امروزه افراد بسیاری به عضله‌سازی روی آورده‌اند و از نتایح آن یعنی تقویت هر چه بیشتر قوای جسمانی استفاده می‌برند. اولین ابزاری که برای عضله‌سازی به آن نیاز دارید استفاده از انواع وزنه سبک و سنگین است و برای رساندن این وزنه‌ها به مرحله کارایی به میله هالتر احتیاج خواهید داشت. ست هالتر یک میله معمولاً از جنس آهن است که صفحه هالتر روی آن قرار گرفته است و در پاورلیفتینگ و بدنسازی کاربرد دارد.

انتخاب میله هالتر

برای انتخاب یک میله هالتر مناسب نیز باید به یک سری نکات اساسی توجه داشت از جمله:

برای انتخاب درست یک میله هالتر باید تصمیم بگیرید که در چه محیطی از آن استفاده نمایید. میله هالتر را برای استفاده خانگی تهیه می‌کنید و یا قصد استفاده از آن در باشگاه را دارید. در واقع این مسئله اولین اولویت انتخاب یک میله هالتر مناسب است که در ضخامت، طول و وزن میله نیز تاثیر خواهد داشت.
مسئله بعدی که باید به آن توجه داشته باشید وزن میله هالتر است. افراد مبتدی بهتر است از انواع میله‌های سبک و کم‌وزن استفاده نمایند و قبل از رسیدن به سطح کافی آمادگی جسمانی از به کار بردن میله هالتر سنگین خودداری کنند.
طول و ضخامت میله هالتر سومین مسئله‌ای است که باید به آن توجه داشت. به طور معمول طول میله هالتر بین یک تا دو متر است و اندازه طول بستگی به عرض شانه و سلیقه خود شخص دارد. میله‌های ضخیم با وجود اینکه ممکن است روند عضله‌سازی را کاهش دهند می‌توانند باعث افزایش قدرت دستان مخاطب بشوند و به طور کلی ضخامت میله هالتر باید به شکلی باشد که به راحتی بتوان دستان خود را به دور آن قلاب کرده و میله را از زمین جدا نمود.میله هالترهای المپیکی 2 متر طول و 1 اینچ ضخامت دارند.
یکی دیگر از عواملی که بر انتخاب
میله هالتر تاثیر دارد، قدرت خرید شخص و قیمت میله می‌باشد. هرچند بهتر است در هنگام خرید میله هالتر بیش از هر چیز به کیفیت آن توجه داشت اما ناگزیر قیمت یکی از عوامل تعیین کننده است.
علاوه بر انواع میله هالتر ساده و مستقیم مدل‌های دیگری به شکل میله خم (منحنی) و چکشی مانند در بازار وجود دارند که بیش‌تر برای افراد حرفه‌ای طراحی شده‌اند. نوع میله خم که EZ نیز گفته می‌شود برای استفاده در حرکاتی مثل
جلو بازو کاربرد دارند و شکل خاص آن باعث می‌شود فشار به نقاط مختلف بازو اعمال شود.
به طور معمول دو نوع صفحه هالتر سوراخ کوچک و بزرگ وجود دارد. میله هالترهای آستین‌دار توانایی نصب صفحه هالتر دارای سوراخ 50 را دارند اما انواع میله بدون آستین که قطر خروجی 25 دارند توانایی نصب صفحه هالتر دارای سوراخ 30 را دارا می‌باشند. به همین دلیل در هنگام تهیه میله هالتر باید قطر خروجی آن را در نظر داشته و صفحه هالتر متناسب با آن را خریداری نمود.

ست هالتر بدنسازی

صفحه هالتر به شکل گرد و یا چند ضلعی در بازار وجود دارد. هرچند گاهی انتخاب انواع گرد و یا چند ضلعی کاملاً بر مبنای اختلاف سلیقه صورت می‌گیرد اما به طور معمول اشکال چندضلعی بهتر از انواع گرد هستند چون صفحه هالترهای گرد روی زمین می‌لغرند برعکس صفحه هالترهای چند ضلعی که همیشه ثابت هستند. اگر خانم هستید و قصد تهیه میله و صفحه هالتر یا به اصطلاح ست هالتر بدنسازی را دارید پیشنهاد می‌کنیم از انواع میله بادی پامپ استفاده کنید.
در هنگام خرید هالتر بدنسازی باید به
گیره هالتر نیز توجه داشت. گیره هالتر برای نگهداری و حفظ صفحه هالتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر گیره هالتر وجود نداشته باشد ممکن است هنگام بلند کردن میله صفحات هالتر از روی میله بیفتند و به این ترتیب ورزشکار یا اطرافیان او و یا تجهیزات موجود در آن ناحیه آسیب ببیند. گیره‌های هالتر معمولاً در دو جنس فایبرگلاس و فلزی در بازار موجود هستند و با کمک آن‌ها می‌توان صفحات هالتر را در جای خودشان محکم کرد.
شما عزیزان می‌توانید برای تهیه انواع میله و
صفحه هالتر با کیفیت و قیمت مناسب و در سایز و اندازه دلخواه، به فروشگاه آنلاین ورزشی اسپرت کالا مراجعه نمایید و ضمن بازید از محصولات مختلف این سایت، آن را برای خود تهیه نموده و یا به عزیزانتان هدیه دهید و به این ترتیب سلامتی را به ارمغان بیاورید.