ددلیفت رومانیایی یک حرکت نسبتا پیشرفته ای که در رشد و تقویت عضلات میانی پشت( مثال همسترینگ – سرینی – کمر) تاثیر زیادی داره. اجرای درست این حرکت به شما کمک می کنه عضلات میان تنه و پایین تنه ی خودتون رو تقویت کنید. آشنایی بیشتر درباره ددلیفت رومانیایی در فروشگاه ورزشی آنلاین اسپرت کالا.

مراحل انجام حرکت ددلیفت رومانیایی:

1.هالتر رو بالای کفش های خودتون قرار بدید.

2.دستان خود را به اندازه ی عرض شانه باز کرده و روی هالتر قرار بدین.

3.زانوهاتون رو کمی خم کرده و پاها رو هم به اندازه ی عرض لگن باز کنید.

4.سینه رو به سمت بالا بیارید و با فشار به ناحیه ی لگن هالتر رو از روی زمین بلند کنید و در حالت ایستاده قرار بگیرید.

5.بدن رو در حالت صاف قرار بدید.

6.با عقب دادن باسن و خم کردن زانو ها وزن هالتر رو در بدنتون به کنترل برسونید.

7.در آخر هم هالتر رو تا نواحی زانوها پایین برده و دوباره حرکت ها رو اجرا کنید.

اشتباهات رایج:

فاصله ی زیاد فرد تا هالتر

دقت کنید که در زمان انجام تمرینات ددلیفت رومانیایی، هالتر فاصله ی زیادی رو با شما نداشته باشه. اگر می خواید تمرینات رو به صورت اصولی انجام بدین هالتر رو از پاهای خودتون دور نکنید بلکه اون رو در فاصله ی درستی از خود قرار بدین.

رها کردن وزنه در هنگام برگشت هالتر به زمین بدون مکث

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که در هنگام انجام تمرینات ددلیفت رومانیایی به صورت مکرر رویت می شه اینه که هالتر رو در موقع برگشت به صورت ناگهانی به روی زمین رها می کنن. همون قدر که حرکت بالا بردن هالتر باید با دقت بالایی انجام بشه در حرکت برگشت هالتر به روی زمین هم باید دقت کافی اعمال بشه.

صاف نگه داشت زانوها زمانی که هالتر در بالای سر قرار گرفته

زمانی که هالتر در بالای سر قرار می گیره بدن فشار زیادی رو تحمل می کنه. ورزشکارایی که در کلاس حرفه ای به تمرین ددلیفت رومانیایی می پردازن حتما می دونن که اگه زانو ها رو کمی خم نکنند و باسن رو کمی به سمت عقب متمایل نکنن چه اتفاقی بدی براشون می افته و بدنشون چه فشار بالایی رو تحمل می کنه.

فواید ددلیف رومانیایی

تقویت عضلات موجود در نقاط عمیق ستون فقرات

حفظ ثبات بدن

تقویت عضلات پاییت تنه

تقویت مچ

تقویت عضلات بازو

حرکت ددلیف رومانیایی حرکتیه که بر روی عضله ی همسترینگ بدن، پاها و باسن تاثیر بسیار زیادی می ذاره. با انجام مرتب این تمرین های می تونید پاهای قوی تری داشته باشین و اندامتون رو به راحتی پرورش بدین.