حرکت لانگز چیه و چجوری انجام میشه؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این حرکت لطفا با فروشگاه ورزشی خانگی اسپرت کالا همراه باشید.

مراحل انجام حرکت:

۱.  بایستید و پاهاتون رو از عقب و جلو باز کنید، به شکلی که پای راست جلو قرار داشته باشه و پای چپ، عقب. فاصله‌ی بین پاهای شما باید حدود ۶۰ تا ۹۰ سانتی متر باشه.

۲. زانوهاتون رو خم کنید و تا جایی که اون‌ها چند سانتی متر با زمین فاصله داشته باشن، به سمت پایین برید.

۳. در این حالت، ران پای جلویی شما باید با زمین موازی باشه. وزن بدن شما باید به طور مساوی بین هر دو پا تقسیم بشه. استفاده از یک جفت دمبل به حفظ تعادل کمک می‌کنه.

۴. به کمک عضلات پا بالا بیاید و به حالت اولیه برگردید.

۵. حرکت رو تکرار کنید.

۶. بعد از اتمام یک ست با پای راست، پای چپتون رو جلو بیارید و حرکت رو دوباره انجام بدید.

اشتباهات رایج:

خم کردن زانوها به سمت جلو

درست مثل اسکوات، در حرکت لانگز هم زانوهای شما نباید به سمت جلو خم بشن. بدن شما باید در همون حالتی که هست، پایین بیاد، نه اینکه به سمت جلو خم بشه. حواستون باشه که زانوی شما از انگشت‌های پاتون جلو نزنه. اگه مبتدی هستید، برای چک کردن فرم خم شدن زانو، از نیم رخ خودتون رو در آینه نگاه کنید.

کج شدن زانوی عقب

خیلی‌ها ممکنه که در هنگام انجام حرکت لانگز، برای حفظ تعادل بدن، زانوی عقبشون رو کج کنن. این کار می‌تونه باعث آسیب دیدن زانوها بشه.

فواید حرکت لانگز:

•تقویت عضلات پشت پا

•تقویت عضلات باسن

•تقویت عضلات داخل ران

•تقویت عضلات ساق پا

•فرم دهی کلی به پاها

•بهبود تعادل بدن

سعی کنید که این تمرین رو به روتین ورزشی پایین تنه‌ی خودتون اضافه کنید. لانگز حرکت ساده‌ای نیست و برای اینکه بتونید اون رو درست انجام بدید، به تمرین نیاز دارید.