حرکت قایقی ایستاده تک دست یک تمرین ورزشیه که باعث تقویت عضلات بزرگ پشتی، دو سر بازویی (جلو بازو)  و عضلات کمکی مثل متوازی الاضلاع، سه سر بازویی (پشت بازو ) می شه. 

مراحل انجام حرکت:

1.رو به روی دستگاه سیم کش قایقی بایستید.

2.زانوها رو کمی خم کرده و کمر رو در حالت صاف نگه دارید.

3.به سمت جلو خم شده و با یک دست خود دستگیره رو بگیرید. طوری که کف دستتون به سمت پایین باشه.

4.با بازو دستگیره رو به سمت خود بکشید و تا جایی عقب برید که کمر شما نسبت به ران ها زاویه ی نود درجه رو پیدا کنن.

5.دستتون رو باید تا جایی بکشید که بازو به بدن بچسبه و در میان حرکاتتون هم مچ دست رو بچرخونید.

6.افراد مبتدی می تونن این حرکات رو از دو تا سه ست 8 تا 12 تایی انجام بدن.


اشتباهات رایج حرکت قایقی ایستاده تک دست:

خم نکردن زانوها

یکی از اشتباهات رایجی که در تمرینات قایقی ایستاده تک دست دیده میشه اینه که زانوها در حالت درستی قرار داده نمی شه. زمانی رو به روی دستگاه می ایستید باید به زانوهای خودتون کمی حالت خمیدگی بدید تا راحت تر بتونید حرکات رو انجام بدید.

کشش بیش از حد سیم کش قایقی

یکی دیگه از مشکلات رایجی که به کرات در بین افراد مبتدی دیده می شه اینه که زمانی که در مقابل دستگاه قرار می گیرن تا در حالت ایستاده حرکات تمرینی خودشون رو انجام بدن، سیم کش قایقی را بیش از اندازه می کشن. دقت کنید زمانی که دستگیره رو به سمت عقب می کشید تنها ایجاد یک زاویه ی نود درجه برای بازوهای شما کافیه.  

صاف ایستادن جلوی دستگاه

بعضی از افراد زمانی که دارن تمرینات قایقی ایستاده تک دست با سیم کش رو انجام می دن به جای اینکه خودشون رو به سمت دستگاه متمایل کنن، صاف جلوی سیم کش می ایستن و فقط بازوها و دست هاشون رو در تمرینات درگیر کنن. در حالی که باید بدونن تمرین با سیم کش قایقی، حالت ایستادن خاص خودش رو داره که حتما باید اون رو در تمرینای خودشون اعمال کنند.

فاصله ی ایستادن بسیار نزیک و یا دور

حتما به فاصلتون با دستگاه دقت لازم رو داشته باشید. اگه دورتر از فاصله ی استاندارد رو به روی دستگاه بایستید دچار کمر درد و عوارض دیگه ی ناشی از انجام دادن نادرست تمرینات می شید.

فواید قایقی ایستاده تک دست

تقویت عضلات بازو و بالاتنه

تقویت قدرت عضلات کمر و حجیم کردن آن ها

حرکات قایقی ایستاده تک دست یکی از بهترین تمرینات ورزشی برای تقویت عضلات کمره که هم به اونا فرم میده و هم این ناحیه رو قوی تر از حالت قبل خودش می کنه. با انجام حرکات قایقی ایستاده تک دست به طور منظم می تونید بدن خوش فرم تری هم داشته باشید. آشنایی بیشتر با حرکات قایقی ایستاده در فروشگاه ورزشی آنلاین اسپرت کالا.