آشنایی با انواع مختلفی از طناب های ورزشی

مانند تمامی تجهیزات و دستگاه های ورزشی برنامه های مخصوص ورزش نیز از مدلها و انواع مختلفی برخوردار هستند اما در واقع نکته ای که حائز اهمیت است این است که تمامی آنها با افزایش قدرت عضلات پاها سطح چابکی سرعت جسمانی و توان استقامتی موجب این میشود که سلامتی و تندرستی را برای ورزشکاران حرفه ای و یا حتی مبتدی به ارمغان بیاورند اگر بخواهیم در قالب توضیحاتی کلی این قبیل محصولات را در حیطه محصولات ورزشی معرفی کنیم باید آنها را به دو دسته طناب های قدرتی و طناب های سرعتی تقسیم کنید که در ادامه توضیحاتی در این مورد خدمت شما ارائه خواهیم داد.

طناب های قدرتی:  

طناب های قدرتی به ورزشکاران این رشته اجازه کاهش وزن بیشتر و حجیم سازی به طرح عضلات در قسمت نیم تنه بالای بدن را می دهد و موجب افزایش قدرت عضلات آنان خواهد شد که در مقایسه با استفاده از یک طناب سبک و سرعتی سرعت بیشتری در این امر دارد به خاطر داشته باشید که استفاده از طناب های قدرتی نیازمند داشتن آمادگی جسمانی مطلوب است.

طناب های سرعتی: 

طناب های سرعتی در واقع برای کارهای نمایشی و استفاده افراد مبتدی و کم تجربه که مدت زمان کوتاهی است این ورزش را شروع کرده اند استفاده بسیاری دارد ورزش با طناب های سرعتی با هدف هماهنگی میان حرکت دستها و پاها و رسیدن به وزن و اندامی ایده آل به مرور زمان طراحی و استفاده می شوند.


نکات مهم هنگام خرید طناب های ورزشی

جنس محصول:

 از مهمترین نکات هنگام خرید طناب های ورزشی میتوان به جنس آن اشاره کرد امروزه تقریباً از انواع متریال سبک و ایمن برای تولید این دسته از طناب های ورزشی استفاده می شود که خریدار باید با توجه به محیط ورزشی خود یکی از مدل های متعدد آن آن را انتخاب کند.برای مثال اگر قرار باشد بر روی سنگفرش های پیاده رو یا پارک های ورزشی طناب زنی کنید بهتر است به سراغ ناوهای کابلی با قطر کم بروید و اگر هم قرار است در فضایی با گوش های نرم به انجام این ورزش مشغول شوید میتوانید تنهای پلاستیکی و چرم مانند تهیه کنید.

طول آن: 

 نکته ای کاملا مهم و حیاتی در خرید طناب های ورزشی، توجه به طول آن است. با توجه به استانداردهای مطرح شده در دنیا ،بیشتر کارشناسان و زبده های این رشته ورزشی اعتقاد دارند که طول طناب مورد نظر شما برای طناب زنی باید  حدو دا ۹۰ سانتی متر بیشتر از اندازه قد شما باشد تا بتوانید با راحتی بیشتری به ورزش طناب زنی بپردازید؛ یعنی اگر قد شما ۱۷۰ سانتی متر است، باید طول طناب ورزشی انتخابی تان ۲۶۰ سانتی متر باشد.یا مثلا اگر قد شما ۱۶۰ باشد باید طول طناب ورزشی مد نظر شما ۲۵۰ باشد .

قابلیت تنظیم طول: 

اگر طناب ورزشی مد نظر شما قابلیت تنظیم طول را دارا باشد، این امکان را به شما می دهد تا در صورتی که از سطح مبتدی به سطح حرفه ای رسیده باشید ، بتوانید طول آن را کاهش و یا افزایش دهید و قدرت و آمادگی جسمانی خود را با چالش های جذابی مواجه کنید!نکته مهم این است که طناب هایی با این قابلیت این امکان را فراهم میکند که سایر اطرافیان ،دوستان،  و آشنایان شما نیز از ان استفاده کنند و ترغیب به ورزش شوند و تندرستی را برای خود به ارمغان بیاودند.  

جنس و طراحی دسته: 

یکی دیگر از بخش های مهم یک طناب ورزشی، جنس و طراحی ارگونومیکی دسته های آن است تا شما بتوانید به آسانی آن ها را در دست گرفته و عمل انجام چرخش طناب را به بهترین نحوه ممکن انجام دهید.در خصوص جنس دسته ها و انواع آن ها لازم به ذکر است که در دنیای امروز برای دسته های طناب های ورزشی  نیز از جنس های مختلف: پلاستیکی ، استیلی وچوبی و غیره استفاده می شود .

شماره انداز (دور شمار):  

دارا بودن شماره انداز یا همان دور شمار طناب ورزشی مد نظر شما می تواند یک امکان جانبی و کاملا جذاب برای شما باشد اما اگر مدل طناب ورزشی انتخابی شما از این مزیت برخوردار نبود نگران نباشید شما می توانید با کمی وقت در در طول هفته در هر مکانی مانند خانه پارک و یا حتی باشگاه با پیروی از برنامه طناب زنی استاندارد قدرت عضلانی و آما دگی جسمانی خود را به طرز فوق العاده ای افزایش داده و احساس سلامتی بیشتری به خود هدیه دهید.

قیمت طناب ورزشی: 

در خصوص قیمت محصولات ورزشی در حیطه طناب ها باید گفت که قیمت این نوع محصولات بستگی به موارد مختلفی مانند طول، جنس طراحی دسته های طناب و قابلیت های جانبی مانند شماره و اندازه دارد. با این حال بهتر است برای خرید و استفاده از هر نوع وسیله ورزشی با مربیان خود مشورت کنید.مشاهده محصولات بیشتر در فروشگاه ورزشی آنلاین اسپرت کالا 
اگر شما عزیزان نیز زمان کافی برای رفتن به باشگاه ندارید ،و از طرفی از اضافه وزن و اندام خود راضی نیستید خرید این وسیله ی کاربردی و کم هزینه را به شما میشنهاد میکنیم.داشتن یک طناب ورزشی در خانه برای سلامتی و تندرستی شما بسیار مفید و حائز اهمیت است.  
امیدوارم مطالب این مقاله برای خوانندگان عزیزمون مفید بوده باشه مرسی که با ما همراه بودید .