توپ های ماساژ جزو وسایل باستانی هستند که افراد در فرهنگ باستانی از سنگ های صاف و گرم شده استفاده می‌کردند. از مهم ترین مولفه های توپ ماساژ می‌توان به فیزیوتراپی و ریکاوری ناحیه های مختلف بدن هم اشاره کرد. توپ های ماساژ قیمت بسیار به صرفه ای دارند و علاوه بر این کوچک هستند که باعث می‌شود به راحتی آن را در کیف دستی گذاشت و از آن استفاده کرد. با فشار دادن توپ ماساژ در ناحیه ای که احساس درد می‌کنید میتوان باعث آزاد شدن عضله از گرفتگی شد البته ممکن است با استفاده از توپ ماساژ کمی درد هم ایجاد شود اما این درد به اندازه ای نیست که بیشتر از تحمل شما شود و نتوانید از توپ ماساژ استفاده کنید، شما با یک فشار مناسب و کافی میتوانید درد بوجود آمدن از گرفتگی عضلات را تسکین دهید .خرید محصولات بیشتر در فروشگاه ورزشی آنلاین اسپرت کالا

تسکین گردن درد

درد های بدن می‌توانند باعث آسیب رساندن به گردن شوند و سبب می‌شود که شما در بدن احساس ناراحتی کنید. زانو درد ،بازو درد و همچنین درد هایی در نقاط مختلف دست از این گونه درد ها هستند که باعث ایجاد گردن درد می‌شود. شما می‌توانید برای رهایی از گردن درد و رفع گرفتگی عضلات چند کار را انجام دهید تا این درد برطرف شود

  1.  در حالی که پشت خود می‌خوابید یک توپ ماساژ زیر سر خود بگذارید
  2.  بعد از کمی استراحت آرام آرام سر خود را از یک سمت به سمت دیگر جابجا کنید تا درد شما کاهش پیدا کند.

تسکین درد شانه

شانه نیز یکی از نقاط حساس بدن است و شما با تسکین درد شانه می‌توانید احساس شادابی بسیار زیادی پیدا کنید. برای تسکین شانه درد توسط توپ ماساژ :

  1.  باید به پشت خود بخوابید ، زانو های تان را خم کنید و بعد از آن توپ ماساژ را بین شانه و ستون فقرات قرار دهید .
  2.  وقتی توپ ماساژ بین شانه و ستون فقرات تان قرار گرفت بازوی سمت چپ خود را به آرامی خارج از بدنتان حرکت دهید تا درد شما کاهش یابد و همچنین متقابلاً این کار را برای شانه دیگر هم انجام دهید تا هر دو سمت شانه ها صحت یابد.

تسکین قسمت پایینی کمر

کمر درد یکی از دردهایی است که همه ی ما دچار آن شده ایم ، ما میتوانیم با استفاده از توپ ماساژ این درد را درمان کنیم.
درد کمر ناشی از وضعیت یا سبک بد زندگی باشد. استفاده از توپ ماساژ برای کمر درد راه بسیار ساده ای دارد،  برای درمان کمر درد شما باید دو توپ را در قسمت پایینی کمر خود قرار دهید و به سمت بالا و پایین حرکت کنید تا عضلاتی که دچار گرفتگی شده اند باز شود و درد شما تسکین یابد.

تسکین پا درد

پا درد هم جزء دردهایی است که می‌توان به راحتی با استفاده از توپ ماساژ آن را بهبود بخشید. نحوه استفاده از توپ به این صورت این است که در ابتدا پاهایتان روی توپ قرار دهید و به مدت چند دقیقه عقب جلو کنید و این کار را برای هردو پا انجام دهید تا بصورت کامل پا درد تسکین یابد.

تسکین زانو درد

برای بهبود درد زانو در ابتدا باید از یک صندلی استفاده کرد به این صورت که کمر مستقیم نگه داشته شود و یک پایتان را با کمرتان عمود بر بر زمین نگه دارید و یک زانو را خم کنید و توپ را بین همسترینگ و ماهیچه پا قرار دهید و ۱۰ثانیه فشار دهید و متقابلاً این کار را هم برای پای دیگر انجام دهید تا درد کاملا برطرف شود.

درمان سیاتیک

اکثر درد های سیاتیک برآمده از ستون فقرات مثل تنگی کانال نخاعی ، فتق دیسک و مشکلاتی از این قبیل است که ناراحتی می‌شود.هدف گرفتن ماهیچه ی گلابی شکل نیز یکی از راه های مختلف بهبود سیاتیک است. لازم است که شما علاوه بر ورزش و ماساژ به کمک توپ به پزشک هم مراجعه کنید و از راه های درمانی دیگری مانند فیزیوتراپی و ... استفاده کنید.
اگر تحت فشار گرفتن عصب ها باعث ایجاد درد سیاتیک است نباید توپ ماساژ را در محدوده ی تخت فشار قرار دهید چون با این کار ممکن از آسیب بیشتری نیز ببینید.

نحوه ی انجام درمان

شما بسته به میزان درد و حفظ تعادل می‌توانید از یک یا چند توپ ماساژ استفاده کنید.برای استفاده از توپ ماساژ

  1. روی زمین بشینید و توپ ماساژ را در زیر ماهیچه ای که احساس درد می‌کنید بگذارید.
  2. وزن خود را روی توپ ها بندازید و به آرامی به نواحی ای که درد بیشتری احساس می‌کنید حدود ۱۵ تا ۲۰ ثانیه به طور ملایم متوسط فشار بیاورید و بعد از مکان توپ را عوض کنید و به همین روش ادامه دهید و بعد از آن به آرامی و با حرکت های ملایم روی تو به عقب و جلو بلغزید.
    نکته : اگر از چند توپ استفاده کنید فشار ایجاد شده روی توپ ها تقسیم می‌شود و شما درد کمتری احساس می‌کنید اما اگر فقط از یک توپ استفاده می‌کنید فشار زیاد باعث ایجاد کمی درد در آن ناحیه می‌شود.اگر موقع فشار توپ درد زیادی احساس کردید باید جای توپ را کمی عوض کنید، همچنین اگر باز هم درد شدیدی حس کردید باید استفاده از توپ ماساژ را کنار بگذارید زیرا ممکن است ماهیچه یا اعصاب بدنتان دچار صدمه شود.