تمرین وال بال چیست؟

تمرین وال بال حرکت و تمرینی است مرکب و با شدت زیاد که تعداد زیادی عضله در بدن شما با حداکثر تلاش نیاز دارد. این حرکت به عنوان اسکات وال بال نیز شناخته شده است، برای انجام حرکت اسکات نیاز به عضلات تحتانی بدن شما دارد در حالی که عضلات بالاتنه شما کاملا منقبض می شوند تا بتوانند مرحله فشار را هنگام پرتاب توپ به دیواره اجرا کنند. شما می بایست به یک دیوار بزرگ و خالی و یک وال بال وزن دار دسترسی داشته باشید تا بتوانید این حرکت را انجام دهید. لازمه حرکت استاندارد توپی دیواری ایستادن رو به دیوار می باشد. با این حال ، با چند تغییر موقعیت بدن شما تغییر می یابد تا بتواند عضلات مختلف بدن را به چالش بکشد.

توپ وال بال چیست؟

توپ وال بال با توپ مدیسن بال تفاوت دارد. این توپ کوچکتر ، سخت تر است. همچنین با یک توپ مدیسن بال که سنگین تر است و به معمولا از لاستیک ساخته شده و برای پرتاب شدن به زمین طراحی شده،تفاوت دارد.
نوع توپ در ورزش تاثیر بسیاری دارد  ، بلکه شما را از آسیب دیدگی دور می کند. .
معمولا جنس گلوله های دیواری از وینیل می باشد، دارای یک لایه بیرونی پر شده است که تمرین با آن ها را برای شما آسان تر می کند..
برای انتخاب وزن مناسب برای توپ های دیواری ، مهم ترین چیزی که باید در نظر داشته باشید هسته و بالاتنه شماست. ، توپ باید به اندازه ای سبک باشد که فرم شما را به خطر نیندازد و باید به اندازه ای  سنگین باشد که تمرین را برای شما  به چالش بکشد.

فواید وال بال چیست؟

می توان گفت تمرین وال بال مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد و تقریباً می تواند برای هر گروه عضلانی در بدن شما موثرواقع شود. همچنین شما می توانید با این تمرین بدن خود را در هر صفحه حرکت – جلو به عقب ، پهلو به پهلو و چرخش حرکت دهید..
در یک تمرین معمولی وال بال چندین گروه عضلانی در گیر می شوند ، از جمله:

  • عضلات چهار سر ران
  • گلوت
  • همسترینگ
  • بازگشت
  • سینه
  • شانه ها
  • دوسر بازویی
  • عضلات سه سر
  • ماهیچه های اصلی

ورزش اسکات وال بال باعث افزایش ضربان قلب شما می شود ، و بهترین راه برای بهبود تنفس و ضربان قلب و سوزاندن کالری میباشد. همچنین در افزایش قدرت انفجاری شما تاثیر مثبت می گذارد ، که یکی از اجزای ضروری در فعالیت های ورزشی می باشد.
همین طور انجام این حرکت باعث تنطیم هماهنگی بین چشم و دست شما را می شود و مهارت و دقت پرتاب شما را افزایش می دهد.


خصوصیات توپ های وال بال:

توپ های وال بال دارای وزن های مختلفی می باشند که از لحاظ ساختاری جنس ماسه ای داشته و روکش آن ها  از جنس چرم جهت محافظت از سطوح تمرین پوشیده شده و به صورتی درست شده که هیچ آسیبی به کف دست شما نمی‌رساند.
قطر توپ وال بال حدوداً به اندازه عرض شانه ( 36 سانتی متر )طراحی شده است. از توپ وال بال می توان برای انجام حرکات ورزشی در خانه و باشگاه استفاده کرد. همچنین این توپ برای افزایش تقویت بازو، مچ، ساعد و بازوان شما بسیار مناسب است. و در زمان استفاده از توپ وال بال انگشتان دست شما نیز تقویت می‌شوند. تمرین با این توپ می تواند به عنوان یک عامل ضد استرسی برای شما نیز به کار آید.
توپ وال بال یکی از بهترین پیشنهادهای ما به ورزشکاران است، زیرا در کنار کیفیت و دوام بالا از طراحی و وزن های مختلف برای انجام حرکات مختلف ورزشی در فضای منزل و باشگاه بسیار مناسب است.

هنگام خرید وال بال باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

علیرغم اینکه وال‌بال‌ها وسایلی ساده و آسان برای تمرین و استفاده هستند، ممکن است هزینه زیادی صرف خرید توپ وال بال کنید. بنابراین، بهتر است ویژگی‌های مهم که هنگام خرید وال بال باید در نظر بگیریم را بررسی کنیم.

جنس پوسته بیرونی:

یکی از مهم ترین نکته ها در هنگام خرید مقاومت و آسیب پذیر بودن توپ وال بال است و باید طوری طراحی شده باشد که بارها به سمت دیوار پرتاب شود و آسیبی نبیند، یک وال‌بال ایده‌آل از چرم، چرم مصنوعی، نایلون یا وینیل ساخته شده است. علاوه بر این، وال بالی ایده آل است که دوخت دو یا سه گانه داشته باشد.

در دست گرفتن:

شما قطعاً به وال بالی نیاز دارید که که از پوسته بیرونی با چسبندگی خوب تشکیل شده باشد. به این دلیل که وال‌بال‌ها به صورت مکرر پرتاب و گرفته می‌‌شوند، علاوه بر این، ممکن است بسیار سنگین باشند، بنابراینبهتر است جنس وال بال از ماده نسبتا نرم و انعطاف‌پذیر باشد، همچنین دنبال وال‌بالی از جنس که از چرم مصنوعی یا وینیل ساخته شده باشد،باشید زیرا در دست گرفتن و تمرین با این وال‌بال‌ها راحتتر است.

جذب ضربه:

نکته مهم دیگری که بهتر از قبل از خرید به آن توجه کنید این است که ببینید وال‌بالی که می‌خواهید انتخاب کنید چقدر می‌تواند ضربه را جذب کند. زیرا که امکان دارد هنگام گرفتن توپ، نتوانید آن را بگیرید و در نتیجه، توپ با ضربه به صورت یا بدن شما برخورد کند و آسیب ببینید، بنابراین بهتر است توپ به جای انتقال ضربه به شما، بتواند آن را جذب کند.

تعادل:

از دیگر نکات مهم هنگام انتخاب توپ وال بال باید این است که شما به وال بالی نیاز دارید که تعادل خوبی داشته باشد ، به این معنی که مواد داخل آن به طور مساوی پخش شده باشند و این مواد در داخل توپ در هنگام استفاده یا بعد از آن  تغییرنکنند. یک وال بال متعادل، وال بالی است که تعادل خود را هر شرایطی از جمله هنگام جهش، و در مسیرهای مستقیم حفظ کند.

وزن:

و آخرین موردی که بهتر است هنگام خرید وال بال در نظر بگیرید وزن آن است. وزن این توپها معمولا بین  4 تا 50 پوند می باشد. بهتر است ابتدا سطح آمادگی جسمانی خود را در نظر بگیرید سپس تصمیم بگیرید وال بالتان چه وزنی داشته باشد.
و در پایان
تمرین با توپ وال بال می تواند  حرکتی در سطح متوسط تا پیشرفته باشد که می توان گفت  مکمل هر تمرین قدرتی است.مشاهده محصولات بیشتر در
 فروشگاه ورزشی آنلاین اسپرت کالا.