حرکت شکم آناکابان، یک تمرین ورزشیه که برای لاغری اندام و کاهش سایز شکم به شدت تاثیر گذاره. شما می تونید با انجام این حرکت پهلوهای خودتون رو به راحتی کوچیک کنید. البته حرکت شکم آناکابان تنها روی شکم و پهلو تاثیر گذار نیست و نمی شه تنها تاثیراتش رو محدود به این نواحی از بدن دونست. چرا که تمامی بافت های عضلات شما در این تمرین ها درگیر می شن و ناخودآگاه تحت تاثیر قرار می گیرن. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این حرکت با فروشگاه ورزشی آنلاین اسپرت کالا همراه شو.

مراحل انجام حرکت شکم آناکابان

1.به پشت بخوابید و زانوها رو به سمت سینه ی خود خم کنید.

2.با دو دست خود یک دمبل سبک رو نگه دارین.

3.پای چپ خودتون رو به حالت چهل و پنج درجه برسونید.

4.زانوی سمت راست رو خم کنید.

5.سر شانه ها رو بلند کنید.

6.دمبل را به طرف بیرون زانوی سمت راست ببرید.

7.در این حالت حرکت کرانچ رو با فشار انجام بدین.

8.پای چپ رو در مقابل پای راست قرار داده و این بار به پای سمت راست خود زاویه ی چهل و پنج درجه بدین.

9. وزنه را به طرف سقف بالا برده و این بار همه ی این حرکات رو به صورت برعکس بر روی پای چپ خود اعمال کنید. یعنی وزنه ای که در دستان شماست این بار باید به سمت بیرون زانوی پای چپ شما هدایت بشه.

مشکلات رایج حرکت شکم آناکابان 

ایجاد نکردن زاویه ی 45 درجه در پای مخالف

زمانی که مشغول انجام تمرینات شکم آناکابان هستید دقت کنید که یک پای شما باید در زاویه ی چهل و پنج درجه قرار گرفته باشه. این موضوع به شما کمک می کنه که تعادل بیشتری رو در حرکات خودتون داشته باشید و فشار بسیار بالایی رو در پاهای خودتون احساس نکنید. 

فواید حرکت شکم آناکابان

لاغری در ناحیه شکم

کاهش سایز پهلو

افزایش تعادل در بدن

حرکت شکم آناکابان یکی از مناسب ترین تمرین هاییه که می شه برای لاغری اندام از اون بهره مند شد. اگه در مراحل اولیه تمرینات خودتون هستین می توانید در ابتدا از وزنه های بسیار سبک و تعداد حرکات کم استفاده کرده و به مرور زمان به تعداد اونا اضافه کنید.