کاربرد دستکش بدنسازی

یکی از کاربردهای دستکش بدنسازی جلوگیری از تماس مستقیم دست با وزنه ها و تجهیزات کراسفیت و بدنسازی می باشد که این امر از بروز آکنه یا پینه بستن دست ورزشکار جلوگیری می نماید. بیماری های پوستی امروزه شیوع گسترده ای داشته اند که ما با استفاده از دستکش بدنسازی می توانیم پوست خود را از میکروب و آلودگی های موجود در حین ورزش دور بداریم. یکی دیگر از ویژگی های مثبت استفاده از دستکش بدنسازی جلوگیری از لیز خوردن دست ورزشگار در هنگام تعریق و کار با وزنه ، هالتر ، یا دمبل می باشد. با لیز خوردن وسایل ذکر شده امکان بروز آسیب های خیلی جدی برای فرد وجود دارد که ورزشکار با استفاده کردن از دستکش بدنسازی می تواند ایمنی خود را در هنگام ورزش تضمین نماید.

فواید استفاده از دستکش بدنسازی

فواید استفاده از دستکش بدنسازی

یک دستکش بدنسازی مناسب برای شما به راحتی در کف دست شما قرار می گیرد، عرق را جذب می کند، به راحتی از لغزش جلوگیری می کند و از دستان شما در برابر بوهای نامطبوع محافظت می کند. اگر در حال ارزیابی نیاز خود به دستکش های بدنسازی هستید ، مزایای زیررا در نظر بگیرید:

 1. دستکش های بدنسازی از انگشتان شما محافظت می کنند.
  تحمل وزنه های سنگین بر روی دست‌های کم تجربه ممکن است باعث آسیب دیدن تاندون انگشتان شما شود. به طور معمول، انگشت میانی بیشترین نیرو را تحمل می کند و اگر تاندون ها بیش از حد تحت فشار قرار بگیرند، ممکن است علائمی همچون التهاب تاندون را تجربه کنید. این موارد شامل تورم، درد، التهاب، حساسیت به لمس یا عدم توانایی در خم شدن انگشت شما است. حتی یک آسیب دیدگی کوچک یا احساس درد در پیشرفت تمرین شما تأثیر می گذارد. استفاده از دستکش بدنسازی پشتیبانی بیشتری از دست ها و انگشتان شما می کند. دستکش ها به جای تماس کامل وزنه با انگشتان یک مانع محافظتی هستند. اگرچه دستکش بدنسازی توانایی بالا بردن بارهای سنگین را به شما نمی دهد با این حال از انگشتان شما در برابر آسیب دیدن محافظت می کند و به شما کمک می کنند تا وزن را به تدریج افزایش دهید.
 2. دستکش های بدنسازی باعث کاهش ایجاد پینه در دستان می شوند
  پینه ها لکه های ناصاف و کوچکی بر روی دست شما هستند که در اثر اصطکاک ایجاد می شوند. اصطکاک هنگام بلند کردن وزنه زمانی اتفاق می افتد که دسته میله، بارها و بارها به کف دست شما سابیده شود. اگرچه پینه خطرناک نیست ، اما اگر بدون محافظت از دست خود به ورزش ادامه دهید ، پینه ممکن است دردناک شود ، ترک بخورد یا پاره شود. این آسیب ها ممکن است پیشرفت ورزشی شما را به تعویق بیندازند زیرا در هنگام بلند کردن وزنه قادر به استفاده از فرم مناسب نخواهید بود. دستکش های بدنسازی با ایجاد یک لایه محافظ بین دست ها و میله ها و وزنه های تمرین ، از ایجاد پینه جلوگیری می کنند. با استفاده از دستکش های بدنسازی نیازی نیست که ساعت ها به مراقبت از پینه ها بپردازید یا با نگرانی در مورد پاره شدن آن انرژی را هدر دهید. در عوض ، تمرکز ذهنی شما می تواند روی جلسه تمرین شما باشد.
 3. دستکش بدنسازی نیاز به استفاده گچ یا پودر را برطرف می کند.
  ورزشکاران رشته ی تناسب اندام ممکن است از پودر های ورزنه برداری برای تقویت چسبندگی و کاهش عرق استفاده کنند. با این حال، بسیاری از سالن های ورزشی استفاده از پودر وزنه برداری را منع می کنند زیرا تمیز کردن آن دشوار است. بعلاوه ، برخی از افراد به تنفس در غبار این پودر ها حساس هستند و ممکن است هنگام قرار گرفتن در معرض آن ، عطسه یا سرفه کنند. اگر قبلاً از پودر برای حرکاتی مانند بالابردن وزنه استفاده می کردید ، اما ورزشگاه شما سیاست استفاده از پودر وزنه برداری را تغییر داده است یا در حال واکنش آلرژیک هستید، به جای آن از یک جفت دستکش بدنسازی استفاده کنید. دستکش های بدنسازی با جذب عرق ، نیاز به پودر را برطرف می کنند. بعلاوه ، برخلاف پودر ، دستکش بدنسازی کثیف و آلوده کننده نمی باشد، بنابراین پس از استفاده از آن مجبور به تمیز کردن وسایل نیستید.

دستکش بدنسازی و فواید آن

از دیگر فواید دستکش بدنسازی می توان به موارد زیر اشاره کرد

 1. محافظت از مچ و جلوگیری از آسیب های احتمالی
 2. جلوگیری از سر خوردن اشیا (هالتر و دمبل) از دست
 3. افزایش قدرت دست با ثابت نگه داشتن مچ و تمرکز فشار بر روی ساعد
 4. خشک شدن سریع عرق کف دست ها و انگشت ها

اسپرت کالا، فروشگاه اینترنتی لوازم ورزشی کراسفیت