رول ماساژ

بخش بسیار زیادی از بدن انسان از عضلات پوشیده شده است. هنگام انجام هر عملی یا هر تمرین ورزشی انسان از عضلات بدن کار می کشد. گرفتگی عضلات و درد آن ها صرفا به دلیل انجام حرکات ورزشی نبود و گاهی به دلیل بیماری هایی از قبیل آنفولانزا خواهد بود. همچنین گاهی اوقات ایجاد نقاط سفت ماشه ای در داخل عضله ایجاد می شود. این نقاط به شدت دردناک بوده می تواند منجر به ایجاد سر درد در فرد شوند. پیشنهاد شده است که برای رهایی از درد گرفتگی عضلات و همین طور نقاط ماشه ای از فرآیند ماساژ استفاده شود. ماساژ به رول ماساژ برای این کار می تواند فشار در عضله را از بین برده و یا آن را آزاد نماید. توصیه می شود که در حین ماساژ بیمار تنفس عمیق داشته باشد و ریلکس کند تا نتایج بهتری حاصل شود.

رول ماساژ

زیر و بم رول ماساژ

یکی از وسایلی که به منظور رفع درد های عضلانی مورد استفاده قرار می گیرد، رول ماساژ می باشد. استفاده از رول ماساژ باعث می شود تا عضله گرم شده و در نتیجه گردش خون در عضلات نیز بیشتر شود. با این فرآیند انعطاف پذیری و توان عضلات افزایش خواهد یافت. استفاده از رول ماساژ می تواند درد و کشیدگی عضلات حین تمرینات بعدی را نیز کاهش دهد. این وسیله به گونه ای طراحی شده است که افراد می توانند همراه با عمل ماساژ تمرینات توان بخشی یا ورزشی خود را به راحتی انجام دهند.

چند مدل رول ماساژ وجود دارد؟

  • رول ماساژ به عنوان یک وسیله پر طرفدار در انواع و طرح های گوناگون و به منظور اهداف درمانی مختلفی طراحی شده اند. این طرح ها عبارت اند از:
  • رول ماساژ با بافت سفت: اگر فردی به صورت روزانه فعالیت زیادی دارد و در نتیجه به طور مداوم دچار گرفتگی عضلات می شود، باید ماساژ را با عمق بیشتری انجام دهد، بنابرین رول ماساژ سفت را باید انتخاب نماید.
  • رول ماساژ با بافت استاندارد: از رول ماساژ می توان حین انجام تمرینات یوگا و پیلاتس استفاده کرد، بنابراین رول ماساژ با سفتی متوسط پیشنهاد می شود.
  • رول ماساژ با بافت نرم: برخی افراد دارای سطح عضلانی حساسی هستند، بنابراین نمی توانند از رول ماساژ های سفت و متوسط استفاده کنند، به این گونه افراد رول ماساژ با بافت نرم پیشنهاد می گردد.
  • رول ماساژ با بافت خاص: این نوع رول ماساژ همان طور که از نامش پیدا است، برای برخی از نقاط عضلانی کاربرد دارد. همچنین ساختار این رول ماساژ دارای طول و قطر مختلف و همچنین سطوح دندانه دار می باشد.

یک رول ماساژ با کیفیت را از کجا می توان خرید؟

برای خرید رول ماساژ می توان به فروشگاه های ورزشی معتبر در سر تا سر کشور مراجعه کرد؛ اما نکته جالب توجه این است که برای صرفه جویی در وقت و همچنین هزینه های بیشتر بهتر است که افراد نسبت به خرید آنلاین وسایل ورزشی اقدام کرده و به وب سایت های معتبری نظیر اسپرت کالا مراجعه نمایند. رول ماساژ با کیفیت در اسپرت کالا موجود است. اسپرت کالا وسایل ورزشی ساخته شده از متریال با کیفیت را که قابل مقایسه با بهترین برند های اروپایی هستند ارائه می دهد.


رول ماساژ

کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش:

دسته‌بندی