انواع ماساژور ها:

اگر به دنبال خرید ماساژور در بازار باشید، تنوع بالایی در این رده از محصولات مشاهده خواهید کرد و ما سعی داریم با ارائه اطلاعاتی درباره آن ها به شما در انتخابتان کمک کنیم.به طور کلی ماساژورهای موجود در بازار به دو دسته تقسیم می شوند:ماساژور برقی و ماساژور دستی

ماساژور برقی:

ماساژور برقی به کار شما سرعت می بخشد، و کمک میکند تا در کمترین زمان و با صرف حداقل انرژی، ماساژ مورد نظر خود را اعمال کرده و از آن لذت ببرید.برخی از ماساژورهای برقی حتی می توانند از یک ماساژور حرفه ای نیز حرفه ای تر عمل کنند، و با سرعت بیشتر و قدرت بیشتری نسبت به دستان ماسور، ضربه یا کشش وارد کنند. شما همچنین می توانید به راحتی با استفاده از یک ماساژور برقی خود را در خانه ماساژ دهید. این ماساژورهای برقی به حدی کاربردی اند که بعضی از ماسورهای حرفه ای برای تاثیر گذاری بیشتر از آنها در حین ماساژ استفاده می کنند. این ماساژور میتواند با باطری یا به وسیله اتصال به پریز برق کار کند، و همچنین انواع متفاوتی دارد که برای نواحی مختلف بدن طراحی شده اند، از جمله:

  • صندلی ماساژور
  • ماساژور برقی پا
  • ماساژور برقی جهت استفاده برای سر و صورت
  • ماساژور برقی کمر، پشت و...

ماساژور های دستی:

این نوع طیف گسترده ای دارد که بسیار کاربردی بوده و مزایای زیادی دارند که مشتریان به خرید آن ها ترغیب میکند. ماسورها برای کشش، وارد کردن ضربه یا فشار به بدن از این ابزار استفاده می کنند. یکی از مهمترین مزایای آنها این است که ارزان قیمت هستند و نحوه استفاده از آنها بسیار راحت است، و همچنین تنوع بالایی دارند و در انواع مختلف تولید شده اند. این نوع ماساژورهای دستی معمولا از جنس فلز، پلاستیک و چوب ساخته می شود که جنس چوبی آن مرغوب تر و دوام بالاتری دارد.

فواید استفاده از وسایل ماساژ:

ماساژ دادن یکی از راه هایی است که می تواند به کاهش گرفتگی ها و درد های شما کمک کرده و آنها را تسکین دهد تا به آرامش برسید. با استفاده از وسایل ماساژ و استفاده صحیح از آن ها، می توانید در خانه هر قسمتی از بدن خود را که مایل باشید ماساز دهید.

انواع وسایل ماساژ:

ماساژور پشت و کمر:

با استفاده از این دستگاه که در انواع برقی و دستی وجود دارد، شما می توانید عضلات قسمت پشتی بدن خود را ماساژ داده و باعث کاهش درد ها، گرفتگی و کوفتکی در این ناحیه شوید.
ماساژور بالشتی یکی از محبوب ترین وسایل در ماساژ کمر و پشت بدن است، این ماساژور به شکل یک بالشت نرم و کوچک است که با استفاده از غلتک های کوچک و متحرکی که دارد قسمت های پشتی بدن شما را ماساژ می دهد. از این وسیله می توانید در صندلی کار و مطالعه، صندلی ماشین و.. استفاده کنید تا خستگی خود را کاهش دهید.

ماساژور کف دست:

کف دست یکی از حساس ترین نقاط بدن است که متاسفانه چندان مورد توجه مردم قرار نمی گیرد. دست کاربردی ترین عضو بدن است و شما در طول روز ساعت ها اکثر فعالیت های خود را با دست انجام می دهید، که باعث گرفتگی یا درد در کف دستتان می شود. ماساژور های کف دست یکی از انواع وسایل ماساژ است که کوچک و ارزان می باشد، کافی ست آن را در کف دستتان گرفته و به آرامی فشار دهید، به این ترتیب کوفتگی و خستگی عضلات دست خود را تسکین دهید.


سنگ ماساژ:

سنگ ماساژ یکی دیگر از وسایل محبوب ماساژ است که معمولا از جنس سنگ های بازالتی و مرمر می باشد و از آن ها برای ماساژ گرم و سرد استفاده می شود. این وسیله بیشتر بخاطر ماساژ سنگ داغ معروف شده است، و در کنار رفع خستگی و کوفتگی، خواص درمانی هم دارد.

غلطک ماساژور:

ماساژور رولی به بهبود گردش خون در بدن شما کمک خواهد کرد. این وسیله ارزان و بسیار کاربردی به شما این امکان را می دهد تا در خونه خودتان را ماساژ داده و کوفتگی ها را از بدن خود دور کنید.
برای استفاده کافی است که غلطک ماساژ را روی زمین گذاشته، سپس عضله هدف خود را (پا، دست، کمر و...) روی آن قرار داده و به آرامی به سمت بالا و پایین حرکت داده تا خستگی از این قسمت ها زدوده شود.

بادکش های سیلیکونی:

این نوع ابزار معمولا در طب سنتی رواج دارد، که به شکل فنجان های کوچکی روی بدن قرار می گیرند. این ابزار قابلیت خاصی دارند به شکلی که هوای موجود در مخزن آن ها خالی بوده و خلا می باشد، به همین دلیل به بدن چسبیده و قسمتی از گوشت را به درون خود می کشد، به این ترتیب در آن قسمت از بدن، خونی که جریان دارد به همان سمت جریان می یابد، در نتیجه گره های عضلانی باز شده و موجب بهبود گردش خون در بدن می شود. این وسایل به ماساژور ها معمولا در ماساژ های ورزشی جهت بهتر کردن عملکردشان کمک می کند.

ماساژور کف و ساق پا:

ماساژور های برقی پا، با استفاده از غلطک و یا فشار هوا، قسمت های مختلف پا را ماساژ داده و تنش های این قسمت را کاهش می دهد.در صورتی که در طول روز به مدت طولانی سر پا هستید، پس باید به شما هشدار دهیم که در معرض بیماری های کف و پاشنه پا قرار دارید. برای افزایش گردش خون در پا و همچنین بهبود التهاب کف پا، یکی از عالی ترین روش ها، استفاده از ماساژور های دستی پا می باشد، که می توانید در هر زمان و مکانی از آنها استفاده کنید.مشاهده محصولات بیشتر در فروشگاه ورزشی آنلاین اسپرت کالا
ممنون از همراهی شما، با آرزوی آرامش و تندرستی.