لیفت ایستاده یکی از مناسب ترین تمرین هاییه که می شه برای تقویت عضلات بازو پیشنهاد داد. با این ورزش می تونید روی قسمت های دیگه ی بدنتون هم تمرکز کنید و قدرت اونا رو برگردونید. مثلا با انجام تمرین لیفت ایستاده به راحتی می تونید تمرین مچ دست رو انجام بدین.

مراحل انجام تمرینات لیفت ایستاده :

1.در ابتدا در مقابل دستگاه سیم کش بایستید.

2.دو دست خود را بر روی دستگیره ی دستگاه قرار دهید.

3.بدون اینکه در دستان خود حالتی از خمیدگی رو ایجاد کنید، دسته سیم رو به سمت چپ بدن خودتون هدایت کنید.

4.این حرکت رو می تونید بسته به شرایط بدن خود تکرار کرده و بعد از اتمام ست های ورزشی خود این تمرین را بر روی سمت راست بدن خود انجام دهید.

مشکلات رایج تمرینات لیفت ایستاده :

بالا بردن دسته ی سیم کش بالا تر تر از حد استاندارد

یکی از مشکلات رایجی که در انجام تمرینات لیفت ایستاده دیده می شه اینه که بسیاری از افراد در هنگام انجام این ورزش، حرکات رو با بازده خیلی بیشتری انجام می دن. یعنی دسته ی کش سیم رو بالا تر از سر خودشون می برن که این اصلا با تمرینات اصولی مغایرت زیادی داره و به نوعی تمرین استانداردی تلقی نمیشه. پس دقت کنید دسته رو تا جایی بالا ببرید که از سرتون عبور نکنه.

خم کردن آرنج

ممکنه بعضی افراد به اشتباه زمانی که دارن تمرینات لیفت ایستاده رو انجام می دن آرنجشون رو خم کنن که این یک حرکت اشتباهیه و باید اون رو در حالت صافی نگه داشت.

شل نگه داشتن دسته ی سیم کش

حتما دسته ی سیم کش رو به صورت محکم در دستای خودتون قفل کنید تا هیچ موقع دچار آسیب دیدگی های ناشی از در رفتگی دسته از دستاتون نشید. این نکته رو جدی بگیرین چرا که خیلی از افراد مبتدی در اثر این اشتباهات رایج دچار اسیب های جدی در صورت خودشون شدن.

فواید حرکت لیفت ایستاده

تقویت عضلات بازو

تقویت عضلات سرشنه

تقویت مچ دست

حرکت لیفت ایستاده یکی از مناسب ترین و ایده آل ترین تمرین هاییه که روی تمامی بافت های عضلانی شما تاثیر می ذاره. این حرکت بیشتر روی بازو ها، مچ و سرشانه تمرکز کرده اما به صورت غیر مستقیم بافت های دیگه رو تحت تاثیر خودش قرار میده. داده های بیشتر در رابطه با تاثیر عالی لیفت ایستاده بر بدن در سایت ورزشی اسپرت کالا.