صحیح است که یک بازیکن تکنیکی بازی بهتر و حرفه ای تری از خود ارائه می دهد اما این موضوع را نیز مد نظر داشته باشید که سرعت بالا در فوتبال نیز یک تکنیک بسیار مهم و قابل تامل است. داشتن سرعت بالا سبب می گردد همیشه یک قدم از بقیه جلوتر حرکت کنید. سرعت بالا در فوتبال قطعا مسئله ای نمی باشد که بتوان به سادگی از کنار آن عبور نمود. در واقع اگر اکنون سرعت پایینی در هنگام تمرین یا بازی داشته پس نیاز است که دست به کار گردید و تمرین های لازم برای رسیدن به سرعت بالا در فوتبال را به درستی و به صورت منظم پیگیری کنید.

شما می توانید به وسیله محصولات با کیفتی که مجموعه اسپرت کالا در اختیار شما قرار می دهد به سرعت لازم برسید. اصلا کارایی این وسائل را دست کم نگیرید و به وسیله این محصولات کاربردی می توانید به سرعت مطلوب خود نزدیک شوید. این محصولات را به در ذیل به صورت خلاصه شرح می دهیم:

1-موانع دریبل: یکی از محصولات کاربردی و مفید در سرعت بخشیدن به فوتبال یک بازیکن، موانع دریبل می باشد. این موانع در سرعت دریبل های شمال تاثیر بسزایی می گذارد و می تواند سبب پیشرفت سرعت شما شود. ایت محصول کاربردی را می توانید در مجموعه اسپرت کالا به راحتی خریداری نمایید.

2-چتر سرعتی و مقاومتی:  چتر سرعتی وسیله‌ای می باشد که با کمک آن می‌توانید سرعت، مقاومت و شتاب خود را بطور قابل ملاحظه‌ای ارتقاء دهید.

. چتر سرعتی و چتر مقاومتی در میان ورزشکاران به خصوص بازیکنان فوتبال دارای محبوبیت ویژه ای است. چتر نایلونی با استفاده از یک هارنس به دور کمر و یا سینه بسته می شود و پس از اینکه سرعت گرفتید باز می گردد. همانطور که چتر باز شده و کشش ایجاد کرده و شما را مجبور کرده تا سخت تر تلاش نمایید. این ورزش به نوبه خود باعث افزایش قدرت می گردد.

چتر سرعتی یک ابزار عالی می باشد که توسط دوندگانی که قصد بهبود قدرت و سرعت خود را داشته استفاده می شود. اما بسیاری از دوندگان و ورزشکاران در مورد این ابزار و نحوه به کارگیری سودمند آن اطلاعات کافی و کاملی در اختیار ندارند. حتی دوندگانی که اندکی راجع به چتر سرعتی اطلاعات کسب کردند، ممکن است پتانسیل کامل این ابزار سودمند تمرینی را نفهمیده باشند. تصور غلطی که راجع به چترهای سرعتی موجود است، این است که چترها فقط برای دوندگان سرعت مناسب می باشد. در صورتی این محصول برای ورزشکاران سایر رشته ای سرعتی و قدرتی کاربرد دارد.

شما می توانید این محصول با کیفیت را به راحتی از سایت اسپرت کالا سفارش دهید.

3-توپ چابکی: توپ های چابکی یا ری اکشن بال به ارتقاء چابکی ، هماهنگی چشم و دست و زمان واکنش کمک شایانی می نماید. آنها یک قطعه ایده آل از تجهیزات ورزشی برای آموزش در تمام ورزش های توپی می باشند. توپ های چابکی به عنوان یک توپ لاستیکی کوچک طراحی شده که در توده ها پوشانده اند و در هنگام برخورد توپ به سطحی به ایجاد جهش های نامنظم کمک می نماید.

توپ های چابکی در تمرینات روتین به صورت گروهی و همچنین برای جلسات آموزشی شخصی کاربرد دارد. انواع متفاوتی از متخصصان ورزش به طور مرتب از توپ های واکنش مانند کریکت ، بازیکنان تنیس ، بدمینتون و اسکواش استفاده می نمایند. این وسیله می تواند تاثیر قابل توجهی در سرعت و چابکی شما داشته باشد. پس تعلل نکنید و آن را از سایت اسپرت کالا سفارش دهید.

4- کمربند تگ دار: این کمربند ها نیز در سرعت شما تاثیر گذار است و می توان بوسیله این محصول به کارایی و سرعت کافی رسید. این محصول را به راحتی در اسپرت کالا مشاهده نمایید.

5–سورتمه: این محصول استقامتی- سرعتی است و محبوب هر ورزشکار سرعتی- قدرتی می باشد. این محصول نیز در اسپرت کالا موجود می باشد.

بازیکنان با سرعت بالا در فوتبال جهان

حتما بسیار دیده اید بازیکنانی که در یک مسابقه فوتبال با یک حرکت، توپ را از بازیکن تیم حریف ربوده  و به سرعت به دروازه حریف نزدیک و قبل از اینکه مدافعان تیم مقابل جلوی او را بگیرند موفق به گلزنی می گردد. این صحنه به طور خلاصه مزیت سرعت بالا در فوتبال را نشان داده و اهمیت آن ر بیان می دارد. بازیکنان زیادی در دنیای فوتبال هستند که به سبب سرعت بالای خود در فوتبال معروف شده و این یک ویژگی مهم برای یک بازیکن فوتبال به حساب می‌آید. کیلیان امباپه یکی از بازیکنانی فوتبال می باشد که با داشتن سرعت بالا در فوتبال شناخته شده و از این جهت بسیار مورد توجه تیم های بزرگ دنیا قرار گرفته است. این بازیکن که در تیم پاری سن ژرمن توپ می زند یکی از درخشان ترین ستاره های فوتبال می باشد که با میانگین سرعت ۳۶ KM/H به عنوان سریع ترین بازیکن جهان لغب گرفته است. اما بازیکنان دیگری نیز مثل اوبامینگ، ایناکی ویلیامز، گریت بیل و… می باشند که با داشتن سرعت بالا در فوتبال بازی می نمایند. شاید نزدیک شدن به سرعت بالا در فوتبال به اندازه این بازیکنانی که نام بردیم سخت و امکان ناپذیر به نظر رسد اما فراموش نکنید که فوتبال ورزشی می باشد که تنها با تمرین و ممارست در آن به روز می شود و پیشرفت می نمایید. تنها لازم است که صبور بوده و قبل از هر چیز ضعف های خود را برطرف نمایید. سپس برای داشتن سرعت بالا تمرین های مخصوص به آن را انجام داده و در انجام منظم آن ها کوتاهی ننمایید. این نکته را نیز فراموش نکنید که محصولات با کیفیت سرعت و چابکی کمک فراوانی به شما برای رسیدن به سرعت دلخواهتان می کند که این محصولات به صورت کامل در اسپرت کالا موجود است.